Tüm cihazlarda turuncu bir aleve neden olan ne olabilir?


10

Tüm gaz aletlerimde (gaz ocağı, gazlı su ısıtıcısı ve gaz sobası) turuncu bir alev var ve nedeni belirleyemiyor gibi görünüyor.

Arka fon

Şimdiye kadar, gaz şirketi çıkmıştı. Ocakta bir cihaz teknolojisine baktım ve yarın, fırında bir adam kontrol ettim.

Gaz şirketi (XCel enerji) dün bunu kontrol ettiğinde, çalışan ve olmayan cihazlarla üzerindeki basıncı ölçtüler. Her iki durumda da işler iyi ölçülmüştür. Sayacımız biraz ses çıkarıyordu, bu yüzden gaz şirketi yeni bir tane koydu. Ayrıca Karbon Monoksit (CO) seviyelerini ölçtüler ve evde yanlış bir şey bulamadılar.

Bugün, bir cihaz teknolojisine göz atmak için geldim. O bizim soba kontrol ve her şeyin iyi kontrol dedi. Ayrıca evin her yerinde CO seviyelerini kontrol etti. Her halükarda, testlerinde konunun bir nedeni yoktu.

Yarın, bir fırın erkeğinin gelmesini istiyorum, bu büyük olanı, çünkü turuncu alev fırının kısa döngüsüne neden oluyor gibi görünüyor.

Hipotezim

Benim önsezim, başka bir yere bir şey girmesi gerektiğidir. Evin içindeki hiçbir gaz beni eve giren doğal gaz hatlarının sorun olduğunu düşündürüyor. Ancak, gaz şirketi her şeyin yolunda olduğunu söylüyor.

Ne arıyorum

Her neyse, burada yapılacak eylemin gidişatını arıyorum. Benim bakış açımdan, her üç cihazın da aynı anda turuncu bir aleve neden olan sorunları olacağını göremiyorum. Bu, gaz hatlarında bir şeylerin olduğu çok açık görünüyor, ancak asıl sorunu çözmek için kimi arayacağımı kaybettim.


Bu ne kadar süredir devam ediyor? Ev yakın zamanda farklı bir yakıt kaynağından mı değiştirildi? Son zamanlarda evinizi eskisinden daha iyi mühürleyecek değişiklikler yaptınız mı? Son zamanlarda yaptığınız başka değişiklikleri düşünebiliyor musunuz? Bölgede son zamanlarda herhangi bir kamu hizmeti yapıldı mı? Her cihaza bir damla bacağı takılmış mı?
Tester101

Bu son birkaç aydır devam ediyordu, önce sobayı fark ettim ama yaz sonu oldu ve ısı çalışmadı. Başlangıçta yardımcı işler nedeniyle saf olmayan hatlar aldım (caddemizde herhangi bir çalışma gözlemlemedim, ancak bağlı olabilecek diğer mahalleleri bilmiyorum). Ancak, CO dedektörü bir sorun görmediği için endişelenmedim. Dürüst olmak gerekirse, damla bacaklarını bilmiyorum. Eve geldiğimde bu gece kontrol edeceğim.
Terry

Yanıtlar:


7

Gaz şirketinin (Xcel) "her şeyin yolunda olduğunu" söylemesi şaşırtıcıdır. Farklı bir gaz şirketinin bu belgesi kesinlikle mavi olmayan alevleri çözülmesi gereken bir sorun olarak nitelendiriyor. Gibi yapar bu siteyi . Ve Xcel kendilerini.

Tüm cihazlarda gerçekleşme, bir kontaminasyon sorunundan - belki de gaz hattındaki sudan ”ve aniden üçünün tamamındaki hava ayarlarının balina gibi gitmesi daha az olası görünüyor?

Fırın teknoloji ziyaretinizin nasıl gittiğini ve komşunuzun alevlerinin nasıl göründüğünü merak ediyorum.

