Duş alanını daha iyi nasıl su geçirirsiniz?


5

Geçenlerde banyo / duş duvarımın yanındaki odada çok fazla nem olmaya başladım. Bu duvarların sıvadan yapıldığını eklemek önemlidir.

İlk başta, suyun geçmesine izin veren duvarla duşa katılmasından daha silikon olduğunu düşünmüştüm. Duş tabanı silikondan ayrılmaya başladı.

Yeni silikon koydum ama odada hala nem var. Mükemmel bir iş değil ama suyu uzak tutmak için yeterli olmalı. Veya en azından bu nem seviyesini önleyin.

Şimdi fayans bağlantılarının suyun geçmesine izin verebileceğini düşünmeye başladım. Bunlar bitümlü 3 mm derzlerdir.

Sorum şu: ne yapabilirim? Eklemlerin nemin geçmesine izin vermesi mümkün mü? Silikonlu bölgeyi daha iyi izole etmek için bir şey yapabilir miyim? Eklemlere koyabileceğim bir şey var mı? Başka ipucu var mı?


3
Banyoda bir havalandırma var mı ve varsa havalandırmanın düzgün olduğundan emin misiniz? Alçıpan neme dayanıklı mı?
UnhandledExcepSean

@SpectralGhost Sanırım banyoyu yeterince havalandırıyorum. Alçıpan neme dayanıklı? Üzgünüm ama bu ne anlama geliyor?
nsn

pladur = alçıpan, doğru mu? Farklı özelliklerde tasarlanmış çeşitli alçıpan tipleri vardır. Genellikle banyolarda suya dayanıklı alçıpan kullanılır. Havalandırmanın evinizin dışına doğru çıktığından emin misiniz?
UnhandledExcepSean

@SpectralGhost - üzgünüm, bu ismi bilmiyordum. Sanırım yeterince havalandırıyorum.
nsn

1
Suyun sızan bir borudan da gelip gelmeyeceğini düşünürdüm. Suyun kaynağına ulaşmanız gerekir, bu nedenle aşağı döşemelerden bazılarını çıkarabilir veya bitişik duvarın tabanında (en zayıf olan) bir alanı kesebilirsiniz.
getterdun

Yanıtlar:


3

Evet, fayans bağlantıları suyun geçmesine izin verir. Harç gözeneklidir ve ek olarak yaşlandıkça fayanslarla sıkı sızdırmaz değildir (gerçekte kılcal hareket ile bir miktar su çekmesine neden olur). Birçok fayans malzemesi de su geçirmez değildir.

Banyo fayansı, yalnızca suya zarar vermeyecek bir yüzey malzemesi olması anlamında "su geçirmezdir". Su geçirmez bir muhafaza oluşturmaya hizmet etmez; Bu kiremit arkasında inşa edilmesi gerekiyor. Bu doğru şekilde yapılmazsa, harcı ve karoyu kapatma girişimleri en azından yalnızca kaçınılmaz olanı geciktirmeye yarar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.