1-gang elektrik kutusunu 2-gang elektrik kutusuna değiştirebilir miyim?


12

ABD'nin Maryland şehrinde 50'lerde inşa edilmiş bir evde yaşıyorum. Her yatak odasında 4 elektrik prizi vardır - karşı duvarlarda iki adet 1 gang elektrik kutusunda yapılandırılmıştır. Ancak, tüm modern cihazlarla, bu yatak odalarında gerçekten daha fazla elektrik prizine ihtiyacımız var.

Şu anda, modern bina kodları başına ek 1-gang kutuları kurmak için duvarları açmak istemiyorum, ancak bir noktada yapmam gerekeceğini biliyorum.

Bu bir 20A devresi. 2-gang elektrik kutuları için mevcut 1-gang elektrik kutularını değiştirebilir miyim?


2
1000. soru için tebrikler, BTW.
Niall C.

Vaov! Ben sitenin hayranıyım ve umarım kullanıcılarda ve sorularda büyümeye devam eder.
ChrisP

1
Bu tür soruların gerçekten hangi ülkede olduğunuzu belirtmesi gerekir, ancak aşağıdaki yanıtlar İngiltere satış noktalarına atıfta bulunmanızı şiddetle önermektedir, bu nedenle bu soru için artık bu kadar önemli değildir.
staticsan

2
Cehaletimi affedin, ama neden bu durumda sadece bir güç çubuğu satın almıyorsunuz? Aşırı gerilim koruması da alabilirsiniz ve düz (düşük profilli) fişli güç çubukları alabilirsiniz, böylece duvara itilen mobilyaların arkasına kolayca sığarlar.
gregmac

1
Şu anda, birkaç odada güç çubukları kullanıyoruz, ancak karısı, özellikle bebeğin odasında onları sevmiyor ve duvar prizine bir şeyler takmak istiyor.
ChrisP

Yanıtlar:


8

Mevcut tüketiminizi devre değerinin altında tuttuğunuz sürece, bu tamamen TAMAM. Eski kutuları çıkarmak zor olacak, ancak çevresindeki alçıpan çok fazla zarar vermeden yapılabilir; eski kutu bir saplamaya monte edilmişse, tırnakları kesmeniz, çıkarmaya çalışmaktan daha kolay olabilir. Muhtemelen bir remodeling kutusu kullanmanız gerekecek, bu yüzden eski tırnaklar yoluna girmeyecek.

Yerel yasalarınıza bağlı olarak, işi kendiniz yapmanıza izin verilebilir veya verilmeyebilir - emin olmak için şehrinize (veya hangi makamlara başvurulursa) başvurun.


4

Örneğin, burada 1 gang - 2 gang dönüştürücüsü satın alabilirsiniz (İngiltere sitesi, ancak eşdeğer bulunduğunuz yerde kullanılabilir olmalıdır).

Sadece gücü kapatın, mevcut plakayı sökün ve dönüştürücü plakayla değiştirin.

Duvardan mevcut soketten biraz daha uzağa yapışacak, ancak deliği büyütmek için çok emin değilseniz idealler.

Niall'ın devreye aşırı yüklenmeme hakkındaki yorumu hala geçerli.


Bu dönüştürücülerden bir çiftimiz var, ancak ekstra kalınlık mobilyaların arkasına yerleştirildiğinde sorunlara neden oluyor.
ChrisP

@ChrisP - bu durumda Niall'ın cevabına göre ekstra deliği genişletmeniz gerekecek.
ChrisF
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.