Propandan elektrikli ısıya geçmeli miyim?


8

Dehşet verici bir ısıtma faturasından sonra, elektrikli ısıya geçmeyi düşünüyorum. Bunun evin mümkün olduğu kadar az etkisi olmasını istiyorum. Şu anda anketlerin her birinde bir yatak odası ve büyük bir mutfak ve oturma odası alanı ile 1100 metrekarelik üretilen bir evde (mobil ev ... onun bir römork) yaşıyorum. Planım:

 • Yatak odası başına küçük bir alan ısıtıcısı

 • Mutfak oturma alanı için süpürgelik ısıtıcı

Evimde 60A ana kesici ile gelen 100A hattı var. Elektrik çoktan ayrılmıştır ve panelimde iki 15A kesici daha için yeterli alan vardır. 230V hattına hazır erişimim yok. (Burada kendim çalışmamam yeterli.)

Bunu yapmadan önce bilmem gereken bir şey var mı? Bu konuda bana yardımcı olabilecek benzer hikayeleri olan var mı?

PS Şu anda propan için 5.10 $ / gal (!!) ve elektrik için 0.08 $ / kwh ödediğimi belirtmek gerekir. Mevcut sistem sıcak havayı zorlamaktadır.

GÜNCELLEME: Ana odaları elektrikli, yağ dolu ısıtıcılarla donattım. Gün boyunca evi yeterince sıcak tutuyorlar ve geceleri yatak odalarımız gayet iyi (oturma odası ve mutfak acı çekiyor ama çok moot noktasını fark edecek kadar erken uyanan tek kişi benim).


5
Araştırma yapın ve paradan tasarruf edeceğinizden emin olun. Sistemleri değiştirmek için para harcamanın anlamı yok, sadece gerçekten daha fazla harcadığınızı öğrenmek için.
Tester101

Yanıtlar:


10

Evinizi ısıtmak için en verimli (genellikle en ucuz) yöntemin ne olduğuna karar verirken birkaç koşulu göz önünde bulundurmalısınız.

Enerji Bakanlığı sahasının bölgesel ısıtma yakıtı maliyetleri hakkında iyi kaynakları vardır.

Isıtma yakıtı karşılaştırma hesaplayıcısı yararlı bir örnektir: http://www.eia.doe.gov/ask/conversionequivalents_faqs.asp#compare_heating_fuels

Kurulum maliyetlerini ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurun. Ne yazık ki, hala oldukça yüksek kurulum maliyetlerine sahip olan bazı oldukça verimli ısıtma teknikleri (jeotermal ve güneş) vardır. Bu genellikle kurulumlarını savunulamaz hale getirir.


Enerji hesap makinesi harikaydı. Bununla birlikte elektrik için milyon btu başına yaklaşık 20 $, propan için milyon btu başına 70 $ çıkardım. Jeotermal dışarı çıktı çünkü altımdaki araziye sahip değilim ve güneşi (güneş enerjisi) telafi edecek kadar uzun bir süre orada olmayı planlamıyorum ya da ek kanal çalışması (güneş ısısı) için çatım / duvarımda delikler açmak istemiyorum ).
Bob Roberts

@BobRoberts - bir havadan havaya ısı pompasının düz dirençli ısıdan daha ucuz olduğunu, ancak yine de elektrik faturaları açısından :) unutmayın
ThreePhaseEel

7

Paranızı yeni ekipman yerine koruma altına almayı düşünün . Örneğin:

 • Termostatı kapatın . Birkaç derece düşürmek yakıt kullanımınızın yaklaşık% 10'unu alır.

 • Dijital bir termostat alın . Tahmin etmek ve aşırı veya düşük ısıtmak yerine sıcaklığı tam olarak istediğiniz yere ayarlamanızı sağlar.

 • Programlanabilir bir termostat alın . Ağır örtülerin altında uyurken veya gün boyunca dışarıdayken evin daha serin olmasına izin verebilirsiniz.