Yorum sonrası düzenlemeleri: Ultrasonik nemlendiriciler küçük su damlacıkları yapar (önce suyu buharlaştırmadan) ve daha sonra bu küçük damlacıklar etrafta yüzerken buharlaşır - su tuzlar veya mineraller içeriyorsa, sudaki tuzlar veya mineraller evin etrafında yüzer su küçük damlacıklardan buharlaştığında küçük lekeler gibi. Bunlar, gazın yakılması için gereken hava ile birlikte emildikçe, gaz alevlerinizi kirleten şeydir. Eski tip "sünger" nem gidericiler (olmalıdır) sadece suyu buharlaştırdıkları için sadece havadaki su buharına neden olurlar (ve bu da nihayetinde nemlendirici ve sünger elementinde kireç ve tuz birikmesine neden olur. buharlaşmamalıdır.)


Fırın teknolojimiz de alevi açıklayamadı. Evde bulunan nemlendiricilerin işe yaradığını gördük. Tuhaftır çünkü nemlendiriciler çalışmadığında havamız çok kurudur. Komşu alevler gittikçe, o cephede daha fazla bilgim yok. MN'de soğukta dondurulmasıyla ilgili bir şey, insanların garajlarına girmeleri ve asla dışarıya
Terry

Hmm - yani "kontaminasyon" havadaki sudan geliyor olabilir - ultrasonik ve sert su, belki? Eski tip evaporatif (köpük / sünger) nemlendiriciler (su) sadece havaya su buharı koymalıdır - ultrasonikler buharlaşmadan küçük su damlacıkları yapar ve bu su damlacıkları buharlaşarak lekeler halinde yüzen herhangi bir çözünmüş mineral / tuz bırakır - daha sonra alev kirletici maddeler olabilir. Ya da bu benim en iyi tahminim. Evaporatif nemlendiricileriniz varsa, soruna neden olmak için bunun yeterli olduğunu bilmiyorum ... ama öyleyse, öyle.
Ecnerwal

Ecnerwal. Ultrasonik bir nemlendiricim var. Değerlendirmenizde haklı olduğunuzu düşünüyorum. İleri geri test ederek, bunun sadece nemlendiricileri çalıştırdığımızda gerçekleşebildiğini belirleyebildim. Her ikisi de ultrasoniktir. Su damlacıklarını buharlaşma olayına karşı hiç bilmiyordum. Bu ilginç. Cevabınızı düzenleyebilir ve ultrasonik nemlendiricilerdeki mineraller hakkındaki yorumu ekleyebilir misiniz? O zaman cevabını kabul edeceğim. Teşekkürler!
Terry

2
Ultrasonik bir nemlendirici satın aldıktan ve etkinleştirdikten sonra aynı problemi yaşadım. Menzil alevi çok turuncu idi. Buradaki cevapları okudum, nemlendiriciyi fişten çıkardım ve bir saat sonra gaz alevi tekrar saf maviye döndü. Bu garip sorunu nemlendiriciyi açarak doğruladım. On dakika sonra alev temelde turuncu, kapatıldı, beş dakika bekledi ve alev neredeyse normal maviye döndü. Belki damıtılmış su kullanmak iyi olur?

Çoğu kaynak, turuncu bir alevin daha fazla karbon monoksit ürettiği için tehlikeli olduğunu belirtmektedir. Ultrasonik bir nemlendirici sert su / minerallerden turuncu aleve neden oluyorsa bu doğru mu?
ashes999

4

Hızlı cevap, nemlendiricinin / buharlaştırıcının turuncu aleve neden olmasıdır. Bu bize birkaç hafta önce oldu. Gaz şirketi bir teknisyen göndereceklerini söyledi. Portakal alevimizi onaylamak için önce bizi aradı. Son zamanlarda bir nemlendirici / buharlaştırıcı açıp açmadığımızı sordu. Sahibiz. Kapattık ve bir saat içinde işler normale döndü.
Diğer gaz şirketlerinin bunu bilmediğine şaşırdım ve şirketimin aylık postalarına eklemediğine şaşırdım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.