Bodrum katımdaki boruların nereye gittiğini nasıl doğrulayabilirim?


8

Aşağıdaki fotoğraflarda bodrumumda yerden 3 boru çıkıyor. Biri yaklaşık 4 "(kanalizasyon?), Diğeri 2" (gri su?). Sonra tavandan bir kaç tane çıkıyor (havalandırma delikleri?), Hepsi 2 ". septik tankın bulunduğu yüksek rakama kadar (son seçim, malzemenin tanka çıktığı bodrumun diğer tarafındadır.

Evi rehine aldım ve yeraltı borularının nereye gittiğini bilmiyorum. Radon hafifletme borusu dışında başka hiçbir yerden yerden çıkan başka boru yoktur. Dışarıda zeminde bir pompa olabilir mi? Elektrik panosunda bir "pompa" kesici fark etmedim. Nereye gittiğini nasıl doğrulayabilirim?

İşte resimler:

Borular geliyor:
alternatif metin

Düşüyor:
alternatif metin

Bunların hepsi: alternatif metin

Kanalizasyon hattı bodrumun diğer tarafındaki tanka doğru: alternatif metin

Güncelleme # 1: Koklama testi, büyük borunun gerçekten kanalizasyon için canlı olduğunu doğruladı.


Bodrum katında bir karter pompası var mı? Yere giden çizgiler, karter çukuruna gri su için olabilir.
Eric Petroelje

Sadece bu, boruların dışarı çıktığı görünür bir karter pompası veya yer yok.
Flotsam N.Jetsam

1
Başka ne varsa, ama kanalizasyon hattının etrafındaki lekelere dikkat edin ... bodrumunuza kanalizasyon sızıntıları istemezsiniz!
Alex Feinman

Vay be, gerçekten hiç fark etmemiştim, ama bu nasties izleri olabilir gibi görünüyor. Önceki sahibinin donma er bir şey olup olmadığını merak ediyorum ... Georgia kil leke olabilir.
Flotsam N.Jetsam

Yerdeki tebeşir işaretleri nelerdir?
Reed Hedges

Yanıtlar:


9

bu eğlenceli, bu düz dedektiflik işi ve eminim bazı yönergelerle anlayabilirsiniz

mike sniff testi ve benzeri ile iyi tavsiyeler verir, ama başka bir yol daha kolay olabileceğini düşünüyorum.

benim tahminim olacak bir bodrum banyo için dışarı atılmış olsaydı, o zaman bu küçük borular vanity drenaj olurdu ve 2x4 duvar içinde sıraya koyulur. daha küçük borulardan birine ve sonra diğerine en yakın olan duvardan dik (kare) bir çizgi yapmak için bir çerçeve karesine ve 4 'seviyesine veya eşdeğer bir şeye ihtiyacınız olacaktır. temel olarak, eğer boru tam ortasındaysa, 2x4 kenarının olduğu yere doğru bir çizgi çizmek isteyeceksiniz.

tahminim, resminize bakarak, bunu daha küçük boruların her ikisiyle de yaptıysanız, her ikisi de birbiriyle aynı hatta olmayabilir, ancak bu 3 "borunun merkezi mükemmel bir şekilde 12 1 / Çizdiğiniz çizgiden 2 inç, bunlardan birinde.

12 "duvardan tuvalet için standart düzen, bu yüzden kılavuzdur.

bu yardımcı olmayabilir, ama olabilir.

dikkate alınacak diğer şeyler ...

Bu inşaatçılar varsayılan olarak o kadar çerez kesici, bir komşundan bodrum banyo düzenini tanımlamasını istemek bazı cevaplara neden olabilir.

makyaj tahliyeniz 1 1/2 inç boru olacak. küvet drenaj 1 1/2 inç boru olacak stand up duş 2 inç boru tuvalet olmalı 3 veya 4 olabilir, ama muhtemelen daha 3 olacak, ve sonra doğru yaklaşık 3 1/2 inç etrafında olacak üstte ölçülür.