 • Kendinizi izole edin . Yün alt katman görünümünüzü veya hareketliliğinizi etkilemez, ancak vücudunuzu daha sıcak hale getirir. Bunları kış boyunca takıyorum:

http://www.rivbike.com/products/show/wool-semi-tights/22-271 Yarı tayt

 • Gezinme Eğer soğuk aldığımda yerine ısıyı dönüm.

 • Yapıyı yalıtın . Duvarların, zeminin ve tavanın yalıtımının olduğundan emin olun. Sınırlar vardır (örneğin duvarların kalınlığı), ancak yapabileceğinizi yapın.

 • Hava sızmasını azaltın . Hava santralleri bir evde çok fazla ısı taşır. Havayı içeri / dışarı alan yarıklar arayın. Belki bazı hava kapıların etrafında sıyrılıyor. Tabii ki, sağlıklı kalması için yeterli havanın hareket etmesini istiyorsunuz.

 • Pencereleri yalıtın . Tek bir cam bölmesi sadece R-1'dir. Neredeyse hiçbir şey. 3 cam bile sadece R-3 - büyük bir gelişme, ancak hala duvarlarınızdan muhtemelen daha düşük. Bazı seçenekler:

  • Daha iyi pencerelerle değiştirin. Bu oldukça pahalı.

  • Pencerelerinizin içine veya dışına (veya her iki tarafına!) Plastik bir tabaka koyun. Çok fazla yalıtmasalar da, cam yüzeyi üzerindeki konveksiyonu yavaşlatırlar.

  • Güneş battığında güneşlikler ve / veya örtüler koyun ve kapatın.

  • Strafor yalıtım panellerini pencere çerçevelerinizin boyutuna ve şekline göre kesin. Güneş battığında takın. Güzel görünmelerini sağlamak için kumaşı örtün.


Harika fikirler! Ayrıca daha ucuz. =)
Mike B

2

İki adet 110 voltluk 15 A devre size 15 A × 110 V = 3,3 kW güç verecektir. Bence bu çok az.

İşte zarf arkası hesaplamam: Sizinkinden biraz daha büyük, ama muhtemelen daha iyi yalıtılmış bir evde yaşıyorum, yani eşdeğer olduklarını varsayalım. Kışın ayda ~ 100 galon ısıtma yağı kullanıyorum. Bir galon ısıtma yağı 41 kWh enerjiye sahiptir, bu yüzden ayda ~ 4100 kWh enerji kullanıyorum. Bu sıcak ve sıcak su için. Bir ay 720 saat uzunluğunda, ortalama güç 5.7 kW. Gerçekte bundan daha fazla güce ihtiyacım var, çünkü geceleri ve özellikle soğuk günlerde daha fazla ısıya ihtiyaç var.

Propan tankınız ne kadar büyük ve kışın en hızlı geçtiğiniz şey nedir?


1
200gal var ve en son fatura ile bir önceki fatura arasında 90 günde 130 gal kullanıldı. Sadece bir ısıtma bölgesi vardır. Evim 2004 yılında inşa edilmiş ve oldukça iyi yalıtılmış
Bob Roberts

1

Bir ısı pompası kullanmaya bakın , çünkü kullanılan her bir elektrik birimi için yaklaşık 4 birim ısı verin, ancak bunlar ucuz değildir.

Ayrıca, yalıtımınızı geliştirmek için biraz harcamak, parayı ısıtma tarafında harcamaktan çok daha iyi bir geri ödeme sağlayabilir.


1
Isı pompası ile gideceğime inanmıyorum. Fikri seviyorum ama harekete geçmeden önce getirinin daha önce olacağına inanmıyorum. Yine de yalıtımımı inceleyeceğim.
Bob Roberts

Bu bağlantı öldü. Güncelleyebilir misiniz?
Hank

1

-10 Santigrat'ın kışın tipik olduğu bir bölgedeki 440 metrekarelik bir kütük evdeki bir odayı ısıtmak için toplam 2,5 kW gücünde iki elektrikli yağ dolu radyatör kullanan birini tanıyorum. Bununla birlikte, sadece bir yazlık olduğundan ve çoğu zaman bir apartman dairesinde yaşadığı için geç sonbahardan kış başlarına ve ilkbahardan yaza kadar bunu yapar. Bunu üç nedenden ötürü yapıyor - çok temiz, çalıştırmak için herhangi bir manuel emeğe ihtiyaç duymuyor ve şehirde olduğu iş günleri için gözetimsiz bırakılabilir. O fiyatları ne düşündüğünü asla gündeme getirmedi ama sanırım o çok fazla acı çekmiyor ya da başka türlü şikayet ediyorum.

