Bir 3 Yollu Işık Anahtarını Belkin WeMo Işık Anahtarına Dönüştürün (Tek Kutuplu)


11

Fuaye avizemiz, onu kontrol eden üç anahtara sahiptir. Ne yazık ki 3 yönlü anahtarlar / armatürlerle uyumlu olmadığını belirten bir Belkin WeMo ışık anahtarı ile kontrol etmek istiyorum. Üç anahtardan birini Belkin WeMo ışık anahtarı haline getiremez ve diğer iki anahtarı çalışır durumda tutamazsam, anahtarlardan birini tek kutuplu bir WeMo ışık anahtarı olacak şekilde dönüştürmek istiyorum, böylece diğer iki anahtar açık pozisyonlarında kalır.

Benim durumumda, dönüştürmek / değiştirmek istediğim ışık anahtarında dört kablo var. İki siyah tel. İki beyaz tel. Metal kutunun içinde birkaç çıplak bakır tel döngüsü var gibi görünüyor, ancak şu anda mevcut anahtara herhangi bir şekilde bağlı görünmüyor.

Yeni Belkin WeMo ışık anahtarının dört kablosu vardır. İki siyah (etiketli anahtar, biri ampul simgesiyle, diğeri yıldırım simgesi olan), bir beyaz (sıfır simgesiyle nötr etiketli) ve bir yeşil (etiketli zemin, zemin standart simgesiyle).

Belkin WeMo Geri Kablolama

Peki, şu anda mevcut 3 yollu anahtara bağlı olan kablolara bu işlevselliği çekmek için hangi kabloları bağlamak için WeMo ışık anahtarında hangi kabloları bulmaya nasıl gidebilirim?

Diğer üç yollu anahtarlardan en az birinin işlevselliğini korumama ve üçüncü WeMo ışık anahtarına sahip olmama yardımcı olabilecek herhangi bir püf noktası / saldırı? Keşke Belkin zaten 3 yönlü bir versiyonla çıkacaktı, ancak bu gerçekleşene kadar, eğer WeMo yeteneklerini (ve ben yapmamı) istiyorsam, bu rotayı izlemeye takıldığımı tahmin ediyorum.


Baktığınız anahtar, zincirin ortasında bulunan 4 yollu gibi geliyor. Romax ile kablolanmışsa, 2 kırmızı kablo da olmalıdır. Tipik olarak, kaynak (yıldırım cıvatası), 3 yollu anahtar, 4 yollu anahtar, 3 yollu anahtar ve daha sonra bir zincirde ışık vardır. Ayrıca kaynak ve ışık ve daha sonra anahtarlar ile kablolamak da mümkündür, ancak bu orta 4 yollu anahtarın üzerinde her zaman yalıtım ile 6 kablo olacaktır. Tellerden ikisi sadece tel ile kapatılmış, 4'ü anahtarlamaya bağlı olacaktır. Diğer iki anahtarda neler olduğunu kontrol edin.
2014'te

Eski anahtar tam olarak nasıl bağlanır? WeMo'nuzun "açma / kapama" ve sırasıyla 3 ve 4 yollu anahtarlarınızın "ya / veya" ya da "değiştirme" işlevleri arasında arabirim oluşturmak için röle olarak bilinen bir cihaz kullanarak istediğinizi yapmanın bir yolu vardır. . (Bir röle, birisini çeviren biri yerine bir elektromıknatıs tarafından açılıp kapatılan bir anahtardır. :) Ancak, tam bir cevap için mevcut kablolamaya ihtiyacım var
ThreePhaseEel

Gelecekteki ziyaretçiler için WeMo sonunda ışık düğmelerinin 3 yollu bir versiyonunu yayınladı. Hayır, hala 3 yollu bir dimmer yok, ancak Lutron'da var.
JPhi1618

Yanıtlar:


1

KISA CEVAP

WeMo anahtarını üç yolla değiştirmek için dönüştüremezsiniz. Sen olabilir eklemek ve kapatmak ışıkları açmak için bir üç yollu devresine bunu ancak ve ancak üç yolu ışık bırakmak ilk seti vardı. WeMo'yu (evde veya uzaktan) kapattığınızda ışıklar sönecektir. WeMo'yu (evde veya uzaktan) açtığınızda ışıklar yanar. Ancak , ışıklar zaten kapalıysa, onları kapatmak için üç yol kullanıldıysa, WeMo onları açmaz.

UZUN HİKAYE

WeMo ışık anahtarı basit bir açma ve kapama anahtarıdır (elektrik sisteminiz söz konusu olduğunda; evet, daha fazlasını yaptığını biliyorum). Bu anahtarın açık veya kapalı olmasına bağlı olarak bir devrenin açık veya kapalı olmasına izin verir.

