Bir çilingir sürgü kilidini açabilir mi?


12

Sürgü kilidimin ne kadar güvenli olduğunu merak ediyorum.

Bir profesyonel için böyle bir kilidi açmak ne kadar zordur?


6
Bir referans noktası olarak, yüksek güvenlikli kilit endüstrisinin (Medco ve benzerlerini düşünün) kilidi, anahtarı anahtarsız açmak için uygun şekilde donatılmış bir düşmana ne kadar sürmesi gerektiğine göre derecelendirdiğini anlıyorum. Yüksek güvenlikli kilitler için bile derecelendirmenin sadece 15 dakika gibi bir şey olduğunu anlıyorum.
Michael Kohne

1
Michael'ın yorumuna bir ek olarak, giriş yolunuzu çalılardan ve iyi aydınlatılmış tutmak için harika bir neden. 15 dakika, bir yabancının açıkça şüpheli görünen kapının önünde durması gerekiyor.
Doresoom

2
Evinizde paramparça sensörsüz pencereler var mı? Çoğu hırsız en kolay erişim noktasını arar, pencereleriniz muhtemelen sürgüden daha endişe vericidir.
Tester101

2
@Doresoom - Tipik bir kwikset / schlage kilidine sahipseniz, yumru anahtarı olan bir kişi kilidi 10 saniyeden daha kısa bir sürede açabilir. Girişinizi iyi aydınlatmanın iyi bir fikir olmadığını söylemek değil, beklentilerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Standart bir kilidi atlamanın ne kadar kolay olduğuna dair bir fikir vermek için youtube'da yumru anahtar videoları arayın.
James Van Huis

Kilit darbeleme için youtube'da arama yapmanız yeterlidir. Bunun gibi videolar ( youtube.com/watch?v=SP920ttSctU ) "yüksek güvenlikli" bir Medeco kilidinin ~ 20 saniye içinde çarpıldığını gösterir. Bunu yapan 12 yaşındaki bir kız daha var.
gregmac

Yanıtlar:


19

Herhangi bir kilit açılabilir. Sorular:

  • Ne kadar sürer?
  • Ne kadar beceri gerekli?
  • Hangi araçlara ihtiyaç var?

Belirli sürgüye bağlı olarak, önemsiz ve orta derecede zor bir yerde olacaktır. Bir noktada, içeri girmek isteyen herkes pencerelere veya diğer zayıf noktalara geçecektir.


1
ve: Yapıldığından sonra ne gibi kanıtlar olacak? (normalde sadece sigorta taleplerinde ortaya çıkar ... elektronik kilitli arabalara girmenin imkansız olduğunu iddia eden ve kişinin "hırsızın" anahtarını vermesi veya anahtarlarını arabada bırakması gerektiğinde ısrar eden sigorta şirketi , ve zarar için ödeme yapmayı reddediyor ... Ev sahibi / kiracı sigortası için benzer bir şey olduysa hiçbir fikrim yok)
Joe

Oah tamam bu durumda zaman saniye olacak ve gerekli beceriler en az 2 el ve 5 yaşından büyük bir çocuk olacaktı. Araçlar ücretsiz olarak yerde bulduğunuz sokak sokak küfür bıçakları veya internetten 4,99 $ yumru anahtarı olabilir.
Kale

16

Genel olarak, bir profesyonel sahip olduğunuz her şeyi açabilir, çünkü bütün gün yaptıkları budur. Gerçek şu ki, Medeco gibi yüksek güvenlik kilitleri hariç, onları açmak için bir profesyonel bile gerekmiyor. Ama bir kilitlenme soruyorsun, o yüzden biraz bilgi vereyim ...

Bir sürgü daha çok tekmelemeye direnmeye veya cıvatayı kaydırmak ve yükseltmek için bir kredi kartı kullanmakla ilgilidir. İçindeki kilit mekanizması normal bir kapı kolu kilidine son derece benzer olacağından, seçilmesi daha zor olmakla ilgili değildir.

Normalde önemli olan şeyler (yüksek güvenlikli bir kilit değil), toleransların ne kadar sıkı olduğu ve kaç pimdir. Örneğin, 6 pimli Kwikset Titans (diğer adıyla UltraMax), 5 pimli normal Kwiksets'ten biraz daha zordur ve bir Schlage 5 pimi bir Kiwkset 5 piminden daha zordur. Ancak her ikisinin de seçilmesi, seçmeyi daha zor hale getirmek için ek özelliklere sahip bir Medeco'dan çok daha kolay.

Ancak, çarpma tuşları geleneksel kilitlerin çoğunu açmayı oldukça kolaylaştırabilir. Ve delmek için zamanı ve alanı olan herkes hemen hemen her şeye girebilir. Ve unutmayın: bir pencerenin yanına güçlü bir kilit koymak sadece pencerenin kırıldığı anlamına gelebilir.