İki sentim şu şekilde: İlk olarak, doğru yapıldığında elektrik daha güvenlidir - gaz ekipmanı gaz sızdırabilir ve yıkıcı bir patlamaya neden olabilir. İkincisi, elektrik kesintisi durumunda evinizi ısıtmak için yedek bir yolunuz olması için kurulu ekipmanların en azından bir kısmını tutmaya çalışın. Elektrikle tedarikçiye çok bağlısınız ve arada bir büyük şehirler bile günlerce elektrik kesintileri yaşıyor .


1
Cevabınız için teşekkür ederim. Mevcut sistemi sadece AC'imin yerleşik olduğu gerçeğinden uzak tutacağım ve soba / fırım için propana ihtiyacım var. Güç kesilirse, zorla sıcak hava bir üfleyici gerektirdiğinden kazım pişirilir (veya belki dondurulur).
Bob Roberts

1

Bence doğru yoldasın. Bir şehirde yaşıyorum ve% 80 verimli, 15 yaşındaki doğal gaz ısıtma sistemim yukarı ve aşağı. Bir sistem için ödeme yapmadan ve doğal gaz için aşırı miktarda ödeme yapmaya devam etmeden önce tüm alternatifleri tüketmeye karar verdim. Evim: 1925 bungalov alçı duvarlarda yalıtımsız 2000 metrekare. İşte büyük bir fatura olmadan rahat olmak için yaptım.

 1. Tarama alanımda kapandım: kapalı havalandırmalar, 6 mil buhar bariyeri, vb. Uyguladı. Şimdi soğuk kış rüzgarı evimin altına ve içinden esmiyor. Büyük konfor kazancı.
 2. İki yağ dolu radyatör ısıtıcısı aldım - sadece derece olarak okunan gerçek, programlanabilir termostatlara sahip olanları satın alın. Bunlar, sıcaklığı tutarlı tutmak için evin farklı alanları için termostatlarım olarak işlev görür. Diğer birçok ısıtıcıyı test ettik ve sonra geri gönderdik.
 3. Bulabileceğim en ucuz ısı kaynağı ile ısı taban çizgimi 64 veya 65 dereceye çıkarıyorum. Benim için bu proventsiz bir kızılötesi duvara monte ısıtıcı - neredeyse% 100 verimli - tüm ısı evde kalır. Yanma için gerekenden daha fazla hava sağlamak için yandaki odalara kapıları açıyorum - aksi takdirde hava kaliteniz zarar görecektir.

Herkes size daha fazla yalıtım satmak istiyor - çok pahalı ve yine de sizi uygun bir ısıtma kaynağına geçirmiyor. Eviniz hava sızmasını önlemek için kapatılmışsa, daha pahalı yalıtım güç / gaz faturanızı ödemeyecektir. Bir ısı kaynağında% 100 verimliliğe gitmek, orada uzun bir yol sağlayacaktır. Elektrikli ısıtıcılar, üfleyicinin çalıştığı durumlar dışında neredeyse tüm gücü ısıya dönüştürür - gazsız ısıtıcıların da çok yüksek verimlilik oranı vardır.

O zaman rahatlığınızdan ödün vermeden yüksek ısıtma faturalarına veda edebilirsiniz.


