Buz yapıcım neden vurma sesi çıkarıyor ve buz üretmiyor?


7

Buz makinem birkaç saatte bir vurma sesleri çıkarıyor ve nadiren buz üretiyor. Arada sırada (ayda bir kez) aslında buz yapmaya başlar ve sesler bir gün boyunca durur.

Alt donduruculu bir GE fransız kapı.

Neden çaldığı ve bunu kalıcı olarak nasıl düzeltebileceği hakkında herhangi bir fikir?

Düzenleme: Su girişini kontrol ettim. Su alıyor ve pompa kulağa hoş geliyor. Kulağa gelen gürültü buzun olduğu yerden geliyor gibi geliyor. Mike Powell'ın önerdiği buz çözme senaryosunu deneyeceğim.

Yanıtlar:


2

Buz yapıcımız son zamanlarda su girişini dondurdu ve suyun tepsileri doldurmasını engelledi. Mekanizma, varolmayan buz küplerini asla doldurulmayan bir kutuya itmeye çalışarak, durumunuzdaki vuruntu sesini açıklayabilir.

Çözmek için üniteyi fişten çektik, tüm yiyecekleri dondurucu bölümden çıkardık ve kapıyı birkaç saat açık bıraktık. Dondurulmuş gıdalardan herhangi birinin çözülmesi için yeterince uzun değildi ve buzdolabı bölümünün kapısını açmayı en aza indirmeye dikkat ettiğimiz için, bu kısımdaki yiyecek de güvenli olacak kadar soğuk kaldı.


Tamam, dondurucuyu çözdüm ve şu anda çalışıyor gibi görünüyor. Beklemek ve sorunun tekrar ortaya çıkıp çıkmadığını görmek zorundayız.
brheal

1

Buz makinesinin su dolu olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Sadece iyi çalışıyor ama yeterli su alamıyor olabilir. Bizimki çalışmayı bıraktığında durum buydu ve buzdolabının altındaki su hattının tıkandığı pompa motorunun değiştirilmesi gerekiyordu.


0

Su hattınızla ne tür bir bağlantı kullanıyorsunuz? Bakır mı yoksa daha ucuz plastik "musluk" bağlantılarından biri mi? Musluk bağlantısı tıkanabilir ve buz yapıcıya su girmesine izin vermeyebilir, bu da buz üretimine neden olmaz.

Evimizi ilk aldığımızda, ucuz konektörlerden birini kullandım ve buz makinesi asla gerçekten işe yaramadı. Bir tesisatçı olması gerektiği gibi çalıştığı daha iyi bakır bağlantı (ve hat) kuruncaya kadar değildi.


Bakır bir konektör. Suyun iyi olduğu anlaşılıyor. Dondurucuyu çözdüm ve şimdiye kadar çalışıyor. Zaman sadece sorunun tekrar ortaya çıkıp çıkmadığını gösterir.
brheal

0

Benim başıma dondurucumu çözmedim ama yaptığım bir yığın buz makinesi üzerine su dökmekti ve yine de doluyken buz yapıcıyı kapattı. Biz buz azaldı ve eşim geri döndü kadar günlerce vurma durdu.


1
Buz makinesini kapatmak, çalışırken gürültü yapmayı durdurdu mu?
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.