Fareler tarafından kirlenmiş ve kötü kokan fırın yalıtımını nasıl değiştirebilirim?


10

Farelerin bağımsız serimizin fırın yalıtımına girmesini sağladık ve şimdi fırını açtığımızda kokuyor.

Web'e bakmak fırının değiştirilmesinin en yaygın çözüm olduğunu gösteriyor, ancak bu aşırı görünüyor! Herhangi bir öneri?

(Bu durumda fırın bir "Viking Professional" (hattın altı) 4 brülör + fırın bağımsız aralığıdır. Henüz çıkarılabilir panelleri olup olmadığını kontrol etmek için yeterince dışarı çekemedim. manuel çevrimiçi.)

Cevabın şöyle olacağını tahmin ediyorum:

 • cihazınızın kullanım kılavuzunu bulun
 • erişim panellerini kaldır
 • dikkat ederken yalıtım kaldırmak ??
 • yaparak "sıkışmış" yalıtım kaldırmak ??
 • yeni yalıtım ile değiştirin ??
 • hepsini bir araya getirin ve aşağıdaki gibi test edin
 • genel olarak dikkatli olun ??

Ve belki de bu cihaz markasına çok özel mi? Hangi markaların DIY onarımlarına diğer markalardan daha uygun olduğunu bilmek yararlı olacaktır.


O kadar iğrenç ki bu sorunu yaşıyorum ... Gaz hattını kapatmanızı, tüm yalıtım saçmalıklarını çıkarmanızı, fazla yiyecekleri temizlemenizi ve gerçekten iyi temizlemenizi öneririm ... Sobayı kullanamayabilirsiniz. birkaç gün kadar evde hoes windows, mühür kadar ... Tüm fare veya fare dışarı kadar beklemek soba için yalıtım satın almak için kötü bir fikir olurdu! UGh hala bunun için savaşıyoruz !!! İyi şanslar ve eldiven vardı !!! :(

Merhaba, @ mm2001. Sonunda bunu çözdün mü? Eğer öyleyse, neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair bir güncelleme yararlı olacaktır.
Daniel Griscom

@DanielGriscom Ondan kurtuldum ve daha ucuz bir soba ile değiştirdim. Çok isteksizce. Tamir etmeye çalışan birini bulamadım. Dışarı çıktım ve bazı panelleri kaldırdım ve fare dışkıları ile doluydu. Neyse ki, belki de kedi mamasını dışarıda bırakmayı bıraktığımız için fareler geri dönmedi.
mm2001

Muhtemelen iyi bir seçim. Fareler yalıtım işemek ve sonra herhangi bir izci size anlatacağım o eski eski "yanmış işemek kokusu" alıyorsunuz.
Daniel Griscom

Yanıtlar:


13

Kaybın için çok üzgünüm. Viking, boşa harcanan korkunç bir şeydir. Bir Viking fırınını / aralığını sökmek bir DIYer için bir iş değildir. İşi yapmak ve mermiyi ısırmak ve düzeltmesini sağlamak için yetkili bir teknoloji almak için bölgenizdeki bir restoran tedarikçisini veya bir Viking bayisini arayın. Yalıtım, yerel Home Depot'ta satın alabileceğiniz bir şey değildir. Özel bir yüksek sıcaklıkta eğrilmiş kumaş yalıtım kullanır. İş düzgün yapılmazsa, YANGIN TEHLİKESİ olacaktır !!!! Bu bir kaç dolar tasarruf etmeye değmez bir güvenlik meselesidir. Yapabiliyorsanız Viking tasarruf etmeye değer.


