Dış köpük musluk kapakları donmayı önlemek için ne kadar etkilidir?


12

Herkes, fikstürle ilişkili boruların donmasını önlemek için bu strafor musluk kapaklarını kullanmanızı önerir.

Köpük Musluk Kapağı

Onlar ucuz yani zaten onları var (artı ben bir donma alanında değilim), ama bu şeyler ne kadar koruma konusunda şüpheliyim.

Birisinin gerçek sayıları olup olmadığını merak ediyorum.


2
Çoğunlukla (tamamen?) Ne kadar soğuk ve ne kadar sürdüğüne bağlı olduğunu düşünüyorum.
DA01

@ DA01: Sanırım bu şeylerin içlerinde ne kadar ısı (derece?) Diferansiyeli olabileceği konusunda bir şey arıyordum. Muhtemelen sadece sıcaklığın gece donma noktasının altına düşebileceği bir yerde etkili olduğunu tahmin ediyorum, ancak daha sonra gün boyunca donma noktasının üzerine çıkıyor. Ancak, bu şeyleri kullanmayı öneren makalelerin hiçbiri böyle bir şey söylemiyor gibi görünüyor. Sadece "Hey, bu Kış ve bunları musluklarına koymalısın" dan daha somut veriler arıyordum.
Michael Burr

Onları düşünmenin en iyi yolu sanırım ... donma noktasının altındaki geçici sıcaklık düşüşlerine karşı kalkanlar. Belki de kıyı PNW'sinde kullanışlıdır. Kuzey MN'de muhtemelen işe yaramaz.
DA01

Benim için çalışıyorlar. Kanada sınırına yakınım ve burada hava soğuyor.
Ricardo

Yanıtlar:


9

Kanada'da yaşıyorum ve tıkanıklığınızın kışın donmasını önlemenin sadece iki yolu var. Birincisi, evinizin içinde bir kesik açmak, tıkaçtan daha alçaktır ve suyu duvardan boşaltmak için dış tarafta bir tahliye vanası olmalıdır. Diğer bir yol, duvarın içindeki sıcak bölgeye yaklaşık 20 "kadar uzanan bir don tıkaçtır. Bu aslında evin içine tamamen kapanır. kapattığınızda su musluğu boşaltır.

Hortum bağlantı noktalarının donmasını gerçekten ve güvenle durdurmanın sadece iki yolu bunlar.


Ben bunun doğru olduğunu biliyorum. MA'da birçok komşum vardı, sadece başarısız olmaları için bunlara güveniyorum. Evin içinden bir kapatma ve maden ocağı var. Ancak, 3 $ oldukça iyi hissettiriyorsa plasebo gitmek kadar ucuz.
KahverengiKırmızıHawk

6

Bu bana biraz dikkat çekici geliyor. İzolasyon% 100 etkili değildir, bu nedenle sisteme ısı eklenmezse, iç sıcaklık en sonunda dış sıcaklığa eşit olacaktır. Bu bir gecede don için işe yarayabilir, ancak bütün bir kış boyunca (özellikle soğuk bir kuzey) buna güvenmem.

Sıcaklığın nadiren donmanın altına düştüğü bir iklimde yaşıyorsanız, buna değebilir. Donmuş kuzeyde yaşıyorsanız, kar yağışı sırasında sakatatlarınızı sıcak tutmak için bunu kullanabilirsiniz, ancak hepsi bu.

Eğer musluk donma konusunda gerçekten endişeleniyorsanız.

  • Musluğu besleyen suyu kapatın (umarım evin bu ısıtmalı kısmında sadece bu musluğu kontrol eden bir kapatma vardır. Aksi takdirde bir tane takabilirsiniz).
  • Musluğu açın ve soğuk hava geçene kadar açık bırakın.

+1 Eklenen ısı, musluğun içindeki malzemenin sıcaklığı ve boruların kendisidir. Bakır ise, iç sıcak boru dışarıya uzanan boruyu ısıtmalı ve yalıtım onu ​​tutmalıdır. Ayrıca hattaki iç su donma noktasının üzerindedir. Hepsi dedi, buna güvenmemelisin.
bib

2

Yardım ediyorlar . Ben ele son donmuş tıkaç sorunu bir "don-pof sillcock" (iç vana olan uzun musluk) ve bunlardan biri olsaydı muhtemelen donmuş olmazdı .

donmaz sillcock

Bunlar vana ve su binanın iç kısmında olduğu ilkesine çalışmaları gerekiyordu, ama çok soğuk havalarda dış kısmı hala soğuk olur ve iletken dış soğuk edilir içinde metal boru boyunca iletken iç ısıyı aştı dışarı , böylece ona bağlı boru (içeride, vananın ötesinde) yine de dondu.

