HVAC tedarik mağazaları neden doğrudan halka satılmıyor? [kapalı]


12

HVAC malzemeleri satan çok büyük metropol alanımdaki her mağazanın, alıcıların HVAC yüklenicilerinin lisansına sahip olmalarını gerektirmesi beni oldukça şaşırttı. Bu, teknik olarak eğimli bir DIY-er'in işi kendisi yapmasını çok zorlaştırıyor.

Bunun bir DIY ve daha çok yasal bir soru olmadığını anlıyorum ama bunun nedenini anlamaya çalışıyorum. Ev Deposu, size Romex veya bir priz satmak için bir elektrik lisansı gerektiriyormuş gibi. HVAC mağazalarının böyle bir politika için içsel bir ekonomik teşviki olmadığı açıktır; belediye hükümetinden veya sigorta şirketlerinden gelmelidir. Veya HVAC sendikalarından gelen bazı hain ültimatom, böylece piyasada daha fazla tutuş sağlarlar.


1
Ev geliştirme ile ilgili değil, belirli bir bölgedeki perakendecilerin davranışlarına özgü
Steven

1
Bildiğim kadarıyla bu ulusal bir yasak. Yasal bir soru olduğu için konuyla ilgili sınır oluşturuyor, ancak sınırda bir soru olduğu ve birçok DIY'erin sorabileceği için, kapatılıp kapatılmayacağına karar vermek için topluma bırakacağım.
BMitch

1
Demek istediğim, bu DIYers'ın bilmesi gereken bir şey.
katılımcı

2
Bu tür yasakların, çoğunlukla ABD'nin doğusundaki ticaret korumacı hükümetlere yöneldiği yerlerde meydana gelmesini bekliyorum. Kuzeybatı Pasifik'te böyle bir kısıtlama yok.
wallyk

2
(Diğer bir deyişle, bunun, üreticiler ve HVAC yüklenicileri arasında hafif bir çarpışma biçimi olduğu kadar perakende düzeyinde resmi bir yasak olduğunu düşünmüyorum)
DA01

Yanıtlar:


11

Sigortaları bu şekilde eğilebilir. Oranlar, son kullanıcılara satmıyorsa muhtemelen daha düşüktür. Ayrıca, son kullanıcılara satış yapmıyorlarsa satış vergisi ile uğraşmak zorunda kalmayabilirler.

(Veya daha fazla) ekonomik teşvike gelince, birçok kişi bunu kabul eder: müşteri hizmetlerinin maliyeti. Aşağıdakiler değerli çalışma saatlerini tüketir ve personel için bu bordroyu iki katına çıkarabilir:

Yetkili lisanslı profesyonellerle uğraşmayı da tercih edebilirler, çünkü "aptal sorular" için daha az zaman harcamış olacaklar (aksi takdirde size söylenmiş olsa bile gerçekten böyle şeyler var) ve yanlış şeyi satın alan "cinsler" yanlış iş ve geri ödeme istiyorum çünkü işe yaramadı, ya da onlar kullandıktan sonra bile bir şeyler iade izin büyük kutu mağaza politikaları sömürerek "ücretsiz kiralama" almaya alışkın çünkü.

Yetkili lisanslı profesyonel ayrıca onlara tekrar / düzenli bir müşteri tabanı sağlar - ne sıklıkta bir klima sistemi satın alırsınız? Yılda kaç tane satın alıyorsunuz? Parça ile parça satın alıyor musunuz? Daha fazla ürün taşımak için harcadıkları zaman daha az , profesyonellere indirimli olarak satılsalar bile , daha fazla kar elde ederler (ki bu yaygın olarak hacme göre).

Soğutucu akışkanların uygun şekilde işlenmesi ve geri dönüştürülmesi ile ilgili bir endişe de vardır - herhangi bir ev sahibi bir vakum pompasına sahipse az, çok daha az bir soğutucu geri kazanım sistemi.

Çeşitli şeyler satan web siteleri var (son zamanlarda mini bölünmüş sistem ısı pompalarına bakıyordum), ancak bunları monte etmek için hala lisanslı bir yükleyiciye ihtiyacınız var; hem yasal nedenlerle (EPA) hem de pratik olanlar (bu vakum pompası vb.) sen.


