Rafları asarken bu L braketi hangi yönde olmalıdır?


10

Rafları asmak için birkaç L braketim var. Bir L kol sadece (benzer bir gerçek "L" gibi diğerinden daha uzun olduğu parantez, asimetrik olan bu ).

resim açıklamasını buraya girin

Hangi kolun, daha uzun veya daha kısa, duvara ve hangi rafın altına gitmesi tercih edilen veya önerilen bir yol var mı?

Yanıtlar:


13

Raf genişliğinize en uygun bacağı rafın altına koyun. Bu yüzden farklı bacak boyutları var. Braketin kritik kısmı iç köşedir, her iki yönde de eşit derecede güçlüdür. Bununla birlikte, genellikle tüm tertibatın kritik kısmı üst duvar vidasının geri çekilmesidir. Uzun bacağın duvara karşı olması bu kuvveti bir şekilde azaltır. Ancak bu, rafın desteklenmeyen önemli bir kısmı ile sonuçlanırsa, bu, tertibatı geri çekme mukavemetindeki mütevazı kazanımdan daha fazla zayıflatabilir.

En iyi yaklaşım, rafı tam olarak desteklemek ve hangi bacağın duvara karşı olduğuna bakılmaksızın bol miktarda çekme gücü sağlayacak kadar uzun duvar vidaları kullanmaktır.


4

Uzun bacak duvara yaslanır. Bunu başka şekilde yapabilirsiniz, ama o kadar güçlü olmayacak.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece buraya katkıda bulunmanın ayrıntılarını öğreneceksiniz.
Daniel Griscom

3

Uzun kısmı duvara, rafın altına gider. Rafın altındaki gerçek braketin uzunluğu, rafın genişliğinin dörtte üçü olmalıdır.


0

Dikey veya yatay olarak daha fazla boşluk isteyip istemediğinize bağlıdır. Onlar sizsiniz, 'sözde' aksi takdirde bunun altındaki birinde daha raf alanı yüksekliğini kaybedersiniz, dikey daha açıklık sağlamak üzere. Aşağıda raf olmasa bile, bu şekilde yapın, böylece başınıza vurmayın .

Raf destekleri duvarın altından tam olarak çıkmamalı, altında tam bir ayak olmalıdır. (yani resminizde yanlış yol var). Diğer taraftan, daha çok bir 8 "baş bonker gibi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.