Bir prizin veya gömme ışığın içinde bir kavşak yapabilir misiniz?


8

Ben bodrumumu bitirmek için çalışıyorum ve elektrik benim kaba başlıyorum. Ben giderken öğreniyorum ve temelleri çoğu aldım .. kireç yükü, kutu boyutu, zımbalama, destekler vb.

Anlayamadığım bir şey, canlı bir prizde veya gömme ışıkta bir kavşağa sahip olup olamayacağınızdır. İdeal olarak, son girintili ışık kutusumdan bir satır sağa, bir alıcıya ve bir sola, son anahtara doğru bir Y çalıştırmak istiyorum. Bu NEC kodu karşı olduğunu tahmin ediyorum ama kısmen, bunun için doğru terminoloji emin değilim çünkü kesin olarak bulamadı.

Birisi beni doğru yönde gösterebilir mi? Buna kavşak denir mi? yoksa şube gibi bir şey mi deniyor?

Bazı bitiş bağlantıları yapmak için bir profesyonel alıyorum ama tüm kaba yapıyorum.


tamam teşekkürler. Aşağıdaki yanıtlardan, tek sınırlayıcı faktörün kutu boyutu ve muhtemelen erişilebilirlik olduğu görülmektedir. Bu, kaba bilgileri daha kolay hale getirecektir. teşekkürler
user2883390

Yanıtlar:


6

Modern gömme lambalarda dahili bağlantı kutuları bulunur.

resim açıklamasını buraya girin

Benzer şekilde yeni bir çalışma gömme fikstürde

resim açıklamasını buraya girin

Düzgün bağlandığınız ve yerleşik kutunun boyutu için kablo sayısını aşmadığınız sürece diğer ışıkları veya prizleri papatya dizimi yapmakta özgürsünüz. Bunu hesaplamak için bir grafik burada bulunabilir .


Merhaba, papatya zinciri yapabileceğimi biliyorum. Papatya zincirleme değil, bir kutuda bölme / bağlantı / Y bağlantı hakkında soruyorum. Yukarıdaki H7ICT halo kutusunu kullanıyorum
user2883390 24:13

Eğer yarma / kavşak / Y bağlantısı ile tek bir kabloda güç demek ve iki (veya daha fazla) fikstürü kablolamak, tüm siyahları birbirine, tüm beyazları bir araya getirmek ve tüm toprakları bir araya getirmek demek, evet.
önlük

13

Ulusal Elektrik Yasası'na (NEC) göre, sizi sınırlayan sadece iki faktör vardır.

İletken kutu dolgusu

Standart boyutlu kutularla çalışıyorsanız, bir kutuda izin verilen iletken sayısını belirlemek için Tablo 314.16 (A) 'yı kullanabilirsiniz.

Tablo 314.16 (A)

Standart olmayan kutular kullanıyorsanız, hesaplamaları kendiniz yapmanız gerekir. Temel olarak, bu şekilde çalışır.

İletken Dolgusu

  • Kutunun içinde sonlanan veya kutuya eklenmiş her akım taşıyan iletken (topraklanmamış (sıcak) veya topraklanmış (nötr)) için 1 ekleyin.
  • Ekleme veya sonlandırma olmadan kutudan geçen her iletken için 1 ekleyin.

Kelepçe Dolgusu

  • Dahili kablo kelepçeleri varsa, 1 ekleyin (başına 1 değil, sadece 1).

Destek Parçaları Doldurma

  • Herhangi bir armatür saplaması veya hickey varsa, 1 ekleyin (başına 1 değil, sadece 1).

Cihaz veya Ekipman Dolgusu

  • Bir veya daha fazla cihaz içeren her boyunduruk veya kayış için 2 ekleyin.

Ekipman Topraklama İletken Dolgusu

  • Eğer ekipman topraklama iletkenleri kutuya girerse, 1 ekleyin (başına 1 değil, sadece 1).

Hacim Ödeneği Hesaplaması

Toplam kutu dolgusunu hesaplamak için bu Tablo 314.16 (B) 'yi kullanın.

Tablo 314.16 (B)

  • Bölümdeki sayımı toplayın Conductor Fillve tablodaki değerle çarpın. Örneğin: 4, 14 AWG iletkeniniz varsa, 4'ü 2,00 ile çarparsınız.
  • Dan sayıları Özetle Clamp Fill, Support Fittings Fill, Device or Equipment Fillve Equipment Grounding Conductor Filltablodan değeriyle çarpın bölümlerde ve büyük kutuda iletken. Örneğin: Bu değer 4 ise ve kutudaki en büyük iletken 12 AWG ise. 4'ü 2,25 ile çarparsınız.
  • 2 toplamı birlikte ekleyin. Örneğin: Yukarıdaki değerlerimizi kullanarak (4 x 2.00 + 4 x 2.25 = 17), hacmi 17 inç küp olan bir kutuya ihtiyacınız olacaktır.

Tel Konnektör Kapasitesi

Bükümlü kablo konektörleri kullanıyorsanız, her konektör belirli sayıda ve boyutta iletken bağlayabilir (Üretim belgelerini kontrol edin). Bu, birbirine bağlı tel sayısını sınırlayacaktır. Eğer kullanıyorsanız bastırmalı tel konnektörleri veya terminal blokları, sen terminalleri sayısına göre sınırlı olacak.


tl; Dr.

Akış aşağısında birden fazla cihaz sağlamak istiyorsanız; ancak aygıtlar ters yöndedir, aygıtları beslemek için birden çok kablonun birleştirilmesinde sorun olmamalıdır .


-1

Sorunuz hiç net değil. Evet, bağlantıları kutu başına NEC tarafından izin verilen sınırlar içinde tuttuğunuz sürece bir bağlantı kutusunun içinde "bölebilirsiniz". - Bir "y" yi çalıştırmak - elektrikçiler tarafından değil, tesisatçılar tarafından kullanılan bir terimdir. Evet, ne anlama gelebileceğini bilirsem, J kutusunda "Y çalıştır"

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.