Yığının yolunda olduğu bir duvar içi tankı (duvara asılı tuvalet) nasıl kurabilirim?


9

Şimdiye kadar birlikte çalıştığım her tuvalette (çok değil, itiraf ediyorum) benimki de dahil olmak üzere doğrudan duvarın arkasında bir yığın var. Banyonuzu yeniden yapıyorum ve duvara asılmış bir tuvalet kurmak istiyorum. 2x4 konstrüksiyonum var ve Toto 2x4'lere sığacak şekilde tasarlanmış bir duvar içi tank yapıyor. Harika. Ancak, verdikleri şema, yığımın tankın tam yolunda olacağını ve belgelerinin hiçbir yerinde "havalandırma" veya "yığın" terimlerini içermediğini gösterir. İşte onların olduğu kurulum kılavuzu (PDF)

resim açıklamasını buraya girin

Bu işi yapmak için ne yapmam gerekiyor?


İyi soru. Bu kılavuz, toprak borusunun tankın hemen altında, havalandırma olmadan düz bir şekilde gittiğini gösteriyor. Belki de üreticiyi aramaya değer? @ MichaelKara'nın tavsiyelerine uymanız ve tuvaleti ya da yığını taşımanız gerektiğini varsayalım (eğer gerçekten oradaysa). Belki de bu tuvalet tarzı yeni kurulum için tasarlanmıştır.
Hank

Yanıtlar:


6

İkileminizin basit cevabı, iki seçeneğiniz olması ... tuvalet yerini havalandırma yığınının bir tarafına yeniden konumlandırın - veya - havalandırma yığını borusunu 'duvar içi' bileşenlerin monte edildiği yerin etrafına yönlendirmek için.

Bunun üzerine saplama aralığı artık 25-3 / 8 "değilse, yine de duvarınızda bazı çerçeveleme işleri yapıyor olabilirsiniz.


Tabii ki haklısın. Ne yazık ki, bir 3 "yığını 2x4 saplamalar arasında taşımak imkansız. Ben küvet tuvalet ile aynı drenaj / havalandırma sistemi paylaşıyor fark ettim, bu yüzden ben onun drenaj aldı ve havalandırdı (sadece 2" olduğunu düşünüyorum) , tüm sistem havalandırılır ve çalışır. Yine de, bu en iyi fikir olmayabilir ve normal bir tuvalete geri dönmek zorunda kalabilirim.
Greg Smalter

0

Toto'yu arama. Chicago armatürlerinin bir parçası olan Geberit'i arayın. Diyerler için çok daha iyi teknik desteğe sahipler. Duvar tuvaletleri herhangi bir tuvalet ile aynı havalandırma. 2x6 taşıyıcıların 2x4 taşıyıcılara göre avantajlarından biri, deşarj cihazının açısını değiştirebilmenizdir. Ofset deşarj Ells mevcut olabilir, bu da belki yardımcı olabilir. Belki 2x6 taşıyıcının bir ön duvar montajı, müzakere etmeniz gereken yığını işlemek için daha fazla esneklik sağlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.