Duş veya küvetiniz için 2 inç veya 1 1/2 inç boruya kolayca bir tutkal tipi p-tuzağı koyabilirler ve betona gömebilirler, çünkü sadece tutkal olmayan, kayma eklem tipi tuzak kullanıyorsanız erişime ihtiyacınız vardır. .

Bahse giriyordum, 2 "gerçekten 1 1/2" iç çap ve bunun için 2 "dış olduğunu söylediğim boruları söyleyebilirim ve açıkladığım kare çizgi şeyi yaparsanız, bunu bir satırdan bulacaksınız , diğer 2 "boru yaklaşık 6" ileri ve daha büyük boru yaklaşık 12 "ileri merkezli, bu odanıza bir makyaj ve küvet / duş için kaba olduğu anlamına gelir. (aralarında tuvalet olması gerçekten garip, sanırım)

Her neyse, yukarıdan gelen çizgiler sadece uzun kalıyor, böylece onları bulabilirsiniz. onlar bir şey için havalandırma, sanırım sıhhi tesisat (ekstra bir mekanik oda temini çok garip olurdu) onlar havalandırma ve tahliye boruları sonra havalandırma boruları ile çok daha fazla özgürlük var, (örneğin düz 90 derece dönüş yapabilirsiniz menfezli yarıçapı olmayan, ancak drenajlı olmayan, su dönüşler ve yön değişimleri etrafında akış kolaylığı için bir dereceye kadar süpürebilmesi gerektiğinden) bodrumla eşleştirmek için üst sıhhi tesisat / çerçeveyi yönlendiremedikleri için sadece daha sonra bağlamak için delikler bırakır ve zemin kat bölgesi bodrumdakilerle eşleşecek şekilde yukarı borularda uygun dönüşleri kolayca yapabilmenizi bekler.

yalıtımı hareket ettirin ve yukarıdan bu boruların nereye bağlandığını görün. ne oldukları gibi makul olarak kesin, tuvalet vanity ve küvet için 3 - 1 1/2 delikleri gördüğüm gibi havalandırma overkill olduğunu. (Aslında, kendimi havalandırmaya dair bir çöpçüyüm ve bunu doğru yapmak için yerden çıkmış, zaten tuvalet hattına bağlı bir havalandırma olması gerekiyordu, bu yüzden başka bir seçenek olabilir (1 1/2 inç borular bir havalandırma deliği) - (havalandırma deliğiniz her zaman p-trap seviyesinin altına bağlanmalıdır, bu da p-trap tuvalete yerleştirildiğinden, tuvalet havalandırma deliği her zaman bu seviyenin altına bağlanmalıdır. ve bu durumda, zeminin altında, tuvalet drenajına bağlanacak ve bunun için yakınlarda bir yere gelecektir. (şu anda kitabım yanımda yok, ama paylaşılan bir tuvaleti havalandırmam kibirlerden kurtulmak)

Yani evet, eğer o dik çizgiyi yakın duvarlardan çizdikten sonra - bu 2 "boruların birbiriyle aynı hizada olduğunu görürseniz, o zaman tahminim bir tanesi tuvalet için bir havalandırma. yazılı, vb. veya etiketlenmiş, böylece hangisinin yasal olarak sadece birini veya diğerini kullanamayacağınızı biliyordunuz. (biri bir havalandırma deliği olarak tasarlanmıştır ve bu şekilde bağlanacak ve diğeri 3 "bir drenaj olarak ve büyük olasılıkla yapı ve işlev farklı olacaktır.

bu alıştırma, yapabildiğiniz kadar çok şey öğrenmek ve bunu sadece sağduyu geliştirme uygulamalarına uygulamakla ilgilidir.

iyi şanslar kardeş.


Büyük cevap ve burada başka bir profesyonel görmek güzel (büzgü evlerine ek olarak). Siteye Hoşgeldiniz!
Mike Powell

3

Septik bir tankınız olduğu ve ana kanalizasyon hattının bodrum katının çok üstünde olduğu göz önüne alındığında, bir karter pompası, kanalizasyon macerator / pompa veya başka bir yöntem bulana kadar bu drenajlardan herhangi birini kullanmaktan çok, çok dikkatli olurum. uygun şekilde ele alınırlar. Eğer varsa o Not sadece bir karter pompa bulmak Yüklü bir kanalizasyon pompası sahip olana kadar, kanalizasyon için bunları kullanmayın.

