Çöp Bertarafı kurulumunda ve yüksek boşaltma borusunda yardım


4

The drain pipe for my sink sits pretty high, and then the sink-bowels holes are pretty close to each other.  Below is the best my friend and I could do to make this work, and I just realized we need to baffle T to keep the pressure of the disposal from spurting out to the other bowl.  Question is, have you ever seen this High of a p-trap and it will actually work?  With water, works fine but I am afraid of using the disposal because of the low-p trap and high drain pipe for the waster to travel that high to make its way out.  I live in a condo, so cannot change anything behind the wall.  Any ideas or recommendations of how I can best make this work properly?  Much appreciated.

Lavabonun drenaj borusu oldukça yüksek oturuyor ve ardından lavabonun delikleri birbirine oldukça yakın. Aşağıda arkadaşım ve bu işi yapmak için yapabileceğim en iyi şey olduğunu ve elden çıkarma baskısının diğer kabın dışına çıkmasını önlemek için T yönünü değiştirmemiz gerektiğini fark ettim. Asıl soru, hiç bu kadar yüksek bir tuzak gördünüz mü ve gerçekten işe yarayacak mı? Su ile çalışır, iyi çalışır, ancak atık haznesinin çıkışını yapmak için bu kadar yüksek yol alabilmesi için alçak basınçlı tuzak ve yüksek boşaltma borusundan dolayı bertarafı kullanmaktan korkarım. Bir apartman dairesinde yaşıyorum, duvarın arkasındaki hiçbir şeyi değiştiremiyorum. Bu işi en iyi şekilde nasıl yürütebileceğime dair fikriniz veya önerilerim var mı? Çok takdir.


2
Çöp bertarafında neden durgun su bulunduğunu yeni öğrendim. Bunun nedeni, drenaj borusunun daha yüksek olması ve suyun yukarı doğru hareket etmesinin, bertaraftan T'ye yatay çaprazlığın buna neden olmasıdır. Gerçekten biraz yardıma ihtiyacım var. Bu işi nasıl yapabilirim? Herhangi bir fikir? Yine bir apartman dairesinde yaşıyorum ve drenaj borusuna dokunamıyorum. Aynı durumda çevrimiçi bir şey bulmaya çalışıyorum, ancak başka birisinin bununla karşılaştığını ve aynı zamanda kodlaması gereken bir çözümü olduğunu umuyorum. Benim fikrimin olmadığını hissediyorum. :)
user18249

Tek çözüm duvardaki drenajı düşürmektir.
getterdun

Yanıtlar:


6

Duvardaki drenajın bertaraf ve lavabo ile aynı olması gerekir, bununla birlikte yerçekimini yenmenin bir yolu yoktur. Seçenekleriniz:

  1. İmha çıkışını arttırın (farklı bir imha ile)
  2. Lavaboyu kaldırın (farklı, daha sığ bir lavabo ile veya en azından elden çıkarma için sığ bir su tahliyesiyle)
  3. Duvardaki tahliyeyi indirin

1
Giriş için teşekkürler. Sanırım bunun bir yolu yok. Etraftaki en kullanışlı adam değilim, bu yüzden drenaj borusunu düşürmek için tereddüt ettim. Belki bunu yapmak için bir tesisatçı bulabilirim, ya da sadece çöpleri elden çıkarabilirim. Tekrar teşekkürler, ama başka birinin fikri varsa, duymayı çok ister.

2

Fark ettiğiniz gibi, elden çıkarma her zaman suyla dolu olacak çünkü çıkış tuzak savaktan daha düşük.

Trap Weir

Bir tuzak, tuzak dirseğinin tepesinden tuzak savaklarına kadar ölçülür. Uygun bir tuzak sağlamak için bu derinlik 2 - 4 "(tesisat kurallarına göre) arasında olmalıdır.

Code Trap Depth

Tuzak derinliğinizin bundan çok daha fazla olduğunu fark edeceksiniz ve çöp atma işleminizi de içeriyor.

enter image description here

Durumunuzdaki sorunu düzeltmenin "uygun" yolu, boşaltma borusunu düşürmek veya elden çıkarmaktır.


Alternatif çözüm:

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, tesisat kodları Mayıs ayı gri su pompalarına izin verin. Olurlarsa, lavabonun ve elden çıkarmanın gri su haznesine girmesi için bir tane kurabilirsiniz. Ardından pompa çıkışı tahliye sistemine bağlanacak ve atık suyu havuzdan dışarı pompalayacaktır.

enter image description here

Gri su pompalarının çöp atıklarıyla birlikte kullanılabildiğinden emin değilim, emin olmak için üreticiye danışmanız gerekir.


0

Eski iş parçacığı ama girişlerim. Drenajı duvardan kapatır, sonra zeminde bir delik açar ve yeni bir boru geçirip zeminin altındaki drenaja yeniden bağlanırdım ... Oldukça kolay ve temiz ..

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.