0

Propandan% 100 elektrik değiştirdim. Ülkemizde 1344 metrekare çift genişliğinde bir cep telefonumuz var. 3 adet kızıl ötesi ısıtıcı, 2 adet mutfak salon alanında ve 1 adet arka koridorda. Orijinal yerde merkezi hava ile doğrudan yedek 20kw elektrikli ısıtıcı var. 30 dereceye kadar küçük ısıtıcılar 70 derecede tutar, 7/24 çalışırlar. Ana ısıtıcı sadece diğerleri koruyamadığında 30 derecenin altında yanar. 74 derecelik ana ısıtıcıya ayarlanmış küçük ısıtıcılar 69 ° C'da ve 71 ° C'de kapanacak şekilde ayarlanmıştır. Ana ısıda geri kazanım süresi 10 ila 15 dakika civarında 69 ila 71 derece arasındadır. Geçen yıl ısıtma / ac için toplam elektrik faturam ve her şey ayda 198.00'dı. 25 kwh eşit 1 galon propan-25kwh kez .051 = 127.50 propan, her zaman aynı oran değişmez


1
Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Bu harika bir bilgi ama anlaşılması biraz zor. Onu biraz temizlemek, belki de paragraflara bölmek için düzenler misiniz? Teşekkürler.
Daniel Griscom

0

Sizin durumunuzda, elektrik propandan çok daha ucuz bir ısı kaynağı gibi görünüyor.

Bir galon propan 91.600 BTU ısı verir. Google bunu sizin için dönüştürebilir:

https://www.google.com/search?q=91600+btus+in+kwh

BTU'lar ve kWh

Yani propanın size maliyeti 5.10 $ / galon, elektrikten gelen aynı ısı size 26.84531 * 0.08 $ veya 2.15 $ - fiyatın yarısından daha azına mal oluyor.

Elektriğin daha az bakım olduğunu düşündüğünüzde - her gün, her gün, hizmetsiz 20 yıldır çalışan süpürgelik ısıtıcıları görüyorum - bu daha da büyük bir tasarruf.

Elektrikli ısı aynı zamanda daha fazla termostat ve daha fazla bölgeyi, oda oda bile kolayca kontrol eder - diğer ısı ile başarmak kolay değildir.

Ben de o yağ dolu ısıtıcılar ile iyi şanslar yaşadım.

Elektrikçiniz yükün üstesinden gelip gelemeyeceğini kontrol edebilecek, ancak muhtemelen ana oda için 20A veya 30A süpürgelik ısıtıcı için yer var ve bu sizin için yapabilir. En soğuk hava için propana hala ihtiyacınız olabilir, yalıtımınıza ve ikliminize bağlıdır. Ona yatak odalarında alan ısıtıcıları kullandığınızı söylediğinizden emin olun. Paneli, servisin zıt bacaklarında olacak şekilde yeniden düzenleyebilir.


0

Yukarıdaki elektrik dönüşümüm 2 60 amperlik devreler gerektirdi ve kesici kutum fırını kaldıracak kadar büyük değildi. Dış direkte 200 amper vardı ve ev için sadece 100 amper kullanıyordum. Direğe 100 amperlik bir kutu taktım ve iki adet 60 amperlik çift kesici koydum. Daha sonra toprak altında 1.5 inç kablo içinde 4 # 6 kablo teli ve 2 10 guage topraklama kablosu koştum.Bu kablolar evin altına ve doğrudan ısıtıcıya gider. Kutuda ve fırında kesiciler var. 1 galon propan 1.30 ise 1 kwh = .05135 ile ısınırız. Bu yüzden yaklaşık 1.37 = 1 gal propan ödüyorum. Fiyat aynı 7/24. Kuru çalışamaz. patlama yok. Gaz hattı kontrolü yok. 300 galon dk dolgu yok. Bakım için mısır veya tedarik hatlarını kurutucu çiftçilerin merhametine değil. Bu benim 3. ya da 4. yıl dönüşüm. Bu kurulumla radyant ısıtıcılar kullanmadıysam bunun benim için de işe yarayacağını sanmıyorum. Memnun kaldım ama durumunuzda işe yarayıp yaramayabilir. daha fazla bilgi istiyorsanız bana e-posta.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.