Bu ışığım var ve nasıl açılacağını bilmiyorum


12

Ampulü değiştirmek istiyorum ve nasıl yapılacağını bilmiyorum. Yan taraftaki klipsleri çekmeye çalıştım, ama bütçelemiyorlar. Sonra klipsleri sökmeye çalıştım (dolayısıyla üçüncü resim), ancak tornavida bir açıyla kullanılmalı ve sökülmemelidir. Herhangi bir tavsiye için teşekkür ederiz.

Resim 1 Resim 2 Resim 3


Tüm cam kubbe tabandan sökülüyor mu? Bir keresinde böyle bir tane vardı. Ampulü değiştirdikten sonra tekrar birleştirmek daha zordu. Bazılarında çektiğiniz yaylı klipsler de vardır. İlk başta küçük bir direnç var ama sonra yay telleri açılıyor, aynı tür gömme aydınlatma reflektörleri çalışıyor.
Ocak'ta dslake

Denenecek iki şey daha var. İlk olarak, kavisli parçayı (camı tutar) vidayı kullanarak parçanın altına yana doğru kaydırmayı deneyin. Hareket edip etmediğini görmek için bir tornavidanın plastik ucuyla hafifçe vurmayı deneyebilirsiniz. İkincisi, avucunuzu camın altına yerleştirin ve yukarı doğru iterken saat yönünün tersine çevirmeyi deneyin. Her ikisi de işe yaramazsa, C planına gidin ve küçük bir mandal seti veya bir arkadaştan bazı fındık sürücüleri ödünç alın veya ucuz bir mandal seti satın alın. Tahminimce boyutu 1/4 "veya 5/16".
getterdun

7
Buna neredeyse benzeyen bir fikstürüm var - 3 klipten biri bir yay üzerinde ve biraz dışarı çekiyor. Sonra kapak düşer. Belki aynıdır ama bahar kısmı size yapışmıştır?
Grant

Yardımlarınız için herkese teşekkürler. Ben de aynı sorunu vardı ve nasıl kapak çıkarmak için çalışamadım. Bir klip çıkarır, ancak camı çıkarmak için yeterince kaydırmak için biraz çaba harcarlar. Şimdi banyoda tekrar ışık olabilir sevindim. Ta.

Google'a bir Hail Mary araması attı ve bu gönderiyi buldu. Cevabınız için hepinize teşekkürler. Bunu asla anladım!
Michael

Yanıtlar:


12

Bende de aynısı var ... Kesin cevap Grant'in dediği gibi. Klipslerden biri camı çıkarmak için yeterince dışarı çekiyor! Vida veya tornavida gerekmez.


+1, bir ışık blubunu değiştirmek için asla lokma anahtarına ihtiyacım olmadı .
Mazura

UYARI: Bunun bir püf noktası var! Bu çok hafif var ve en azından benim durumumda, belki de aşınma veya yağlama eksikliği nedeniyle, (aslında yaptım, en az birkaç kez ...) yemin edebilirdim! Son olarak, işler biraz daha fiziksel hale geldikçe, kilitli klipsi yapıştığı her şeyden kurtarmak için cam kapağı KALDIRMAM gerektiğini keşfettim ve hemen çıkardı! İşte bu benim numaram: LIFT and pull :)
mltsy

1

Buraya Google üzerinden gelen ve benzer bir ışığa sahip olanlar için, şunu söylemek istedim: aslında buradakilerle aynı olduklarından emin olmak için klipleri kontrol edin.

Işığım altından çok benzer görünüyor, bu yüzden kliplerin aynı çıkacağını düşündüm, ancak bir yay yerine klipsleri gevşetmek için vidalara sahipti. Sadece klipleri beş dakika boyunca çekip öğrendikten ve neden kliplerin hiçbirinin neden tomurcuklanmayacağını merak ettikten sonra öğrendim. Hatta sadece bir tornavidaya ihtiyacım olduğunu fark etmeden önce pense çıkardım (ve daha sonra bir aptal gibi hissediyorum).

Her neyse, herkese yardım etmesi için buraya koyacağımı düşündüm.

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


0

Klipslerden biri yay yüklüdür. Kubbeden dışarı doğru çekin, sonra domu diğer iki sabit klipsten dışarı doğru kaydırın. Yaylı klipsi serbest bırakırken kubbenin alt tarafından emin olun ve destekleyin.


0

Grant'in cevabı benim için en iyisiydi ... ama benimki "yaylı" değildi, en çok ilgilendiğin üçüncü klip kaynaklanmamışken klipslerin 2'si fikstüre kaynaklandı ve eğer ittiysen Ortadan taşımak için daha fazla esneklik vardı ..... biraz sol / sağ eylem de gerekli. Kapağı tekrar takmak biraz zor.


-1

Braketi yerinde tutan vidayı yakından incelemek, bunu geleneksel bir tornavida ile çıkarmayacağınızı gösteriyor.

resim açıklamasını buraya girin

Bana altıgen başlı bir makine vidası gibi geliyor. Bu nedenle, sökme işlemi, aşağıda gösterildiği gibi 6 noktalı bir soket veya somun sürücüsü gibi başka bir alet gerektirecektir:

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Doğrudan bağlantı elemanına erişimin mümkün olmadığı alanlarda kullanımlarına izin veren esnek bir bağlantıya sahip bazı soketler mevcuttur:

resim açıklamasını buraya girin

Soket ve somun sürücülerinin çeşitli boyutlarda olduğunu ve bu nedenle uygun aletin elde edilmesi ve kullanılması gerektiğini unutmayın.


Not: Bu fikstür, cam kubbeleri / tabağı ışıktan sadece braketlerden birini çıkararak çıkarmak tamamen mümkün olacak gibi görünüyor. Üç köşeli parantezin tümünü daha yakından kontrol etmelisiniz. Bir braketin, başparmak gücü veya standart bir tornavida ile çıkarılması daha kolay olan farklı bir vida tipi ile yerinde tutulması mümkündür.


Özellikle son nokta için +1. Ayrıca, durum böyle değilse (en az bir klipsin çıkarılması kolaydı), tüm armatürü değiştirmeyi ciddiye alacağım, çünkü bir ampulü değiştirmek hiç bu kadar zor olmamalı.
mac
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.