Düşünmek isteyebileceğiniz bir şey, evinize yüksek güvenlik kilidi koymak, hırsızlara özellikle korumak istediğiniz bir şeyiniz olduğunu gösterebilir.


Çocuklar kilitleri seçer.
Kale

4

Kesinlikle. Yumru anahtarı veya kilit tıklaması olan herkes sürgü açabilir.


2
Çekiç olan herkes bir sürgü açabilir;)

1
Ve bu başarısız olursa - daha büyük bir çekiç alın.
John Gardeniers

Bu o kadar kolay değil , biraz pratik gerektiriyor, bu yüzden kilit seçimine sahip bir kişinin sürgü açabileceğini söyleyemem . Ama tecrübeli bir çilingirim olduğunda bana nasıl olduğunu gösterdim, en normal kilitleri 5 dakikadan daha kısa bir sürede açabiliyorum.
Sean Reifschneider

4

Sonuçta birisi evinize girmek istiyorsa .... yapabilirler. Hiç aptalca bir sistem görmedim. Bu bir zaman ve gürültü meselesi. Bir çilingir ihtiyaç duydukları kadar gürültü yapabilir, çünkü bir sürgüden geçmek için işe alındıkları sırada, bir suçlu mümkün olduğunca az dikkat çekmek ister.

Sürgüleri açmak daha zordur ve normal bir kilide kıyasla oldukça gürültülüdür, bu yüzden bir suçlunun onu açmaya çalışmak için daha fazla zaman alması gerekir.

Kendim için, sürgü sistemimle kendimi çok güvende hissediyorum ve içeri girmek için kilidi alan kimsenin endişelenmesine gerek yok.


1
Önceki rollerimden birinde ekip üyelerine kilitleri nasıl seçeceklerini öğretirdim ve şimdi İngiltere'de acil durumlarda her zaman yararlı olan bir set taşımak yasal. Tipik olarak bir saatten kısa sürede acemi öğretebilir, çoğu kilit nasıl seçilir. Buna sürgü kilitleri de dahildir. Yukarı taraf (ve polisin şimdi seçmemize izin vermesinin nedeni) neredeyse hiçbir suçlunun onları kullanmamasıdır - ya kullanışlı bir yarım tuğla kullanıyorlar ya da kilitli olmayan kapıları kullanıyorlar. Bu yüzden kilidiniz hakkında güvende olmalısınız, ancak istatistiksel olarak evlere giren çoğu insan bunun yerine bir şeyleri kıracağı için :-)
Rory Alsop

2

Bir kilit seçmeyi zorlaştırmak için birkaç ipucu:

  • Kilidi iyi yağlanmış halde tutun. Bu, bazı pimlerin kesme hattına yapışmasını önler (yani zaten etkili bir şekilde seçildikleri anlamına gelir).
  • Kilidi baş aşağı takın, böylece anahtarın pürüzlü tarafı yukarı değil aşağıya bakar. Bir çilingir arkadaşım baş aşağı çekmenin daha zor olduğunu ve tecrübelerimin aynı olduğunu söyledi.

Daha iyi bir kilit almanın ötesinde (daha yüksek kalite, daha fazla pim, daha yüksek güvenlik tasarımı), bunlar birini yavaşlatmak için alternatifler olabilir.


2

Herhangi bir kilidin birini yavaşlattığı göz önüne alındığında, neden hem iç hem de dış kapı kilitli bir lobi olmasın. Alarm cihazına bir alarm sensörü yerleştirin, ancak 2. kapının içindeki kontrol paneli, 2. kilit alınmadan önce alarmın çalması muhtemeldir.

(2. kapının kilidini açmadan önce anahtarlarınızı gece bırakmanız ve alarmın çalması daha da olasıdır!)


1

Yeterince Komik! ... Çoğu durumda, kilidi seçmek için zaman harcamak yerine, kilidi kırmak (veya en azından kapıyı açmaya zorlamak) çok daha hızlı olurdu. Bu, dakikaları değil, saniyeleri değiştirir! .. Göstermek için çok çirkin bir örnek yaptım.

resim açıklamasını buraya girin

Birçok durumda, kapının çerçevesi, dış çerçeve ve iç çerçeve (yani kilit piminin kapı çerçevesine girdiği boşluk) arasında bir kama uygulanmasının ve boşluğun açılmasının, kilit açık.

Sağdaki resim, kapı çerçevesinin yanal mukavemetini arttırmak için yanal desteğin eklendiği tipik bir önleme göstermektedir (kilidin karşısındaki ucun çerçevenin diğer ucuna doğru takılması şartıyla).


0

Bunların hepsi sürgününüze bağlı. Standart bir kilit ise, genellikle onu seçebilir veya anahtarı çarpabilirler. Ancak bu bir güvenlik kilidi ise, açabilmelerinin tek yolu kilidi açmaktır. Birçoğu delmeden önce her şeyi deneyecek çünkü kilidinizi deldikten sonra değiştirmeniz gerekiyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.