Işık anahtarım neden elektrik sızdırıyor?


7

1950 yılında inşa edilmiş bir evim var ve bilinmeyen bir gelecekte bir çamaşır odası ekledim. Fluke voltaj test cihazıma göre elektrik yayan bir ışık anahtarı var. Anahtarı değiştirirken farkettim. Test cihazını, kutunun bir inçinde herhangi bir yere taşıdığımda, hiçbir şeye dokunmadan bile, voltajı algılar. İki çete kutusu metaldir ve kablolama en az on yıl olmuş gibi görünmektedir. Topraklanmış görünmüyor.

Işık düğmesi tarafından hiç şok olmadım ama endişeliyim. Bunu neden yapıyor? Güvensiz mi? Nasıl tamir edersin?

Elektrik kaçağı ışık anahtarı

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


11

Bu temassız bir voltaj test cihazıdır. Size orada kablolardan geçen bir akım olduğunu, sadece AC voltajının olduğunu söylemiyor. Bir ışık anahtarı içindeki sıcak bağlantıyı değiştirdiğinizden, bir anahtarın etrafında her zaman bir voltaj bulunur (kesiciyi açmadıysanız). Anahtardan sonra temassız bir test cihazıyla voltaj görmemeniz gereken kablolamadır. Bunu yaparsanız, birileri anahtarı yanlış bağlamış ve nötrleri değiştirmiş olabilir.


Tamam, bu mantıklı. Bu evde temassız algılanabilir voltajı olan tek kutu bu olağandışı görünüyor.
Jason Rikard

1
@Jason Diğer kutulardaki voltajların neden algılanamadığından emin değilim, ancak başka bir kutu açarsanız (ve dikkatli bir şekilde açarsanız ) voltaj detektörünü tellerin etrafına dolaştırırsanız, çalışacağını garanti ederim. Olması gereken.
BlueRaja - Danny Pflughoeft 30:13

5
Kontrol edilmesi gereken tek şey, anahtar üzerindeki topraklama vidasını çıplak topraklama kablosu yerine sıcak kabloya bağlayıp bağlamadıklarıdır. Aksi takdirde, telin kutunun arkasına dolanma şekli kadar basit olan bir şey temassız test cihazının menzilini etkileyebilir.
BMitch

1
Metal kutuda voltaj olmadığından emin olmak için kesinlikle kontrol ederdim.
Brad Gilbert,

0

Ayrıca bu NON temassız voltaj dedektörleri tamamen farklı, hatta aynı model / marka. her zaman birçoğunun 1 inç ve daha büyük mesafelerden voltaj algıladığını buldum. gerçekten kabloların yalıtımına dokunana kadar algılamayacak bir çift Klien ile şanslıydım. Geçenlerde bir titreşim motoru ve güzel bir parlak LED ile gerçekten güzel görünümlü bir tane aldım, ancak 110V kaynağında neredeyse 6 inç uzaklıktaki voltajı algılıyor. tanısal açıdan bakıldığında, eğer bu hassassa işe yaramazlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.