1
Hüzünlü haber için teşekkürler :-(. Sanırım bu ucuz bir uğraş değil. Yakında bakacak ve görecek bir teknolojim var. Evet, mümkünse tasarruf etmeye değer olduğuna katılıyorum. Görmekten nefret ediyorum Bu Vikipedi ekipmanına aşina değilim, ama çoğundan daha iyi kalitesini topluyorum (kesinlikle pahalı, bazen her zaman değil, ama iyi bir rehber!)
mm2001

1
İlk cevapta yaşadığım tek sorun, birkaç dışkılamanın genellikle kokunun ezici nedeni olmamasıdır. Kemirgen idrarı iz boyunca dağılmış olabilir ve bazı rahatsız edici yalıtımları değiştirmenin kısmi düzeltmesi sorununuzu çözmeyebilir. Buna bakmak için bir profesyonel almaya karar verdiğinize sevindim. iyi şanslar.
shirlock evleri

1
Bazı kokuları 'kızartmak' için bir fırın temizleme döngüsü uygulayabilirsiniz. Bunu hayranlarınızla güzel bir günde yapın.
Bryce

9

Ne yazık ki, geçmişte de aynı şey oldu.

Fareleriniz benimki gibi bir şey olsaydı, yalıtımın içinde yaptıkları yuvaya yiyecek koyuyorlar (dışkılarla birlikte kokunun kaynağıdır). Daha büyük olasılıkla, evlerini brülörlerin hemen altındaki alanda, fırın kutusunun üstünde yapmışlardır.

Bana ne zaman oldu, ben bu sorunu çözmek için gitti:

 • Gaz hattını kapatın / üniteyi duvardan çekin.
 • Yalıtımlı fırın kutusunu açığa çıkararak aralığın ocak kısmını çıkarın
 • Etkilenen yalıtımı çıkarın (benim durumumda, sadece yumruk büyüklüğünde bir yığın etkilendi).
 • Ocağı değiştirin ve gaz / elektrik desteğini asın (varsa yeni bir esnek gaz hattı kullanın).

Benim durumumda, etkilenen alan o kadar küçüktü ki çıkarılan yalıtımı değiştirmedim. Bildiğim kadarıyla, fırının o kısmındaki yalıtımın tek işlevi ısı kaybını azaltmaktır. Alan çok küçük olduğundan, ısı kaybının ihmal edilebilir olduğuna karar verdim. Alan nispeten büyükse veya maruz kalan alan hakkında paranoyaksanız, deliği yamalamak için çevrimiçi olarak bir miktar malzeme satın alabilirsiniz ( örneğin, burada ).

Ancak daha büyük sorun, evinizdeki fareler istilasıyla uğraşmaktır. Fareler olduğu sürece, geri dönecek ve taze yenilenmiş fırını mahvedecekler (güven bana, tüm farelerden kurtulmak için bunu fırına iki kez yaptım). Tuzaklar kurun, yiyecek kaynaklarını çıkarın ve farelerin eve girdiği yerleri bulmaya ve mühürlemeye çalışın.


Fareler için iyi bir nokta. Tuzaklarım var ama şimdiye kadar hiçbir şey yok. Üzücü olan nokta, fareleri bize hediye olarak getirmeyi seven bir kedimiz var. Birincil giriş yolu olduğundan şüpheliyim, ancak dolapları temizlemek, buzdolabının arkasını süpürmek, vb.
mm2001

1
Snap tuzaklarınız varsa, bunların süpürgelikten birkaç inç uzakta, duvara dik olarak ayarlandığından emin olun. Ayrıca, çeşitli tuzak stilleri edinin (elektronik, geleneksel ek tuzak, çoklu yakalama tuzakları, vb.).
James Van Huis

çok teşekkürler. Fırının altındaki zeminde farelerin hala aktif olduğunu gösteren yeni bir yalıtım görmesine rağmen hiçbir şey yakalamayan fırın altı alanının ortasında oturduğum tuzağı gidip hareket ettireceğim.
mm2001

2
Sadece bir not: fırını tekrar tekrar hareket ettirmekten kaçının. Fırını her dışarı ve geri hareket ettirdiğinizde, esnek gaz hattındaki metali yorgular ve sonuçta gaz sızıntısına neden olur. Fırının arkasına tuzaklar koyduğumda, fırından çekmeden çıkartabilmem ve değiştirebilmem için onları bir ipe bağladım.
James Van Huis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.