Bu kapaklardan biri, dış parçanın soğuma hızını önemli ölçüde azaltır, böylece dengeyi devredebilir. Tercih ederseniz, dış musluktan ısı kaybı oranını düşürür, boru boyunca içeriden iletilen ısının daha fazlasını tutar (aynı şey, farklı söylenir.) Isı, binanın iç kısmından ısıtılır, kışın ısıtılır.

Sıhhi tesisat boyunca drenajı olan bir valf koymak için "donmaya dayanıklı sillcocks" (belki de daha iyi "dona dayanıklı" olarak adlandırılır) öncesi geleneksel yöntemle bunu düzelttim. Her iki yöntem de birisinin kıştan önce musluklarla bir şeyler yapmasını hatırlamasını gerektirir, bu da bir sorun olabilir.


bilgiçlik nit seçmesi: soğuk
içeri giremez

1
Ve tam olarak dahil ettiğim mandallar içindi: Tercih ederseniz, dış musluktan ısı kaybı oranını azaltır ve boru boyunca içeriden ısıtılan ısıyı daha fazla
tutar

2

Donma sıcaklıklarının nispeten nadir olduğu 60 yıldan uzun bir süredir Teksas ve Louisiana'da yaşadım, ancak sıcaklıkları 14 derece kadar düşük gördüm ve bu, yüksek gündüz sıcaklıklarının asla donma noktasının üzerine çıkmadığı bir hafta boyunca gerçekleşti. Ayrıca esas olarak ısı transferi ve malzeme taşıma olan Kimya Mühendisiyim.

Ticari kapaklar tipik olarak gün boyunca yukarıdaki donma sıcaklıkları ile 25 ° F'ye kadar sıcaklıklar için etkilidir. 23 derece ve altı için ek önlemler gereklidir. Yaptığım şey, bazı ucuz Strafor soğutucuları kullanmak ve soğutucunun altını su önlüğü ve ticari kapağın üzerine yerleştirin ve sonra bir şeyle mümkün olduğunca sıkı duvara yaslayın. Bu, sadece ticari kapağın yalıtım değerini iki katına çıkarır, ek olarak soğutucu taban ve ticari kapak arasında büyük bir hava kabarcığını yakalama avantajı vardır ve şimdi yalıtım değerine eklemek için iki hava bölmesi vardır. İçerdiği ve hala hava en iyi yalıtkan ise - sadece Strafor'dan çok daha iyi. Sadece vakum daha iyidir.

Şimdi kapağın altına küçük bir akkor ampul koyan adam hemen hemen her şey için iyi olmalı. Çoğu kullanım bunu yapamaz.

İzolasyonun boruların ve önlüklerin donmasını ne kadar sürebildiği sürece, bu öncelikle birçok köpüğe bağlıdır - köpüğün kalitesi - köpüğün düşük yoğunluğu, şeklini korumak için yapısal güce sahip olduğunuz sürece daha iyidir - duvardaki contanın kalitesi - herhangi bir hava kaçağı köpük yalıtımını atlar ve bu kötüdür - duvardan ne kadar ısı sızıntısı olur - güneydeki çoğu ev daha soğuk alanlardaki evler de yalıtılmaz, böylece küçük ama dış duvarlardan kayda değer miktarda ısı yardımcı olur.

Köpük soğutucunun tabanıyla ticari bir örtü kaplamamda gördüğüm avantajlar, daha fazla köpük kalınlığına sahip olmanız ve iki sıkışmış hava cebine sahip olmanız ve soğutucu ile dış duvarın daha geniş bir alanını kaplamanız ve bu nedenle daha fazla elde etmenizdir. evden ısı.

Ancak evin duvarından geçen ısı dışında her şey pasif yalıtımdır, bu da ısı kaybını etkili bir şekilde yavaşlatırken önleyemez, bu yüzden yeterince soğuk kalırsa, musluklarınız sonunda donacaktır. Yaşadığım yerde bu limit, çift örtülü musluklar ile gece boyunca en az 20 derece kadar düşük.

Bundan sonra sadece üç seçeneğiniz var

  • düşük watt akkor ampul gibi kapakların içine biraz ısı ekleyin
  • önlüğü kes ve boşalt
  • suyun duvarın içinde olduğu yerde durma tipi önlük kullanın

Seçenek 2 ve 3 önceden çok çalışma gerektirir, ancak beklenmedik bir donma ile yakalanırsanız, en iyi bahisler yalıtım kapakları ve çift kapaklardır.

İnsanların kullandığı son seçeneklerden biri, musluğu damlatmaktır, böylece donmaz. Bununla ilgili bir takım sorunlar var - herkes alan su basıncının tüm etkili amaçlar için su kaynağınızı kaybedeceğiniz kadar düşük olabileceğini varsa - yeterince damlamazsanız, damlalar donacak ve daha sonra musluk, özellikle bir sorun gece boyunca daha fazla insan damlamaya başlar ve basınç düşer. - Damlama donmasa bile, sabah musluk altında küçük bir buz dağı bulabilirsiniz ve bir durumda buzun aslında musluktan büyüdüğünü gördüm ve damlamanın durmasına neden olacak kadar akışı kısıtladım ve musluğu dondurun.