2
Parçaları ve montajları doğrudan bir tedarikçiden (Oregon'da) satın alabilirken, istekli bir yükleyiciyle anlaşmaya vararak teknik özellikleri yönettim: İşlerin çoğunu çekme, çaydan çıkarma, hazırlık, kaba işleme, kurulum ve yaptım garanti için üretici tarafından gerekli olan minimum bağlantı ve soğutucu şarjı. Hatırladığım gibi, çalışması bir saatten az sürdüğü için bana sadece asgari bir servis çağrısı (80 $?) Faturaladı.
wallyk

1
@wallyk, böyle bir şey yapmaya çalışıyorum. içgörü için teşekkürler.
katılımcı

Eksi bir, tüm lisanslı profesyonellerin yetkin olduğunu göstermek için.
Edwin

Bunun en doğru cevap olduğuna inanıyorum. Ben hesap kuruldu kadar satın olamazdı bazı durumlarda bir hesap kurmak değil varsa Ben lisanslı elektrikçi ve HVACR lisansları olarak geçmişte bir perakendeci tarafından bu söylendi +.
Ed Beal

10

Bunun nedeni , EPA'nın satış kısıtlamasıdır . Yasağın arkasındaki mantık, ozon tüketen soğutucuyu atmosfere salma riskini en aza indirmektir. HVAC sistemleri üzerinde oldukça sık çalışmayı planlıyorsanız (örn. Çok sayıda mülkü yönetiyorsanız), o zaman kendinizi sertifikalı hale getirmeyi düşünebilirsiniz (yerel bir topluluk okulunda bazı gece dersleri almak basit olabilir). Ortalama bir ev sahibi için, sadece soğutucu akışkan sertifikası almakla kalmayıp, aynı zamanda güvenli bir şekilde kullanmak için çeşitli araçlara da sahip oldukları için (manifold göstergeleri, vakum pompası, vb.) Bir profesyonel aramak daha iyidir.

Yukarıdaki EPA bağlantısından:

Satış kısıtlaması neleri kapsıyor?

Bu satış kısıtlaması, dökme konteynerlerde bulunan (silindirler, teneke kutular veya variller gibi) tüm CFC ve HCFC soğutucu akışkanlarını kapsar. HCFC içeren soğutucu karışımları (FRIGC FR-12, Serbest Bölge, Hot Shot® veya R-414B, GHG-X4 veya R-414A, Dondur 12 gibi) de bu satış kısıtlaması kapsamındadır.

Bu satış kısıtlaması, soğutma ve iklimlendirme ekipmanlarını veya ozon tabakasına zarar veren bir soğutucu içeren bileşenleri (HCFC-22 içeren R-22 olarak da adlandırılan konut tipi split sistem bileşenleri gibi) kapsamaz. Kısıtlama, CFC veya HCFC soğutucuları (pencere klimalar gibi) içeren klima ve soğutma cihazlarının perakende satışını da kapsamaz.

Bununla birlikte, 1 Ocak 2010 itibariyle EPA, R-22 ile ön şarjlı klima ve soğutma cihazları ve cihaz bileşenlerinin ithalat ve üretimini yasakladı. EPA'nın önceden şarj edilmiş cihazların ve cihaz bileşenlerinin satışını yasaklayan kuralı hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.

EPA, CFC içeren soğutma ve iklimlendirme cihazlarının (R-12 gibi), Gereksiz Ürünler Yasağı kapsamında satışını ve dağıtımını daha önce yasaklamıştı.

Soğutucu satın almak için ne tür bir sertifika gereklidir?

Aşağıdaki kişiler, bu satış kısıtlaması altında (örneğin R-11, R-12, R-123, R-22), 20 pound'dan daha az R içeren "küçük kutular" dışında, her türlü ozon tüketen soğutucu akışkan satın alabilirler. -12:

  • Bölüm 608 EPA sertifikalı test kuruluşu tarafından sabit soğutma ve iklimlendirme ekipmanına servis vermek için sertifikalı teknisyenler; ve
  • İşveren toptancıya en az bir adet uygun sertifikalı teknisyen kullandığına dair yazılı kanıt sağlarsa, Bölüm 608 sertifikalı teknisyen (veya işverenin yetkili temsilcisi) işverenleri.

Aşağıdaki kişiler, 20 kilodan daha az R-12 içeren "küçük kutular" da dahil olmak üzere motorlu taşıt klimalarında (MVAC) kullanım için kabul edilebilir bulunan soğutucu akışkan satın alabilir:

  • Bölüm 609 EPA sertifikalı test kuruluşu tarafından motorlu taşıt klimalarına servis vermek için sertifikalı teknisyenler.