Üç yollu bir anahtar da bir devreyi açar veya kapatır. Aradaki fark üç yönlü bir anahtardır. Her anahtar, diğer anahtarın oluşturduğu durumu değiştirir. Güç kaynağına (A) en yakın anahtar için akım, bir taraftaki anahtara (ortak terminalde) gelir ve anahtarı, hangi yöne bağlı olarak, diğer taraftaki (terminaller) iki terminalden birinde (kopçalar) bırakır. anahtarı atılır.

İkinci üç yollu anahtarda (B), ışığa veya başka bir cihaza daha yakın olan güç, iki yolcunun birine gelir ve yalnızca anahtar A anahtarıyla aynı kopçaya atılırsa, anahtarı ortak üzerinden bırakır. .

Üç yollu anahtarlar için açık veya kapalı konum yoktur. Aksine gezgin 1 ve gezgin 2 pozisyonları vardır (bu şekilde etiketlenmemiş ancak gösterim için çağrılmıştır). Her iki anahtar da aynı kopçaya çevrildiğinde devre açılır ve farklı kopçalara çevrildiğinde devre kapanır.

akım kablolama

This illustration also shows the 4-way switch described by OP. 
It also does NOT show neutral and ground wires which MUST be connected as well.

All of the illustrations show just one ON position for the 3-way/4-way setup.
There are actually four possible ON combinations and four OFF combination.

WeMo, üç yollu anahtar A'daki ortak hat ve ortak terminal arasına veya ortak terminal ve B anahtarındaki fikstür arasına yerleştirilerek bu devreye eklenebilir.

wemo1

veya

wemo2

 These illustrations do NOT show neutral and ground wires which MUST be connected as well.

WeMo, üç yollu kurulumdan önce veya sonra gücü etkili bir şekilde keser veya bağlar. Ancak, üç yollu çift kapalıysa (anahtarlıklar aynı kopçaya çevrilmez), WeMo ayarından bağımsız olarak devre kalır.

Sizin için bu eserlerin İster üç yollu kurulum çevirmek için emin olmak için istekli olmadığına bağlıdır üzerinde ayrılmadan önce ve sonra WeMo ile sisteminizi kontrol.

KURULUM

Tanımladığınız mevcut anahtar üç yönlü değil dört yönlü gibi geliyor . Bu, bir devreyi açıp kapatmak için ek bir konum vermek için iki üç yol arasında kullanılan bir anahtardır. (Beyaz teller aslında sıcak çizgiler olarak kullanılmaktadır ve siyah bant veya siyah bir işaretleyici ile işaretlenmiş olmalıdır). Bu anahtar WeMo tarafından kontrol edilemez. Bu işe yaraması için gerçek üç yoldan birini bulmanız gerekir.

Bunu yaptığınızda kabloları aşağıdaki gibi bağlayın:

  1. WeMo YEŞİL tel kutudaki ÇIPLAK tellere.
  2. WeMo BEYAZ - BEYAZ kablolar kutuda.

WeMo'yu üç A yolunun (hat voltajına daha yakın) yanına yerleştiriyorsanız:

  1. Mevcut üç yollu anahtarda COMMON terminaline bağlı olan SİYAH veya KIRMIZI güç hattına WeMo BLACK (Yıldırım cıvatası).
  2. Mevcut üç yollu anahtarın COMMON terminaline WeMo BLACK (ampul).

WeMo'yu üç yollu B'nin yanına yerleştiriyorsanız (fikstüre daha yakın):

  1. Mevcut üç yollu anahtarın COMMON terminaline WeMo BLACK (Yıldırım cıvatası).
  2. Mevcut üç yollu anahtarda COMMON terminaline bağlı olan BLACK veya RED güç hattına WeMo BLACK (ampul).

UNUTMAYIN , üç yollu kurulum, WeMo'nun uzaktan kontrol edebilmesi için devre AÇIK olacak şekilde ayarlanmalıdır. (Baktığınız dört yol devreyi karmaşıklaştırır, ancak etkili bir şekilde göz ardı edebilirsiniz; ayrılmadan önce genel devrenin AÇIK olduğundan emin olun; açmak için hangi düğmeyi çevirdiğiniz önemli değildir.)

EKİ

OP'nin yorumuna dayanarak, 3/4 yollu işlevselliğini kaybetmeye ve WeMo'yu sadece fikstürü kontrol etmek için kurmaya isteklidir. Bu, kutuda nötr olmadığı için açıklanan 4 yollu anahtar değiştirilerek yapılamaz.

WeMo olabilir üç yollu kutusunda bir nötr varsa üç yoldan biriyle için takas.