Damlama hiç yoktan iyidir ama muhtemelen sadece son çare olarak kullanılmalıdır.

Ticari musluk kapağınız veya köpük soğutucunuz yoksa, çok sayıda bez / bez ve bant kullanın ve üzerine plastik bir çanta / kutu koyun ve duvara sıkıca bantlayın - havayı sıkıştırarak ve paçavralardan çökeltiyi izole edin.

Boru ve muslukların donma hasarı hakkında son bir not. Su dondurma sorunu değil. Sorun, aldıkları soğuğu daraltan diğer katıların çoğundan farklıdır, su yaklaşık 32 ° F'den daralır ve sonra yaklaşık 28 derece genişlemeye başlar. Hasara neden olan genişleme. Çoğu durumda sıcaklık 28 dereceye ulaşsa ve borular donsa bile neredeyse her zaman zarar vermez. Hasar tipik olarak borular 28 derecenin altına düştüğünde yapılır. Bu nedenle, donma sıcaklıkları paniğe kapılmayacak bir şeydir, ancak 28 derecenin altındaki sert dondurmalardır.


2

Donmaya dayanıklı muslukların standart olmadığı ve sıcaklıkların çok uzun süre donma noktasının çok altına düşmediği güneyde iyi çalışırlar. Yalıtılmış örtü, gündüz güneşinden gelen ısıyı tutar ve ısının binadan musluktan kaçmasını yavaşlatır ve gece boyunca donma noktasının üzerinde tutar. Köpük kapağını takmadan önce ek yalıtım için tıkacı eski bir yün çorapla sarmak için ek adım atıyorum.


0

Bir zamanlar donmuş borularla ilgili bir sorun yaşadım, duvarın içinde, musluktan yaklaşık 2 metre yukarıda meydana geldi. Bu durumda, musluğun yalıtılması hiçbir şekilde yardımcı olmazdı. Sorunu şu şekilde çözdüm:

  1. Duvarın içine, boru ile dış arasına ek yalıtım eklenmesi.
  2. Daha da önemlisi, sezonun ilk donmasından önce, o musluğun suyunu kaynağında kapattım, sonra musluğu açtım ve tüm suyun boşalmasına izin verdim.

Bu iki adımdan beri, boruların donmasıyla ilgili başka sorunum olmadı.

Kuzey VA'da yaşıyorum, bu nedenle bu bilgi daha aşırı kışları olan yerler için geçerli olmayabilir. Umarım bu yine de yardımcı olur.


Bu iyi prosedürü uygulayan bir donanım cihazı için "donmayan hortum önlüğü" ne bakın. Temelde sap ve dışarıda emzik ile uzun bir musluk ve yıkayıcı / koltuk mekanizması içinde bir ayak kadar uzakta ...
DJohnM

0

Garajın içinde donmuş bir musluk var. Bu standart bir tıkaç ve onu besleyen boruya ulaşamıyorum, bu yüzden bir kapatma takamıyorum veya donmaya dayanıklı bir tıkaç ile değiştiremiyorum. İçimde 7 watt'lık bir gece lambası ile birlikte bu kapaklardan birini kullanmayı planlıyorum. İçine de bir teneke kutu koyabilirim. Belki bu fikir başka birine yardımcı olacaktır.


Bu kış bir zamanlar birkaç EL-USB-1 sıcaklık kaydedici ile bir deney yapmayı deneyecektim - biri dışarıda ve köpüğün içinde, ama burada gerçekten yeterince soğuk olmamıştı (teşekkürler, Küresel Isınma) ve arkadaşım ikinci sıcaklık kaydedici başka bir işe geçti. Bu yüzden
Michael Burr

Lütfen sonuçlarınız olduğunda rapor edin. Teşekkürler!
Niall C.

Temadaki değişiklik: dıştaki strafor kapağını kullanın ve boruyu evin içinde olabilecek bazı elektrikli boru ısıtma bandı ile sarın. Bir ısı kaynağı ve yalıtımın kombinasyonu borunun donmasını önleyecektir.
fixer1234

0

Teksas'ta yaşadığım için sıfırın altında sıcaklık almıyoruz. Ancak şiddetli bir kış boyunca, muslukları yalıtımlı bükülmüş cam şerit ile sarıyorum, ardından kapağı üzerine koydum. Asla donmuş bir musluk vardı. Amarillo TX'de bir yıl kadar yaşadı, Aynı yöntemi kullandı. Amarillo yüksek hızlı FREEZING rüzgarları ve düşük Temps vardır. Orada da sorun yok.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.