Bir duvarda ne olduğunu öğrenmenin en az müdahaleci yolu nedir?


13

Oturma odası duvarımıza düz ekran TV takmaya hazırlanıyorum ve çeşitli kabloları içinden geçirmek istiyorum (örn. Surround ses hoparlörleri, HDMI, vb.). Buradaki müthiş ipuçlarını takdir ediyorum , ancak önemli bir şeyi kaçırdığımı düşünüyorum: Duvarda neler olduğunu, zarar vermeden veya çok fazla karışıklık yaratmadan nasıl öğrenebilirim?

Benim endişem orada elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, yalıtım veya ölü kemirgenler (şaka) olabilir.

Evimiz yaklaşık 50 yaşında ve duvar diğer taraftaki mutfakla paylaşılıyor, ancak o duvara bağlı lavabo yok. Duvar malzemesi alçıpan.

Yanıtlar:


10

Bir saplama bulucu tamamen müdahaleci değildir ve size duvarın nasıl inşa edildiği hakkında iyi bir fikir verecektir. Saplamaların nerede olduğunu haritalamak için birkaç farklı yükseklikte yatay olarak ileri geri hareket ettirin, daha sonra saplamalar arasında herhangi bir kereste olup olmadığını görmek için yeni bulunan saplama boşluklarınızda dikey olarak çalıştırın.

Duvarın her iki yanındaki elektrik armatürlerine bakarak kablo tesisatının nerede olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Mümkünse, duvarın tabanına bodrumunuzdan veya tarama alanınızdan ve tavan arasında en üste bakın, bu da size daha fazla bilgi verebilir. Eğer oluşturucu teller Çıtçıt aracılığıyla beslemek koruyucu plakaları takılı bir mıknatıs size bildireceğiz. Bazı saplama bulucuları, duvardaki herhangi bir elektrik kablosunu izlemenize yardımcı olacak AC için bir dedektör içerir veya bağımsız bir dedektör alabilirsiniz.

Deneyimlerime göre, sıhhi tesisat genellikle doğrudan gerekli olan yere götürülür, bu nedenle bodrumda / tarama alanında hiçbir boru yoksa veya çatı katına ve çatınıza çıkan havalandırmalar varsa, muhtemelen duvarda da boru yoktur.

Duvarı açmak için güvenli bir yer bulduğunuzda, bir boroskop veya muayene aynası boşluğun içine bakmanıza izin verecektir. Bir boroskop daha az müdahaleci olacaktır, ancak bir muayene aynası çok daha ucuzdur.


3
Saplama bulucumda AC algılama özelliği var. Genellikle duvarın her santimetrekaresinin arkasında canlı bir tel olduğunu söyler. Tamam, o kadar da kötü değil, ama gerçekten o kadar da yardımcı değil. Belki de saplama bulucuda 10 dolarlık fiyat etiketi.
Doresoom

2
Belki de sadece benim korkunç şansım, ama her zaman saplama bulucularıyla ilgili sorunlardan başka bir şeyim yoktu. Son zamanlarda benim için gerçekten işe yarayan şey, alçıpanı çivilere sabitlemek için kullanılan tırnakları bulmak için mıknatıslar kullanmaktı. Duvarda bir mıknatıs çalıştırın ve yapıştığında, bir saplama buldunuz. Bundan sonra, bir saplama arayıcısıyla veya bir bitirme çivisi ile doğrulayın, ardından çekiçleyin. İyi bir güvenilir saplama dedektörü hakkında herhangi bir öneriniz var mı?
Naftuli Kay

Aslında, alçıpandaki bir çiviyi / vidayı süpürürken bir mıknatısı serbest bırakan manyetik saplama bulucuları yaparlar .
Doresoom

12

Piyasada bazı elektronik kontrol kameraları var. Bir tane almak için bir bahane olabilir.

Kamerayı yerleştirmek için bir veya daha fazla küçük delik açmanız gerekir.


7

Benim yaklaşımım:

  • Süpürgelikleri bırakın.
  • Süpürgenin arkasında küçük bir delik açın.
  • İPhone'umu yapıştır.
  • Flaş açıkken bir grup fotoğraf çekin.
  • Fotoğraflar yeterince iyi çalışmıyorsa / yeterli kapsama alanı sağlıyorsa, flaş açıkken bir video kaydedeceğim.

Bu, kabloların nerede olduklarını ve saplamalara nerede zımbalandıklarını belirlemede çok faydalı oldu.

İPhone boyutunda bir delik de duvarda daha yüksek olabilir. Orta duvar, saplama boşluğunun geri kalanına iyi görünürlük sağlar. Ve yama, küçük deliğin üzerine bir parça bant atmak ve çamurlamaktır.


Süpürgelik ucunda, eşiğin üstünde olmak için zeminin en az 1 3/4 "üstündeki deliği kesin (zemin seviyesinde yatay çerçeveleme).
önlük

@bib Hata! Eşiği görebildiğini kabul ettim. Duvar kaplamam / sıva (toplam 1 inç kalınlığında) eşik plakasının hemen üzerindeki saplamalara çivilenmiş bir 1x1 ile biter, böylece eşik plakasını her yerde görebilirsiniz.
Jeremy W. Sherman

5

Çatı katınız veya bodrumunuz varsa duvarın üzerinden / altına geçin ve bakın. Eşik plakası ve kapak bazı şeyleri gizleyebilir, ancak kaçınılmaz olarak yakındaki bir şey olacak.

Sıhhi tesisat düşünmüştünüz, o duvarda çıkış veya havalandırma var mı? Soğuk hava dönüş ızgaraları ne olacak?1

Böyle bir kablo çalıştırma işi yaptığımda, her zamanki yaklaşımım, duvardaki saplamaları bulmak için bir saplama dedektörü, hatta bir neodimyum mıknatıs kullanmaktı, bu yüzden bana dikey ve yatay, ahşap desteklerin konumu hakkında bir fikir verecektir. .

Attığım bir sonraki adım, boşluk duvarı arasındaki boşluğa yukarıdan erişmek ve kabaca kaba ölçümler ve kabloyu nereye koyacağım konusunda bir inceleme yapmak için yukarıdaki zemine gitmekti. Her şey bir kabloyu çalıştırmak için yeterince net görünüyorsa yapmanız gereken tek şey budur. Bu bilgi ile donatılmış, kabloları çalıştırmak istediğim yerde boşluk duvarından sağlam bir plastik parçası yerleştiriyorum, eski bir perde koşucusu idealdir, çünkü küçük köşelere gidecek kadar güçlü ve esnektir.

Alt katta, deliğinizin konumunu doğru ölçtüyseniz, plastik uzunluğunuzu tespit edebilmelisiniz, delikten çekebiliyorsanız, işlemi tersine çeviremezseniz neredeyse oradasınız ve plastiği yukarıdaki yerden alın ve deliğinizden ve boşluk duvarından yukarı doğru itin. Daha sonra, kablolarınızı güçlü bir bant kullanarak plastiğin uzunluğuna bağlayabilir ve yukarıdan çekebilirsiniz, bu yöntem aynı zamanda döşeme tahtalarının altında kabloların döşenmesi için bir işlem yapar.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.