Doğal gazlı bir şöminenin sürekli tutuşması için ne tür bir duvar anahtarı gereklidir?


9

Taşındığımızda, doğal gazlı şöminemiz iyi çalıştı: Düğmeye hafifçe vurun ve tutuşur.

Yıllar sonra düzensiz davranmaya başladı: Bazen, anahtar çalıştı, diğer zamanlarda şans yoktu. Düğmeyi birkaç kez kapatıp tekrar açmayı deneriz ( "Merhaba, BT. Tekrar kapatıp açmayı denediniz mi?" ) Ve zaman zaman bu işe yarayacaktır.

Son zamanlarda, geçici çözüm olmadı ve brülörler% 100'ü ateşlemiyor. Pilot iyi.

Şöminenin ev gücünü kullanmadığını bilmek (bir kesinti sırasında bile kullanabiliriz), voltajın gidermek için yeterince düşük olduğunu düşündüm. Düğmenin bağlantısını kestim ve iletkenleri dikkatlice birleştirerek şömineyi açmaya çalıştım. Bu zamanın% 100'ünde çalıştı. Bu yüzden şöminenin iyi olduğuna inandım ve anahtarın değiştirilmesi gerektiğine karar verdim.

Zaten açtığımdan beri, hemen etrafımda olduğum yedek bir anahtar taktım. Bu ilk başta iyi çalıştı, şömineyi ilk gün % 100 açıp kapadı . Ancak, ertesi gün, tekrar harekete geçiyor ve çoğu zaman başarısız oluyordu.

Telleri bağlayarak şömineyi ısıttığımdan bu yana ilk gün işe yaradığını düşünüyorum ve daha sonra yeni anahtarı kullanarak hemen takip eden girişimler, yeterli voltaj üreten daha yüksek başlangıç ​​ısısından yararlanabilir. Ancak, şömine ertesi gün yalnızca pilot ortam sıcaklığına soğuduktan sonra yeterli voltaj değildi.

Bunu düzeltmek için tam olarak ne tür bir anahtar almalıyım? Büyük kutu donanım mağazalarımızı kontrol ettim ama anahtarlarının hepsi tipik 120V + kullanım için derecelendirilmiş görünüyor. Şömine bölümünde termostatlar gördüm, ancak anahtar yok. Genel olarak konuşursak, aradığım şeyi nerede bulabilirim? Sadece bir duvar anahtarını tercih ederim ve bunu düzeltmek için birini aramak istemiyorum.


Eski anahtar (lar) veya şömine için bir model numaranız var mı?
KAMonica

Yoksa eski anahtarın resimleri mi?
önlük

1
Eski anahtar ve daha sonra denediğim, evimin başka herhangi bir yerinde olduğu gibi standart, özelliksiz 120V duvar anahtarları. Neden daha önce işe yarayacağından emin olmasam da, ev üreticisi bir şömine için doğru anahtarla uğraşmadı sanırım.
Chris W. Rea

1
@AlekDavis Anahtarın değiştirilmesi sorunumuzu çözmedi; bazıları diğerlerinden daha iyiydi ama hepsinin sorunları vardı. Termopil ile ilgili aşağıdaki cevaplar açıktır; temiz olduğundan ve yeterli voltaj ürettiğinden emin olun. Pil hilesi de işe yaradı, ancak bu, zayıf çalışan bir termopile için bir çözümdü, çözüm değil. Ayrıca, şöminenizin doğru "modda" olduğundan emin olun. Bir sezon "ON - PILOT - OFF" anahtarını "PILOT" olarak ayarlamıştı, bu da şöminemiz için sadece pilotun yanık kalmasına izin verirken, anahtarın şömineyi tamamen açmasını önledi.
Chris W. Rea

1
BTW, ben de bu noktaya bir noktada rastladım ve buraya bağlantı vermeliyim: DIY: Gazlı Şömine Işık Vermiyor mu? Termopil ve Termokupl Nasıl Temizlenir
Chris W. Rea

Yanıtlar:


