Nadir bir donma sırasında havuzumu korumak için herhangi bir şey yapmam gerekir mi?


8

Arka bahçede küçük bir inground havuz var. Florida'nın merkezinde yaşıyorum, bu yüzden buralarda çok soğuk olmuyor. Ancak, bu gece sert bir donma (4-7 saat boyunca 24 ° F) olması gerekiyordu ve havuz hakkında biraz endişeliyim.

Özellikle hiçbir şey yapmazsam, bu havuz için kötü olabilir mi? Öyleyse, korumak için ne yapabilirim?

Düzenleme: Havuz hala içinde tüm suyu var ve kapalı değil. Buradaki havuzları boşaltmaya meyilli değiliz, ve bende bir örtü yok.


-24 ° F olacağından emin misiniz? Yoksa serbest bırakmanın 24 ° F altına düştüğünü mü demek istediniz? DÜZENLEME: Görünüşe göre belki parantez içinde parantez içinde ifadeler kullanıyorsunuz. Bunun yerine parantezleri kullanmanız daha az kafa karıştırıcı olacaktır.
auujay

neg 24F ulusal haberler ve tüm zamanların rekoru olacaktır. Birkaç saat boyunca pompaları çalıştırın ve rahatlayın
şirlock evleri

Yanıtlar:


10

Dürüst olmak gerekirse, suyun donma sıcaklıklarına yakın bir yere ulaşması biraz zaman alacağından, o zaman donacaklarından şüpheliyim.

Yine de endişeleniyorsanız, filtre pompasını çalışır durumda bırakmak iyi bir fikirdir. Hala su daha kolay donacaktır.

Tabii ki, gerçekten endişeliyseniz, donma sıcaklığını birkaç derece daha düşürerek bir tuzlu su havuzuna dönüştürebilirsiniz.


11
Kabul ediyorum ve pompayı açık tutmak özellikle önemlidir, çünkü pompa ve borulardaki su ilk önce donacak, bu da boruları ve / veya pompa / filtre parçalarını kıracaktır.
gregmac

1
gregmac mükemmel bir noktaya değiniyor. Bir havuzun donma yüzeyi hiçbir şeye zarar vermez, ancak donmuş bir boru veya pompa bir sorun olacaktır.

4

+24 derece F'de sadece pompaları çalıştırın ve iyi olacaksınız.

Havuzun sıcaklığı genellikle bir kış gecesi hava sıcaklığının önemli ölçüde üzerindedir. Bir havuzun sıcaklığını önemli ölçüde değiştirmek uzun zaman alır (veya büyük miktarda enerji) ve gece boyunca soğuduğunda bile havuz gün boyunca biraz ısınır. Donma noktasının üstündeki suyun pompadan geçmesini sağladığınız sürece, iyi olacaktır.

Havuz suyunun donma noktasının üzerinde olması, pompanın çalıştırılması suyu hareket ettirir ve hareketli su donmak için durgun sudan çok, çok daha zordur.


2

Florida'daki havuzları boşaltmıyoruz. Özellikle güneş ısınız varsa neredeyse yıl boyunca kullanılırlar. Ancak, borulardaki suyun donmasını ve hasara neden olmasını önlemek için pompayı kesinlikle bir gece çalıştırmalısınız.


1

FL havuzunuzu HİÇBİR boşaltmayın. Şamandırabilirsin. Yani, yerdeki su seviyesi çok yüksektir. Havuzdaki su onu bastırmadan boşaltmak, kelimenin tam anlamıyla yerden dışarı çıkmasına neden olabilir. Bu genellikle kasırgalar / tropikal fırtınalar sırasında olur. İnsanlar havuzlarını hazırlamak ve boşaltmak için çılgınca şeyler yaparlar. Zemin fırtına ile gittikçe doygunlaştıkça, yağmur havuzu açılır.


0

Washington eyaletinde yaşıyoruz ve sıcaklıklarımız biraz donmanın altına düşüyor. Yüzme havuzuna bir günlük koyduk. Bu, buzun genişlemesini ve havuz duvarlarını etkilemesini önler.


1
Lütfen "log" ile ne kastedildiğini açıklayın. Su, ne olursa olsun donarak genişler ve havuzdaki bir nesne, havuz duvarlarında aşırı basıncı önlemek için buzun parçalanabileceği bir nokta sağlayabilir.
isherwood

Daha fazla bilgi için bu isteği fark ettim. kütük veya pealing pole suyun katı bir buz tabakası haline gelmesini önlemeye yardımcı olur, Pasifik kuzey batısında havuzları dondurmaya yetecek kadar soğur benimki yaklaşık 2 "kalınlığındadır. Güneşi sıcak tutan siyahları boyadığım birkaç tane var böylece tüm yüzey donar gibi fayans kırık değil.Burada küçük günlükleri ucuz kontrplak işleme kalan sol ama yardımcı olur.Gece yüksek gündüz 50s pompa ise biz gece 24 muhtemelen bir sorun olmaz boruları korumak için 26 altında
Ed Beal

0

ASLA BU SUYU HERHANGİ BİR BOŞ BOŞ !!!! Bir yeraltı fiberglas havuz ise, kesinlikle "yüzer" veya yerden dışarı açılır. Eğer bir vinil astar yeraltı havuzu veya yerüstü havuzu ise, astarınızı mahvedecektir .... Astarınız büzülecek ve hava daha sıcak temps'e geri döndüğünde astarı değiştireceksiniz. İdeal kurulum sıcaklıkları 50 ° ile 80 ° F arasında değişir. Havalar donma noktasının altında olduğunda, 2 şeyden birini yapmanız gerekir: ya havuzunuzu tamamen kışlayın ya da pompayı 7/24 çalışır halde tutun.


ALL CAPS cezanız, genel bir ifade olarak yanlıştır. " Boşaltılacak şekilde tasarlanmamışsa asla bir havuz suyunu boşaltmayın " yazmalıdır . Florida'daki havuzlar bu şekilde tasarlanmamıştır; (Yaşadığım) Almanya ve İsviçre'de Rhein yanında havuzları kesinlikle vardır bu yüzden tasarlanmış - -10 su dolu bir havuz tarafı duvarlara zarar bir çok yapacağız.
Martin Bonner, Monica

Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. @MartinBonnersupportsMonica haklıdır, ancak bunun yanı sıra cevabınız iyidir; düzenler misin? Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

-1

Bu soğuk ... Tabii ki havuzun yapıldığı malzemeye bağlı, ama boşaltılması iyi olmalı, ama sanırım zaten boş.


Hayır, boş değil. Bunun normal olduğunu bilmiyordum!
Mag Roader

3
Aslında soruya bağlı. -33 ° C (ölçeğim) olan sert dondurma -24 ° F ise kesinlikle boşaltmalısınız. Ancak 24 ° F = -4 ° C ise zar zor donar ve bir gece havuzunuza hiçbir şey yapmaz.
Lukas

3
@MagRoader Yikes, normal değil . Eğer ne yaptığını bilen bir profesyonel değilseniz Merkezi Florida'da yer altı havuzları boş DEĞİL . Uygun tahliye vanaları olmadan, havuzun altındaki hidrostatik basınç aslında havuzu yerden kaldırabilir ve bir sonraki yağmur fırtınası sırasında arka bahçenizde yüzdüğünü görürsünüz. Bunu yapma.
Robert Cartaino
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.