4
Bu, fırım için neden parça satın alamadığımı açıklamıyor. İçinde ozon tüketen soğutucu akışkan yoktur. Cevabım bir komplo gibi geliyor. Gerçek şu ki, kendilerini yöneten ve kitleleri dışlamak için çok çalışan meslekler var. Güçlü bir birlik varlığının olduğu birçok alanda elektrik / sıhhi tesisat vb. çalışma sadece lisanslı bir uzman tarafından yapılabilir.
Tester101

ama bunun ülke çapında olduğundan emin değilim. TX'deki bir arkadaş, serbestçe bir mağazadan satın alabileceğini söylüyor
amphibient

Mağazaya veya değişikliklere bağlı olarak lisansınız olsa bile bazıları satılmaz.
Ed Beal

4

Bunun artık tamamen doğru olduğunu düşünmüyorum. Bölgemdeki çoğu HVAC tedarikçisi "tüketicilerin" onlardan satın almalarına izin veriyor. Genellikle yapılması gereken bir şarkı ve dans vardır. Örneğin, herkes HVAC teknolojilerine, elektrikçilere, tesisatçılara vb. Çok sayıda ürün satan birkaç büyük perakendeciye kaydolabilir. Büyük isimleri biliyoruz.

Yaptığınız şey kendinizi teknisyen olarak kaydetmek. Sizden söylediğiniz şey olduğunuzu kanıtlamanızı istemiyorlar. Ev adresinizi ofis adresiniz olarak kullanmanıza izin verir ve bam her şeyi sipariş edebilirsiniz. Bu, çoğu büyük web sitesinde çalışır. Akla gelebilecek her HVAC ekipmanını satın aldım.

İşe bağlı olarak hala bir HVAC teknolojisi kullanıyorum. Hiçbir mods ile basit bir yedek ise bunu yapabilirim - takas hakkında okuma birkaç saat geçirmek bana adı geçen teknoloji fiyat değerinde olup olmadığını anlamak zorunda. Eğer bu bir değişiklikse ve muayeneyi içeriyorsa, genellikle ekipmanı alırım - ya da en azından ne kadarının maliyetini bilmek için pazarlık yaparım - ve elimden geldiğince çok kurulum yapın ve profesyonelin devralmasına izin verin.

Garip bir iş yapmak için her gün gelecek birkaç HVAC adamım var. Tüketicilerin anlaması gereken, para kazanmaları gerektiğidir. Bana indirim yapıyorlar çünkü bana indirim yapıyorlar ama her şey hazır olduğu için 4-6 saatlik işleri 2 saat. Ayrıca bir yardımcı getirip o adama para ödemeleri de gerekmiyor.

Ancak, tüketicilerin bu şeyleri şimdi satın alabileceği sorusunu cevaplamak için bunu yapmak için bir ton çıkış var. HVAC erkeğinizin sahip olduğu şeylerle gitseniz bile, en azından bilgilendirilebilirsiniz. Bir klima ünitesi var ilk kez hatırlıyorum iyi 400 $ herhangi bir yerel işletme aldım en düşük teklif daha az oldu. "Tam yükleme maliyeti" ödeme iyiydi ve sonra aynı iş aradım bir dahaki sefere fiyatları çok daha fazla (hala biraz daha yüksek) ne alabilir ile.


EPA lisansınız yoksa, içinde Freon ile bir şey satmaları gerekmez. Bir işletme hesabım var ama orada fabrika eğitimi yapmadım çünkü dankin mini split satın alamadım, istediğim birimi çevrimiçi olarak daha iyi bir fiyata satın alabildim, lisansımı sordular mı hatırlamıyorum ama Freon'u satın aldığımda hep bunu istiyorlar.
Ed Beal

3

Basit. Ben bir HVAC teknisyeniyim ve kendi işini yapmanı istemiyorum. Kendiniz yaptığınız her iş cebimden para alır. Halka satılan bir adamdan malzeme almayacağım, bu yüzden çoğu tedarikçi onları besleyen eli ısırmayacak. Tedarikçi benden sizden çok daha fazla para kazanacak, tahmin edin kime satacaklar?

İkincisi, önemli olan tüm pano ve panellerde bulunuyorum. Geçmeme yardımcı olan yasaların ve yönetmeliklerin ve potansiyel olarak bana zarar veren yasaların başarısız olduğundan emin olurum.


