Çit çizgimdeki bir ağacın etrafında nasıl çalışabilirim?


10

Yaklaşık 4 yıl önce yapılmış bir çit var. Çit hattında tutmak istediğim büyük bir meşe ağacı vardı. Çit ağacın etrafına inşa edildi; sadece ağacı bahçemden çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda görünüşünü de sevmedim:

fence--> -------[]-----------[]---[] 00
                 | 0000 <--Tree
                 | 0000
                 |  00
                 []-------------------[]--------[]
                                 |
                                 |
                                 |
                                 |

Yani birisi çıkıp böyle olması için tekrar ettim:

fence--> -------[]-----------[]----- 00 ---[]-----------[]-----[]
                   0000 <--Tree        |
                   0000             | 
                   00             |

Direklere bağlı olan ve sadece ağacın yanında yüzen çit parçasına dikkat edin. Bunlar parçalanmaya başlıyor ...

Bu tasarımı daha iyi korumak için iyi bir çözüm arıyorum. Yüzen parçalar aslında ağacın arkasında göremediğiniz 2x4'lerin çılgın bir şekilde kırılmasıyla bağlantılıdır, ancak çok sağlam değildir. Bir ya da iki yıldan fazla sürecek bir çözüm bulmayı umuyorum.


1
Çitin arkasındaki mülkün sahibi misin, böylece eğer orada bir şeyler inşa edebilirsin ?
Niall C.

5
Çit ile hedefiniz nedir? Geyik bahçenizi yemeyi durdurur mu? Çocuklarınızı sokağa çıkma konusunda endişelenmeden dışarıya gönderelim mi? Çıplak güneşlenirken ödemeyen komşunun görüşünü engelle?
Jay Bazuzi

@Niall: Hayır, arkasındaki mülkün sahibi ben değilim. Çit hemen hemen mülkiyet hattımda.
morganpdx

@Jay:: ahem: Gizlilik ve köpek bulundurma :)
morganpdx

Ağacın çit hattında mı yoksa sadece dallarda mı? Bu tarafta en düşük dalın ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak, dallara izin vermek için üst kısmı kesilmiş bir parça çit koyabilir misiniz? Genel görünümünü bozmadan bunu mümkün kılmak için ağacın o tarafını uzatabilir misiniz?
TomG

Yanıtlar:


3

Arkada ya da ağacın ne kadar büyük olduğuna ya da her şeyin etrafında bir dövme demir halka oluşturun.

İki yatay 1 "şerit ve 1/2" demir direk ile yarım bir daire yapın. Her 8 - 12 inçte bir direk yeterli olacaktır. Dıştaki iki direk daha uzun olabilir ve betona yerleştirilebilir. Halkanın çapını, gelecekteki büyüme için 6-8 "boşluk bırakacak kadar büyük yapabilirsiniz. Yine de daha fazla engellemek istiyorsanız, balkonlarda kullanılan vinil kayışlarla veya tarzınıza uyan bir şeyle bağlayabilirsiniz. Dış direklere kaynaklı sekmeler, ahşap direklerden gelen panoları desteklemek için bağlamanızı sağlar.

Kaynakçı olan biri için oldukça basit bir yapı olacaktır.


Bu gerçekten harika bir çözüm gibi görünüyor! İlkbahara kadar muhtemelen deneyemeyeceğim bile bunu cevap olarak işaretleyeceğim.
morganpdx

bu harika, umarım sizin için çalışır
Renshia

3

Benzer bir sorun yaşadım. Ben ağacın her iki tarafında üç metre içinde bir ahşap gizlilik çit vardı ve zincir bağlantı ile ağaç ile boşluğu kapalı ve zincir bağlantı kısmı üzerinde çiçek asma dikti. Hem işlevsel hem de kozmetik olarak benim için çalışıyor. İyi şanslar.


0

Tamam, ne tür bir çit kurduğunuzu tarif etmediniz. ne olursa olsun, direkler zemin seviyesinin altında betona sabitlenmiş olmalıdır. Donmuş zemin sorunları olan bir bölgede iseniz, tabanın en az 8 ila 10 inç çapında deliklerde 3 ila 4 feet derinliğinde, güney iklimlerinde balast için en az 2 feet olması gerekir. Direkleri zeminde sağlam bir temelde düzgün bir şekilde sabitlerseniz, 8 metreden fazla olmayan normal bir aralık güvenli olmalıdır. Yaptıklarınız ve eskrim tipi hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Diğer kaygım, büyüyen bir ağaca çok yakın bir çitin sonlandırılması. Kökler ve gövde genişleyecektir. Çit çok yakınsa, ağaç büyüdükçe yer değiştirecektir.


1
Pasifik KB'dayım, bu yüzden zeminin tüm bu derinliği dondurması için yeterince uzun süre soğumaz. Ahşap bir çit, ahşap direkler. Direkler (çoğunlukla) betona konuldu ve oldukça güvenli. Sorun, doğrudan çit hattında olduğu için ağacın ötesinde kesintisiz bir açıklık çalıştıramamaktır; Çitin amacı gizlilik olduğundan, ağaca olabildiğince yaklaşmak istiyorum.
morganpdx
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.