Buz makinesini, su besleme hattı olmayan bir buzdolabında kullanmak mümkün müdür?


6

Bölümümüz yeni yerlere taşındı. Buzdolabını önceki odamızdan getirmeyi başardık, ancak yeni konumumuzda buz makinası için yakınlarda su hattı bulunmuyor. Tabii ki, basit çözüm, sadece buz küpü tepsileri kullanmak, fakat bunun sürekli buz üretmesini istiyorum (tepsileri doldurmak için iş arkadaşlarına güvenmek zorunda kalmam).

Benim düşüncem 1-2 galonluk bir kap almak ve su hattını tabana asıp buzdolabının üstüne koymak. Bu şekilde, tepsiden tepsiye değil, bir kerede büyük miktarlarda yeniden doldurabilirsiniz. Su seviyesini görmek ve temizlenmesi gerekip gerekmediğini ve tozdan arındırmak için bir kapak ile konteynır temiz olacaktır. Konteyner buzdolabının üstünde otururken, yerçekimi yapıcıya su sağlamak için yeterli basıncı sağlamalıdır.

Böyle bir sistem işe yarar mı? Böyle bir şeyi kurma konusunda herhangi bir potansiyel problem gören var mı? Daha iyi alternatifler var mı?


2
Hoşgeldiniz. Mfr'ye yapılan bir telefon görüşmesi minimum su basıncı gösterebilir veya göstermeyebilir. Sağlık kodlarıyla ilgili yasal düzenlemeler veya uzun vadede bakterilerle ilgili pratik sorunlar, örneğin galon kabını oda sıcaklığının üstünde tutan mekaniklerden gelen sıcak hava ile daha da kötüleşebilir.
mike,

1
Bir test çalıştırması yapın. Birçok buzdolabında, tepsi zar zor doldurur veya valf yeterli basınç olmadan düzgün çalışmayacaktır.
Brock Adams

2
Bina mühendisini kontrol ettin mi? Yakındaki herhangi bir su hattını göremeyebilirsiniz, ancak duvarlarda veya tavanda göremediğiniz biri olabilir. (elbette, sizin için bu satırlara girmeye istekli olup olmadığının başka bir hikayesi var :))
Johnny,

2
Bir fotoğraf yardımcı olur. Ticari binalar genellikle işleri yürütmek için birçok seçeneğe sahiptir. Örneğin asma tavandan geçen esnek bir boru. Zamanla bakteri ile ilgili endişeleri +1.
Bryce

İstediğim şey soğuk su püskürteçli bir buz dolabı, buz yapıcı olmayan bir buzdolabı. Bunu henüz piyasada görmedim
keshlam

Yanıtlar:


4

Yorum , bu öneri doğrultusunda cevaba çevrilmiş

Bu GE belgesi buz yapıcının düzgün çalışması için 40-120 psi su basıncını belirtir.

  • Su basıncı 40 ila 120 psi arasında olmalıdır.
  • 40 psi'nin altındaki basınçlar buz yapıcının arızalanmasına neden olabilir (yani içi boş küpler üretebilir veya buz üretilmez).

Olarak hangi BMitch sohbet işaret 1-2 galon konteyner yaklaşık 100 ft olması gerekir anlamına gelecektir. Buzdolabı üstünde.

Test Cihazı101: Su ile doldurulursa tabanda 40 psi üretmek için 1/4 "tüpün uzunluğu ne kadar olmalıdır?

BMitch: Bulduğum bağlantı doğruysa, 93 feet


2
Aslında 85 feet'te 40 psi olacaktır.
wallyk

5

Bütçenizin ne olduğunu bilmiyorum, ama devam edip bir fıçı ve basınçlı bir hava tankı alıp buzdolabına bağlayabilirsiniz! Easy 100psi, fıçıyı yeniden doldurmadan önce size 15 galon buz yapacaktır (Su ile. Fıçı su ile doldurulmalıdır. Herhangi birinin özlemiş olması durumunda).

Her neyse, bir buzdolabını fıçı musluğu olarak kullanmak için harika bir fikrim var, eğer sadece gerekli kolejde olsaydım.

Parçalar:

Gerçekten kolay versiyon: Tank dahil tüm homebrewing kitini satın alın ve sadece bira yerine su koyun, buzdolabının girişine kanca çıkışı verin.

Kolay versiyon: Kompresörün regülatörünü 50psi'ye ayarlayın, hortumu doğrudan fıçı portundaki gaz çubuklarına bağlayın. Çıkış portunu buzdolabı girişine asın.

Sert versiyon: Kullanılmış bir kompresör bulun. Basınç şalterini 50 psi'de kapanana kadar sıkarak deneyin. Kompresör motorunu / pompa grubunu depodan çıkarın, önceki depo girişini doğrudan fıçıya, ardından fıçı çıkışını buzdolabı girişine bağlayın.


