Bir dizi katlanır çatı merdivenini sabitlemenin en iyi yolu nedir?


8

Şirketim mevcut bir ofis binasında yeni bir ofis açıyor. Taşınma öncesinde ofisi incelerken, binadaki tüm süitler arasındaki tavan aralarının birbirine açık olduğunu fark ettim. Başka bir süitten biri sadece katlanır tavan merdivenlerini açarak kolayca bizimkine erişebilir.

Katlanır tavan merdivenlerini sabitlemenin en iyi yolu nedir? Bir asma kilit kullanmayı düşündüm, ancak tavan bir merdiven kullanarak bir asma kilit açmak için çok yüksek. Çekme kablosuna takılı bir kilit yapıyorlar mı?


1
Aklıma gelen tek şey Ulusal Lampoon'un Noel Tatili.
Peter

Yanıtlar:


5

Merdiveni değiştirmeye karşı çıkmıyorsanız, çatı merdivenlerini entegre kilitlerle (örn. Fakro Yalıtımlı Ahşap Çatı Merdiven Merdiveni .) Yaparsınız . Bu kilitlere üstten erişilebildiğinden emin değilim, ama en azından bakmaya değer.

Kapıyı yerinde bırakmayı tercih ederseniz, uzaktan kumandalı sürgüleri kapıya uyarlamaya çalışabilirsiniz . Kapının stiline ve montaj şekline bağlı olarak, bu mümkün olabilir veya olmayabilir.


Çerçeve bir sürgü ile başa çıkamazsa, normalde monte edeceği kapıyı ve çerçeveyi simüle etmek ve daha sonra bunları kirişlere monte etmek için belki de 2x4'e monte edebilirsiniz ...?
Sean Reifschneider

Aslında bir kapı kolu gibi bir cıvata olan bir uzaktan kumanda kilidi buldum. uzaktan kumandanın tıklanması cıvatayı 5 saniye geri çeker, sonra geri yaylanır. böylece kapıyı kapatmak otomatik olarak kilitlenir.
longneck

5

Kapının çerçevesine bir sürgü cıvatası takabilir ve sonra cıvatayı çalıştırmak için ikincil bir çekme ipi takabilirsiniz (veya ayrı bir direk ve kanca tutabilirsiniz).

sürgü sürgü 2


1
WD-40'a bir şey söylemeniz gerekebilir. Cıvata üzerinde herhangi bir ağırlık varsa, sürtünmenin üstesinden gelmeniz gerekir. İp üzerinde bir açıyla çekilmesi daha da fazla kuvvet gerekli olacaktır. Çelik üzerinde statik sürtünme katsayısı 0.7'dir. Böylece, kablonuzdaki dikeyden 15 ° 'lik bir açı için, T = µW / sin (Θ) kullanılması, cıvatadaki minimum ağırlığın üçlü ağırlığını verir. İp üzerindeki aşağı kuvvetten bahsetmemek, cıvatanın bağlanmasına ve daha fazla sürtünmeye neden olacaktır. Bu şekilde kendi kendine kilitlenebilir.
Doresoom

Birkaç faktöre bağlıdır. Muhtemelen kapıdan yük olmayacaktır (iç yay mekanizması nedeniyle). Sürtünme ham çeliğin aksine krom kaplı bir kilit seçilerek de azaltılabilir. Çekme ipine gelince, kapıyı açmanız gerekene kadar saklayacağınız bir direği ve kancayı kullanabilirsiniz.
James Van Huis

Kendi kendine kilitlenmemesi için dikeyden minimum 64.5 ° açı alıyorum (µ = 0.7 kullanarak). Bu uzun bir çekme kablosu olacak. Μ'yi 0.2'ye düşürebilirseniz, uygun olan 30 ° ile iyisinizdir.
Doresoom

Bir kutup ve kanca eklenmesi ile bu pratik bir seçenektir. Bunu cevabın içine attığın için +1 vereceğim. (Üzgünüm fizikle biraz
taşındım

1
@Doomoom: Lanet mühendisler her zaman işleri karmaşık hale getirir.
Tester101

4

Kilitleme ve uzak mesafeden serbest bırakma sorunlarının ötesinde, kilitleme ile ilgili herhangi bir yangın kodu sorunu olup olmadığını merak ediyorum. Üzerinde bir "Çıkış" işareti olmasa da, yangın kodu gerektirdiğini düşünmüyorum.

Alarmınız var mı veya kurmayı düşünüyor musunuz? Alarmın, açılan merdiven için bir sensör içermesi basit bir konudur. Elbette, birisi hala içeri girebiliyordu, siren çalıyor ve umarım polis yolda. Diğer ofislerden birine erişimi olan biri olmalıydı, bu yüzden umarım Sherlock Holmes'u anlamayacaktı ... :-)


iyi bir öneri. tavan kapısını alarm vereceğiz.
longneck

0

Aslında böyle bir mekanizmanın üreticisi olduğundan şüpheliyim. Bir kişiyi bir tavan arasına kasıtlı olarak kilitlemek için tasarlanmış bir cihazın pazarının çoğu yoktur. Ancak, muhtemelen oldukça ucuza çalışacak bir şey inşa edebilirsiniz.

Öncelikle, bir kilide ihtiyacınız yok. Amacınız birisinin çatı katından ofisinize girmesini durdurmaksa, sadece aşağıdan erişilebilen bir mekanizmaya ihtiyacınız vardır. (Her ne kadar, tavan kapısı kapandığında yerine oturan otomatik bir kilitleme mekanizması ofisimdeki şenanneler için bir reçete olacaktır. Birçok insan tavan arasına 'yanlışlıkla' kilitlenebilir.)

Çekme kablosuna çekildiğinde çekip çıkan bir şey en iyi sonucu verir. Kapıyı yerinde tutmak için bir braketle sarkan yay yüklü bir çift kayış menteşesi olabilir mi? Bu kurulum, geometri ve yay gerginliğini doğru bir şekilde alabilirseniz işe yarayabilir (gerçekten işe yararsa patent haklarını arıyorum!) :)

alternatif metin

(MS Paint becerilerimle dalga geçmiyorum)


Çok zeki! :-)
Sean Reifschneider

0

Bu yönde monte edilmeye ne kadar iyi bakacaklarından emin değilim, ancak mutfak dolapları için faturaya uygun çeşitli mandallar var.

'Hoosier dolap mandalı' veya 'icebox mandalı' arayın, ya küçük modifikasyonlara (bir yay eklendi veya bir delik açıldı) ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, ancak daha az doyurucudur - tavan merdivenleri muhtemelen açabilir, ancak ofisinize nasıl girmeyi başardıkları oldukça açıktır.

Güncelleme : Düşündüğüm belirli stil McMaster-Carr kataloğunda ' Kapı Yüzü Montaj Mandalı ' olarak görünüyor ve daha sonra bir halat çekme sağlamak için kolu delebilirsiniz. (sapın kendisinin ağırlığının, üstten monte edildiğinde mandalı açmak için yeterli olmadığı varsayılarak)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.