9
Evet. Bende böyle düşünmüştüm. buna gizli anlaşma diyorum.
katılımcı

1
Ben kapitalizm
diyorum

4
Bireylerin her düzeyde kendileri için bir şeyler yapmasını engellemeniz gerektiğini düşünmeniz çok kötü. Bu tür bir düşünce HVAC endüstrisinin nasıl başladığı değildir: yüzlerce kendin yap tarafından yapılan deney ve gelişimdi. Ayrıca son zamanlarda scroll kompresör teknolojisi gibi bazı büyük ilerlemeler kaydedildi. Her neyse, muhtemelen tedarikçiniz İnternet üzerinden herkese satar, bu da işlerinde kalmalarına ve aldığınız fiyatları iyileştirmelerine yardımcı olur.
wallyk

2
@BMitch Herhangi bir HVAC teknolojisine sorun, size aynı şeyi söylerler.
Tester101

4
Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum - tamircimin satın aldığı mağazadan perakende otomobil parçaları satın alabilirim. Tamircim, alamadığım ek bir indirim alıyor, ancak yine de parçalar, tamircinin sattığı perakende fiyatından çok daha ucuz. Dolayısıyla, bir HVAC teknolojisinin bir mağazadan parça almayı reddetmesi olası görünmüyor. İade, satış desteği ve gerekli sertifikalar ile ilgili yukarıdaki cevaplar çok daha muhtemel görünmektedir.
Johnny

0

Ben bir HVAC teknisyeniyim ve 32 yıldır HVAC alanındayım ve soğutucu satışlarını sadece herhangi biriyle kısıtlamanın nedenleri olduğunu ve herhangi birinin bunu yapabileceğine karar vermeden önce neden eğitime ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim.

Birisi için bir şekilde R22 alın ve sisteminizi şarj edin. Ne kadar eklediğinizi biliyor musunuz? Sistemde sızıntı olup olmadığını biliyor musunuz? Bir sızıntı varsa ve sistemi şarj etmeye başlarsanız, soğutucuyu atmosfere geri havalandırıyorsunuzdur. Bunun 20.000 dolar para cezası ve 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabileceğini biliyor muydunuz?

Bir sisteminiz varsa, 410a diyelim, bunu nasıl şarj ediyorsunuz? Doğru göstergeleriniz var mı? Bazı standart R22 göstergelerini 410a sistemine bağlarsanız, artık yüzünüz olmadığını öğrenebilirsiniz. Kendi güvenliğiniz için soğutucu akışkan sertifikasına sahip olmanız gerekir.

Çevrimiçi bir sistem satın alırsanız, garanti olmadığından ve ücretin kaldırıldığından aldığınız zaman şaşırmayın. Umarım bir vakum pompasının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını da anlarsınız. Alt satır: sadece bir mühendislik uzmanı veya doktor olmanız, bunu nasıl yapacağınızı bildiğiniz anlamına gelmez. Cildinize 410a yağı sürün ve ne kadar akıllı olduğunuzu görün. 410a lehimleyken havalandırmasız bir alanda durun ve ısı çok yüksekti ve 410a sızmaya başladı. Bu olursa, nefesinizi emmeden ve akciğerlerinizi daraltmadan 10 adım yapmazsınız.

Şimdi neden soğutucu satın alamadığınızı anlıyor musunuz? Bu sizi korkutuyorsa, iyi olmalı.


Soruyu cevaplamadığım için -1.
wallyk

1
Soğutucu akışkan için belki, ama OP bununla ilgili değil, sadece parçalar. Araba parçaları mağazaları, elektrikli parça mağazaları, sıhhi tesisat mağazaları ve eğlence mağazaları vardır. Hepsi lisanssız insanlara tehlikeli şeyler satar.
MikeP

0

Tedarikçilerin halka satış yapmamasının birkaç nedeni vardır. 1. Biz perakende şarj ve toptan satın. Biz tedarikçi gelir akışıyız. DIYers değil. 2. Lisanssız bir kişi belirli şeyler üzerinde çalışırsa yasal sonuçlar doğar. Bir laymen olarak, başka birinin ekipmanı üzerinde çalışmanıza izin verilmez, ayrıca evinizde bir oda kiralarsanız, kendi ekipmanlarınız üzerinde çalışmanıza izin verilmez. 3. Birçok lisanslı HVAC teknolojisi, ekipmanların güvenli bir şekilde servis edilmesine olanak tanımamaktadır. DIYers genellikle işleri gerçekten berbat edecek kadar iyi ve yeterince bilgili. Olabilecek bir sürü tehlikeli senaryo var. Bir düşünün, ailenizle birlikte, evinizde denetlenmeyen ateşi kontrol ediyorsunuz. Büyük bir mutfak egzoz fanı eklemenin bile, zaman zaman tatil boyunca tüm aileleri öldürdüğü bilinmektedir. Eğer yapmazsan

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.