Tuvalet açıklığına düşen macun hakkında ne yapmalıyım?


6

Eski tuvaleti kaldırırken büyük bir su tesisatçı dolusu macun / kilin ağzına düştü. (Tuvaletin altında çok büyük bir miktar vardı ve görebildiğim balmumu yoktu.)

Çıkarmak için bir vakum kullanmaya çalıştım ve bu daha derinlere itti. Bir "pençe" uzantısı kapmak bir şey denedim, ama tutamazdı.

Şimdi, yeterince görebildiğim kadar derin.

Ne yapmalıyım?


6
Tuvalet drenajınız çok büyük bir saçmalık alabilir ... içine ne kadar macun koyabilirsiniz?
DMoore

Bunun muhtemelen ortadan kalkacağını ve bunun iyi bir soru olduğunu biliyorum, ama bu oldukça komikti ...
Jack,

1
@DMoore Tuvaleti her kim taktıysa muhtemelen 5 lb'lik bir macun kabı kullandı. Ama parçayı yukarı kaydırmak için uzun bir çubuk (ve sonra elimden) kullanarak çıkarmayı başardım, bu yüzden sanırım bu soru tartışmalı. Endişelendiğim sebep, normal atıkların suda çözülebilmesi, ancak macun olmadığından, sadece orada kalacağından (ya da boruların altına düşeceğinden) endişelendim. Mendilleri yıkamamak için aynı neden - çözülmezler.
Ariel,

2
Şimdi biri bana, çocuklarımın kibrit kutusu arabalarının suda çözülüp çözülmeyeceğini söyleyebilir. ;)
Evil Elf

1
Lütfen gelecekte, kanalizasyon hattınızdaki şeyleri süpürmeye çalışmayın. Kanalizasyon gazını kolayca emebilirsin. Bu sadece çok kötü kokmakla kalmıyor, aynı zamanda muhtemelen yanıcı olabilir.
DBerend,

Yanıtlar:


1

Macunu delmek ve asmak için bükülmüş bir tel askısı deneyin. Yapamazsan, su hala süzülüyor mu? Düzgün akıp akmadığını görmek için oraya yavaşça bir miktar su dökerdim. Macunu daha yumuşak hale getirip kaynatmaya yardımcı olabilecek kaynayan suyu bile deneyebilirsiniz.

Sonuçta, akıyorsa, endişelenmenize gerek olmadığını düşünüyorum. Sadece tuvalete atılan diğer şeyleri düşün.


Bu çok eski bir sorudur, uzun zamandan beri macunu çıkardım ve her şey iyi çalışıyor. Sadece küçük parçalar kalmıştı ve sanırım uzaklaştırıldılar.
Ariel

0

Tuvalet doğru şekilde döşenirse, tuvaletin altındaki borunun bir p-tuzağı ve 3 "borusundan akması gerekir. Harbour Freight'te 10 $ 'a ucuz bir drenaj temizleyici alabilirsiniz. Drenaja kadar koşun ve Altın, sanırım bir dalgıç ile başladım?


Tuvaletler altına genellikle tuzak koyduğunu sanmıyorum; tuvaletler (en azından ABD'de), seramikte kalıplanmış kendi tuzaklarını içerir.
Daniel Griscom,

Haklısın. Benim hatam. Duşları düşünüyordum.
Warren Benson,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.