8

Şöminenizdeki termopil milivolt çıkarır, ışık anahtarının tasarlandığı 120V yakınında hiçbir şey yoktur. Muhtemelen sadece direnç konusunda yeterince düşük bir anahtar bulma meselesidir. Bir elektronik mağazasından jenerik düşük voltajlı bir anahtar veya bir oyuncaktan sökülmüş olabilir, muhtemelen bunu yapar (örneğin bir 12V SPST). Gerçekten burada daha küçük daha iyi, ama yine yanlış yola koyabilirsiniz gibi çok ucuz bir şey sakının.

keşfetmek devreleri dergisi

Özellikle verilen model numarası ile yardımcı olabilecek bazı şömine özel forumları vardır. Buna bir örnek http://www.hearth.com/talk/ . Yukarıdaki görüntü bir "Bay Wily Widget" bir akıllı güçlendirici çözüm ile birlikte bu konu hakkında bir rehber vardır "Discover Circuits Magazine (Aralık 2009 Sayı 4)". Http://www.discovercircuits.com/dc-mag/Issue_4/pg-7.htm adresinde bulabilirsiniz.

Kurum kabuğuna sahip olabilen termopili temizlemeyi de deneyebilirsiniz. Temizlemenizin bir iyileşme sağlayıp sağlamadığını görmek için açıkta kalan bu iki kablo arasındaki voltajı ölçün.


4

Ben aynı sorunu vardı, her şeyi denedim, anahtarı ve ısıpil yerine, boşuna. Sonra nihayet pilot ışık tertibatını çıkardım, üst kısmı patlıyor ve bir pipet kullanarak bir miktar toz patladı. Sonuç, termopil üzerinde, valfin açılmasına izin veren daha iyi bir alevdi, bunu deneyin.


2

Önceki evime şömineyi odanın her tarafından tetiklemek için bir X10 rölesi taktım. Anahtar veya röle ile ilgili bir sorun yaşamadım.


İlginç. X10 rölesinin iyi çalışmasını ne sağlayabilir? Daha düşük voltajlar da dahil olmak üzere değişen voltajlar için daha iyi tasarlanabilir mi?
Chris W. Rea

Sıradan duvar anahtarları bazen üzerlerinde oksidasyon veya başka önemsiz şeyler alır; önemli bir yükü değiştirirken, içinden akan akım, çöpü temizlemeye yardımcı olabilir. Daha az miktarda akım değiştirmek için tasarlanmış anahtarlar, bu sorunu önlemek için genellikle korozyona dayanıklı metallerle kaplanmış kontaklar kullanır; ayrıca, manyetik olarak çalışan bazı kamış anahtarları hava geçirmez şekilde kapatılabilir, içinde hiçbir şey onları paslayamaz.
supercat

1

"Sağlıklı" bir termopilin hangi voltajı ürettiğini bilen var mı? Küçük bir Google bana açık bir cevap vermez; 30mV'den 750mV'ye kadar her şeyi gördüm, ancak 750mV'ye doğru cevap olarak eğildim.

Bu iş parçacığında açıklanan problemim var ve termopil anahtarda ölçülen pilot ışıktan 300mV DC üretiyor. Bir AA pil aldım ve şömineyi anahtarda yaktım ve şömine yanarken düğmeyi açtığımda 300mV valfi tutmak ve şöminenin yanmasını sağlamak için yeterli, ancak görünüşe göre valfi açmak için yeterli değil. Bir termopilden beklenen voltaj üzerinde cevap aramaya ek olarak, şömineyi yakmak için anahtarda AA pil kullanma yaklaşımının başkaları için yararlı olabileceğini düşündüm.


1
AA pili nasıl kullandığınızı söylemediniz . Bu bilgiyi eklemek için lütfen gönderinizi güncelleyin, tercihen fotoğraflarla veya devre şemasıyla. Teşekkürler!
Niall C.

1

Düğmeyi ne kadar süre açık bıraktığım önemli değil, bazen aynı sorun, aralıklı alevler vardı. Buradaki bilgiler sayesinde teldeki voltajı ölçtüm ve 320 milivolt oldu. Bu yüzden kontakları ve kabloyu temizledim ve anahtarı yeniden monte ettim. Voila, şimdi mükemmel çalışıyor. Herkese teşekkürler. Teller ve kontaklar üzerinde sadece küçük bir zımpara kağıdı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.