Takılmış bir halıya zarar vermeden nasıl kaldırırım?


8

Geçenlerde bir ev satın aldı ve her yerde yeniden kablolama ve yeniden sıhhi tesisat işi biraz vardı. Biz taşınmadan önce evin etrafına halılar takıldı.

Ancak, son zamanlarda boş odamızda (orada oturan saçmalıkların bazılarını değiştirdikten sonra) halı altındaki tüm döşemelerin düzgün bir şekilde çivilenmediğini fark ettik (bazı yeniden kablolamalarda bir kıvılcım vardı, bu yüzden ben bazı kabloları çalıştırdıktan sonra onları sabitlemediğini varsayarsak).

Yani soru şu olabilir:

a) Zarar vermeden odanın bir tarafındaki halıyı kaldırın (sadece çöplükten önce halıları söktüm)? Öyleyse, bunu nasıl yaparım?

veya

b) Döşeme tahtasını sabitlemek için sadece halının doğrudan çivilenmesi tavsiye edilir / mümkün müdür?

Yanıtlar:


10

Biraz iş yapmak için halıyı teyel şeridinden yukarı çekebilirsiniz. Halının ne kadarını çekeceğinize bağlıdır. Halı bir tekme sedye veya bir güç sedye kullanarak yapışma şeritleri üzerine gerilir, böylece TÜM halıyı çekerseniz bu gerilmeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bizim halı altında bazı işler yaptım ve çok yukarı çekerek yara ve dışarı çıkıp yeniden germek ve geri tutturmak için bir şirket kiralamak zorunda kaldı ama sadece küçük bir köşe yukarı çekiyorsanız sadece itmek için ok gerekir geri döndü.

( Uyarı kelimesi: halıyı yapıştırma şeridine geri iterken, aşağı itmek için bir tahta kullanın, şeritteki çiviler rutin olarak halıya girer ve aniden parmak ucunuza sıkışırsa herkesin çıkması gibi acıyor)

Eğer iş zeminin ortasındaysa, bir maket bıçağı kullandım ve halıya uzun bir yarık yaptım ve ihtiyacım olan şeyi yaptım ve sonra halıyı bir yapıştırıcı şeridi ile yeniden mühürlemek için bir halı montaj şirketi çağırdım. Halıyı yeniden yapıştırdıktan ve dikiş karıştırma aracını üzerine sürdükten sonra mükemmel görünüyordu. Halı ile çivileme karşı tavsiye, bir girinti oluşturur ve çok iyi görünmüyor.


Ben halı da basılı tutarak küçük çiviler bir dizi olduğunu düşünüyorum (takıldığında oradaydım) - bunları kumaştan koparmadan nasıl alabilirim?
Çeltik

2
@Paddy onlar aslında bir tack şerit üzerinde germe yerine meseleye kullandılar? hhmmm Dürüst olmak gerekirse hiç görmedim ama küçük bir çift pense veya wonderbar kullanmayı denerdim, tack altına girip halıya zarar vermeden kaldırabilirsin, maalesef kolay olmayabilir.

7

Bir Orada ilgili söz konusu harika bir çözüm diye sordum. Döşeme tahtasını takmak için halıdan takabileceğiniz özel vidalar yaparlar ve daha sonra halının üzerindeki vida kafalarını koparırlar. Genellikle gıcırtıları durdurmak için yapılırlar, ancak sizin için de harika çalışırlar!

Kit, vidalar, vidaları tutmak ve kırmak için bir sürahi ve kiriş boyunca bir çizgi bağlamak için de kullanılabilen bir zemin kiriş bulma vidası ile birlikte gelir.

Squeeeeek Daha Fazla Ürün sayfası - hepsini internetten satın alabilirsiniz


2
Halıya değil, zemine kırıldığı için yeterince uzağa gittiğinden emin olmak isteyeceksiniz ... aksi halde, yalınayak yürürken bulabileceğiniz halıda küçük bir başak var.
Joe

Joe - kesinlikle. Kit bunun doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Vidalar, belirli bir noktada temiz bir kırılma sağlamak için çentiklidir. Ve beraberindeki jig, vidanın yeterince derin olmasını sağlar, böylece çentik döşeme tahtasının hemen altındadır.
mohlsen

@Joe benzer bir şey söyleyecektim ama mohlsen doğruysa kulağa hoş geliyor. Ben bir şekilde LOL vidalı olurdu paranoyak olurdu .... henüz ER başka bir yolculuk istemem .... onlar adıyla beni tanımak! :)

3

Halıyı çivilemem - ilk önce iki nedenden dolayı kontrol etmelisin:

  1. Çivilenecek kirişi bulmalısın.
  2. Döşeme tahtasının hemen altında oturan kablolara veya borulara çarpmayacağınızdan emin olmanız gerekir.

3

Bir diğer seçenek - Eğer sen, alttan döşeme tahtalarını görebiliyordu erişimi vardı dediği gibi olabilir aşağıdan onları emmek mümkün -

kirişe bir braket ve ardından kartı aşağı çekmek için braketten kısa bir vida takın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.