Bir evin dış cephe boyasını yaparken, tüm evi veya sadece soyma parçalarını kazımak ve zımparalamanız mı gerekiyor?


11

Evimi yeniden boyayorum ve konuyla ilgili okuduğum her şey, yeni boyayı uygulamadan önce eski boyayı kazımayı önerir, ancak sadece soyma parçalarını veya tüm evi kazımanız gerekiyorsa net değildir. Eşim, tüm evi kazımayı ve zımparalamayı planladığım için deli olduğumu düşünüyor ve 6 saatten fazla çalıştıktan sonra ve muhtemelen evin 1 / 3'ünden daha az kazınmış ve zımparalanmış, doğru olabileceğini düşünmeye başlıyorum.

Bir yandan, boyanın az ya da çok iyi göründüğü bazı alanlar var, ancak çıkıyor, ancak öte yandan, çoğu alanda çok fazla boya çıkmıyor. Gerçekten tüm evi mi yoksa soyulmuş alanları mı kazımam gerekiyor?

Yanıtlar:


10

50 yılı aşkın bir süredir kendi evimi boyama deneyimimde sadece gerektiğinde, yani boya gevşek olduğunda veya yüzey parlak olduğunda zımparalıyorum. Evimde Yarı Parlak boya bulunan bazı döşemeleri yeniden boyadım. Ve önce zımparaladım. Bunu yeni boyanın yapışmasını arttırmak için yaptım. Ancak, evimin çoğunda düz boya var ve gevşek boyayı kaldırmak zorunda kaldığım bir alanı karıştırmadıkça asla zımparalamam.

Güncelleme, 14/11/13: Bütün gönderiler dahil bugün tekrar okudum. Bu konuyla ilgili farklı görüşleri görmek ilginç. İnternette arama yaptıktan sonra bir sorunuz olması şaşırtıcı değil.

Benim üstlenmem, mükemmeliyetçi iseniz, hepsini kaldırmaya karar vereceğinizdir. Sadece satmak için resim yapıyorsanız, gevşekliği ve boyayı kazacaksınız. Eğer tutacak ve sağduyunuzu kullanacaksanız, kazıyacak, estetik için kenarları tüylendirmeniz gereken yere zımparalayacak ve boyayacaksınız. Bu onun düz boyasını varsayar. Parlak yüzeyler için, yeni boyaların kalıcı olarak yapışmasını sağlamak için zımparalamanız daha iyi olur. Bu arada, Tide ve çamaşır suyu çözeltisi ile kazımadan önce her zaman temizlerim ve genişletilebilir direğe takılan fırça ve bazen gevşek boyayı hızlı bir şekilde kesmek için bir güç yıkayıcı ile. Ayrıca, zımparalamadan sonra, zımparalanmış yüzeyleri bir üfleyici ile üfler veya büyük bir fırça ile fırçalarım veya sürtünme alkolü veya su ile silerim.

Son zamanlarda yeniden boyamadan önce güverte kapalı gevşek boya "kum" için aşağıdaki aracı kullandım ve onun verimliliği ile çok etkilendim. Boya ve ahşap arasındaki çatlaklara nasıl gireceğini ve sırtları nasıl düzelttiğini ve kullanımının ne kadar hızlı olduğunu seviyorum. Bunlardan birini alıp denemek isteyebilirsiniz.

Son olarak, son bir ipucu. Her zaman küçük bir alanı boyayarak, birkaç gün bekledikten sonra kazımaya çalışarak bir test yapabilirsiniz. Parlak boya için zımparalamanın ne kadar önemli olduğunu bu şekilde öğrendim.resim açıklamasını buraya girin


3

İyi yapışmış boyayı kazıdığımı hiç duymadım. Gevşek ve neredeyse gevşek olan boya, iyi yapışmış bir tabakaya veya substrata şu veya bu şekilde çıkarılmalıdır. Soyulmadan boyanın nedeninin yeniden boyamadan önce belirlenmesi ve giderilmesi gerekir.

Kalan iyi boya önce temizlenmeli, sonra TSP veya zımpara kağıdı veya ...

Günümüzde, mevcut boya katmanlarından biri kurşun içeriyorsa, yasalar / bilgelik başına özel sağlık / çevre güvenliği önlemleri alınması gerekir.

http://www2.epa.gov/lead


Hızlı cevap için teşekkürler. Temiz boyayı "dişlemek" ne demektir? Bu sadece kaba mı? Temizlemeyi son adım olarak yapmak mantıklı mıdır, böylece zımparalamadan gelen tüm talaşlar gider mi?
soymak

1
Evet, dişler sadece zımparalama / TSP / vb. İlk adım olarak temizlik, zımparalama sırasında ağzın dişsiz kalmasını sağlayacaktır. İyi bir iş yapmak için zaman ayırın. Örneğin, tüm döşemeyi bir tarafa hazırlayın, ardından boya kırpın. Siding hazırlayın, sonra boyayın. Motivasyonunuzu kurtarmak için birkaç hafta dinlenin ve başka bir taraf yapın. Bu benim 2 sentli fwiw'im.
mike

Tüm boyayı kazımıyorsanız, yeniden boyadığınızda gösterecektir. Uzun ömürlü olmaktan çok görünüm için. Girişleriniz ve veranda alanlarınızda, boyayı çıplak ahşap geçişine zımparalamak için ekstra zaman ayırın.
Justin K

geçişin yumuşatılmasını gerektirir.
mike

0

Sadece boyayın ve soyulmuş olan parçaları sadece sıyırın. Gerisini boya.


0

Gevşek olan boyaları kaldırmak istiyorsunuz. Tüm boyayı kaldırmak pratik değildir. Kir görürseniz veya elinizi su yüzeyini siler ve kir veya tozu görür / hissederseniz, en iyi evi yıkayarak servis edilirsiniz. TSP en iyisidir, ancak bazı bitkileri öldürebilir. Sıvı bulaşık sabunu da iyi çalışıyor, sadece iyice duruladığınızdan emin olun. Basınçlı bir çamaşır makineniz varsa, dikkatli bir basınçlı yıkama genellikle yeterlidir, ancak küçük bir dirsek yağı yerine geçmez.

Bu çıplak noktaları iyi bir astar ile astarlayın ve boyayın! Galon başına özel $ 19.99 değil kaliteli boya kullanın. Bir işletme sahibi veya yüklenici tanıyorsanız, boyayı çoğu zaman hesaplarından satın alabilir ve boya mağazasında kendiniz ödeyebilirsiniz. İndirimler önemli olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.