3 yollu A'yı değiştiriyorsanız, siyah yıldırım kablosunu hattan sıcak siyah (veya kırmızı) üzerine takın. Siyah lamba telini anahtardan siyah kopçaya takın. Beyaz gezgin kap. 4 yollu kutuda anahtarı çıkarın ve iki siyah kopça teline katılın. Beyazları ayrı ayrı kapatın. Kutunun üzerine boş bir kapak plakası yerleştirin. Anahtar kutusunda B (bağlantıya en yakın) anahtarı çıkarın. Siyah kopça telini fikstür teline takın. Beyaz kopça telini kapatın.

3 yollu B'yi değiştiriyorsanız, A kutusundaki hariç, aynı adımları izleyin, siyah gezgin sıcak hatta bağlanır ve B Kutusunda siyah yıldırım teli siyah kopçaya bağlanır ve siyah lamba teli takılır bağlantı teline bağlayın.


Anahtarların ve ekleme gücünün doğrudan kaldırılması başka bir seçenek olacaktır.
Tester101

@ Tester101 Kesinlikle. Ben OP zaman sitede kullanmak için 3/4 yollu seçenekleri korumaya çalışıyordu izlenim var.
önlük

Evet, bunu yaparak 3/4 yollu işlevselliği kaybedeceğimin farkındayım, sadece isteyerek düşünüyordum. Hile / hack olmadığından, hayır, bunlardan birini WeMo'ya dönüştürdüğümde diğer anahtarları kullanmayı düşünmüyorum. Tester101'in önerdiği yaklaşımla, WeMo anahtarını şu anda 4 yönlü olduğunu söylediğim yere koyabileceğim mi? Öyleyse, 4 yollu anahtarı çıkardıktan sonra nasıl bağlayabilirim?
purefusion

Ne, röleler dünyanda hiç icat edilmedi?
ThreePhaseEel

1

Wemo'yu 3/4 yollu bir anahtara çevirmenin bir yolu var.

Bu örnek için 3 yollu bir anahtar kullanacağım (bu benim kurulumum)

"Master" olarak ayarlanmış bir anahtarım var)

Bu noktada, 1. wemo ışık anahtarını talimatlara göre monte ettiniz.

2'li ışık anahtarı (veya 3.) için Bunlar "köleler" dir

Böylece topraklama kablosu (yeşil) çıplak bakır kabloya Beyaz kablo nötr kabloya bağlanır (beyaz olmalıdır, ancak her kutudaki bazı tellerin etrafında, daha sonra daha fazla geçiş yapılmasını gerektirebilir) 1. siyah tel, beslemeye gider (gücü sağlayan siyah tel) Ve ikinci arka tel kullanılmaz. Kapatın.

Her bir elektrik kutusundaki her bir kablonun nereye gittiği konusunda değişiklik yapmanız gerekebilir. Yapmak zorundaydım.

Bu noktada ifttt ile bir hesap ayarlamanız gerekir (eğer öyleyse)

Ve 3 yollu bir anahtar için 2 tarif oluşturun.

1: 2ed "slave" anahtarınız açıldığında (eğer) Sonra ana anahtarı (o) değiştirin

2: 2ed "slave" anahtarınız açıldığında (eğer) 2ed "slave" anahtarınızı kapatın (bu)

4 yollu anahtar için

4 tarif gerekir (anahtar başına iki)

Bu noktadaki tek geri çekilme, ifttt kullanılırken yaklaşık 30 saniye kadar bir gecikmenin olmasıdır.

İfttt kullanmamak için bir yol bulmaya çalışıyorum, bazı insanlar yerine yerel bir sunucu kullanmak mümkün olabilecek bazı projeler üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.


0

Teknik olarak, doğrudan avizeye bağlı yeni bir bacak ile başka bir anahtar (WeMo olmak) ekleyebilirsiniz. Ve 3/4 yollu kurulum tutun. Tek bir dezavantajı var. WeMo tanrı olacak ve WeMo kapalıyken 3/4 yolu normal olarak çalışacaktır (WeMo'yu çoğunlukla uzak mod veya alarm modu için kullanmayı düşünüyorsanız iyi bir kurulum). Gücü ve nötr kabloyu doğrudan şebeke hattından bağlarsınız ve WeMo çıkışını (ampul) avizeye (veya ortak 3 yollu b) bağlarsınız. WeMo ışıkları açıp kapatabilir. WeMo açıkken ışıklar her zaman yanar. WeMo kapalıyken ışıklar manuel kontrolde olacaktır. Son ayara bağlı olarak açık veya kapalı.


1
Burada kolay soruların olduğunu düşündüm. Bu Elec'ten daha zor. Mühendislik.
Tim Spriggs
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.