2
Sıvı gerçekten sıkıştırılamaz. Sıkıştırılmış bir sıvı normalde üzerinde bir katı ya da gaz bulunan bir sıvıdır ve bu kurulumda, havayı sadece suyu aşağıya doğru iten fıçığın tepesine doğru basınçlandırılır. Fıçıda, sıvının toplayıcı en alttadır, bu yüzden basınçlı hava suyun altındaki musluğa, ardından buzdolabına doğru iter.
kavisiegel

1
@Tyrsius Yep! Hava "yüzer", sudan daha düşük bir yoğunluktadır. Sanki bir su şişesinin dibine bir hortum takmış gibisiniz, daha sonra havayı su şişesinin tepesine havaya uçurmuş - su hortumdan dışarıya doğru zorlanacaktır. En önemli donanım, hava girişi ve su çıkışı olmak üzere iki girişe sahip olan bir fıçı kuplör olacaktır. Bir kompresör satın alabilir ve fıçıya tam zamanlı olarak bağlayabilir ya da küçük bir lastik kompresör satın alabilir ve daha ucuza bir basınç şalteri bağlayabilirsiniz.
kavisiegel

1
5 atmosfer basıncının altında ve tamamen karanlıkta ve belediye arzı tarafından zaten klorlanmış olan suyla ne kadar iyi büyüyebileceğinden emin değilim. Risk olmadığını söylemiyorum, bence bu pek olası değil. Sadece kabı temiz tut. Belki de basınçlı hava filtrelenmelidir.
kavisiegel

2
@MichaelKohne Aynı zamanda tüketilmeden önce donar.
Kyeotic

1
Fıçı içindeki hava basıncını 100–120 psi (7–8 bar) ile sınırlamaya dikkat edin. Standart bir fıçı, biraz üzerinde ayarlanmış bir basınç emniyet valfine sahiptir; eğer bu valf arızalanırsa, tank, yaklaşık 160 psi (11 bar) üzerindeki basınçlarda patlayabilir. Bkz. Homebrew.stackexchange.com/a/10040
wallyk 10:14


1

Diğer bir seçenek ise icemaker'ı buzdolabında kullanmamak ve bir tezgah üstü icemaker ile değiştirmek olacaktır :

görüntü tanımını buraya girin

Bunlar farklı kapasitelerde (ve fiyatlarda) mevcuttur ve birçoğu yeniden doldurulabilir bir su rezervuarı ile tasarlanmıştır, böylece bir su hattına bağlanması gerekmez.

Ek bir avantaj olarak, buzdolabınız buz makineniz çıkarılabiliyorsa, kaldırarak bazı derin dondurucu alanlarını boşaltabilirsiniz.


0

Buzdolabımın talimatları (28 cuft frigidaire) en az 20 psi gerekli olduğunu söylüyor.

Şişelenmiş su (5 galon) kullanımı için en basit çözüm olan flojet bw4000 adlı ürünü kontrol etmek isteyebilirsiniz . Katta ya da buzdolabınızdan 20 feet uzağa kadar kabin içinde oturabilir.


0

Belki de çok geç, ama belli ki yukarıda verilen tüm cevaplar BS ile ilgili olmayan bir demet. Açıkça sorulan asıl soru kurulumunda işe yarayacağı açık, ancak sadece bir değişiklikle: - Dummy Buzdolabı Su filtresi kullanın ya da sadece su kabınızı doğrudan filtrenin çıkışına bağlayın (gerektiği gibi giriş değil). Her neyse, filtreyi ortadan kaldıran her şey işe yarayacaktı, çünkü neredeyse tüm basınç kayıpları suyu içinden geçirecek.

Sadece büyük plastik su 1-2 galonluk konteynır satın alın, buzdolabının üzerine yerleştirin, konteynırların çıkışının altta olduğundan emin olun (baş aşağı çevirin) ve üste bir bütün yapın (orijinal alt), böylece hava kolayca içeri girebilir.

Her şey işe yaramalı. Olmazsa - Bu cevabı veren ben değildim ...


0

Metodumu yapabilirim çünkü şehir suyunda klorom ve diğer temizlik maddeleri var, bu yüzden kaynak suyu kullanıyorum, Google tipi mikro su pompalarında DC pompalar. Sadece bir hat, bakır hattın 50 psi'de basınçlandırılması gerekiyor, plastik hortum tarafı basınca ihtiyaç duymuyor. Ben iyi biriyim. Pompayı özel açma / kapama düğmesine veya fişe takıp fişi takmak daha kolaydır

Bir 5 galon sürahi alabilir, içine su koyabilirsiniz. Kapak delme borusunda, 6 mm'lik bir delik açılarak, suyu kapatın, kısa giriş hortumu mikro pompaya, hat basıncı yükselticisinde 20-100 psi, 12 v gibi vat miktarıdaki kahve makinesine gider. Pompayı buzdolabının altına 1/4 "bakır boruya bağlayın, bakırdan birkaç dirseğe ihtiyacınız olacak, pompayı açınız. Su ve buz yapıcı ile kapalı konumdan açınız, 24 saat bekleyiniz buz yapılıncaya veya buz kullanmaya devam edene kadar, buz makinası kullanılmadığı zaman pompayı kapatmanız veya suyu kapatmanız gerekecektir Toplam maliyet, 120 dolar, çünkü mikro pompanın fişe ihtiyacı olacaktır.

  • Mikro pompalar - 20,00 dolar
  • Plastik hortum - 5,00 dolar
  • Anahtar Broan değişken gücü - 40,00 $
  • Yumuşak 1/4 "bakır boru - $ 20.00
  • Küçük düşürücüler / genişleticiler 2,00 $
  • 5 galon su kabı 20 $
  • Sürahi kapağı için sızdırmazlık maddesi, kapak deliği - 3,00 ABD doları
  • Bira için 10 dolar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.