Muhtemelen bir banyo için oradalar ve koklama testi kanalizasyon olarak görünebilir, ancak bu, bu boruların hedefini septik sisteme doğru tahliye etmek için çalışan bir pompa sistemi olduğu anlamına gelmez. Onları kullanarak ilerlemeden önce çok daha fazla şey yapardım.

Ayrıca, yerel planlama ofisinize gidin - inşaatçı, evin üzerinde çalışmaya başlamasına izin verdiği zaman, gönderilen sıhhi tesisat, mekanik, elektrik ve ev planlarını dosyada bulundurmalıdırlar. Orada çok az olabilir, ya da çok fazla olabilir, ama her zaman iş kontrolüdür ve genellikle ne bulduğunuza şaşıracaksınız.


2

Sunacak çok şeyim yok ama sıfır cevaplı bir soru görmek istemiyorum, bu yüzden herhangi birinin yardımcı olması durumunda düşüncelerimi göndereceğim.

Bu kaba girişlerin amaçlanan amacının ne olduğunu kesin olarak biliyor musunuz? Sahip olduğum sıhhi tesisat banyoya benzemiyor. Normalde levhayı dökmeden önce borulardan birine tuvalet flanşı takılır ve havalandırma boruları normalde oldukları duvarların içi yerine tavanın ortasında odaya girer. Ayrıca, resimlerinizde görmediğim küvet drenaj tuzağınız için alan sağlamak için levhaya yerleştirilmiş bir kutu olmalıdır.

Bunun mekanik bir dolap olması mümkün mü ve belki tavan boruları bir gaz ocağı ve / veya su ısıtıcısı için flues olabilir mi? Bazı yalıtımları burada ve oradan uzaklaştırarak bir yol izini sürdürebilirsiniz. Eğer onlar alev ise, her biri evin yanından ayrı olarak çıkmalıdır; bir tişörtle karşılaşırsanız ve / veya yukarı doğru kaybolduğunu görürseniz büyük olasılıkla sıhhi tesisat menfezleridir.

Eğer bir karter pompası veya herhangi bir kanıt görmüyorsanız, muhtemelen sadece seferinizden septik tanka çıkan başka bir atık borunuz olduğunu söyleyebilirim. Görünür bir çıkışın duvarda daha yüksek olması, tankınızın bundan daha düşük olmadığı anlamına gelmez. Kullanışlı bir kapak ve PVC çimento ile, bu borulardan birinin üstünü kesebilir ve emin olmak için koklama testi yapabilirsiniz ...


Yanıtınız için teşekkür ederim. İlk resimde, üst boru (pürüzlü taban ile), önünde gevşek yalıtım bulunan duvardan tam olarak 5 feet uzaklıktadır. Benim düşüncem, küvet, sonra tuvalet, sonra lavabo drenaj oldu. - Koklama testi faul olursa, oraya tuvalet koyabilirim ve hazırım? Bu harika olurdu. Komşumuz bir pompa koymak zorunda olduğunu söyledi. Ama sonra mahalledeki tüm evlerin çok fazla seçeneği vardı. Muhtemelen küçük bir delik açabilir, koklayabilir ve sonra bir vidayla takabilirim, değil mi?
Flotsam N.Jetsam

Hızlı bir şekilde boşaldığını doğrulamak için borulardan birine de bir galon su dökmek zarar vermeyebilir ve bunun için boruyu kesmek daha iyi olur. Ama evet, bir delik açıp bant veya vida ile tıkayabilirsiniz. Tuvaletiniz için, önceden monte edilmiş bir flanşınız olmadığından, flanşı monte edebilmeniz için betonu borunun etrafından dikkatlice yontmanız gerekir.
Mike Powell

0

Tavan boruları tavan arasına mı çıkıyor?

Biraz vahşi bir tahmin, ama eğer yaparlarsa, yeni kablolama, ethernet, vb.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.