Çok kablolar için bazı artıları, eksileri ve önerileri nelerdir?


12

Şu anda yeni bir ev inşa etmek için tasarruf ediyorum ve aklımda kablolama seçeneklerini gözden geçiriyorum. Mevcut evimde çok az soket, kablo bağlantısı ve LAN bağlantı noktası var (evet hala kablolu LAN'ı seviyorum, kablosuz iyi ama kablolu daha hızlı).

Çok işlevli kabloların artıları ve eksileri için bazı önerilerde bulunmak istiyorum (hepsi bir arada paketlenmiş güç, telefon, ağ ve TV kablosuna sahip IE kabloları). Herkes çok işlevli bir paket kullandı ve eğer öyleyse, bunların iniş çıkışları nelerdir?

Kullanılacak bir markanın bazı iyi önerilerini de almak istiyorum. Kablolar ve duvar plakaları daha önce karşılaşırsanız.


2
Parazit nedeniyle her zaman gücü ve verileri ayrı ayrı çalıştırmam söylendi, ama sanırım belki yapımcılar bu sorunun üstesinden geldiler. ancak kablolu ağlar için +1.
Tester101

@ Tester101 Aynı şeyi düşünüyordum. Güç veya veri için daha iyi ekranlama geliştirip geliştirmediklerinden emin değildi. Yaptıklarını umuyorum. Organize kablolamayı seviyorum ve birkaç kablo yerine duvarlardan geçen sadece 1 "demet" olması beni mutlu bir kampçı yapar.

Bu kablolarda gücün bir seçenek olduğundan emin misiniz? Aldığınız cevapların birçoğu buna odaklandı, ancak muhtemelen diğer yanıtlarınızda verilen nedenlerle aynı olduğuna inanmıyorum.
Mike Powell

Yanıtlar:


15

Ben bunu tavsiye etmem. Birkaç yıl önce inşa ederken onları araştırdım ve hepsini tek tek yapmayı seçtim. Koaksiyel (Dörtlü ekran RG6), kat 5e, kat 3 ve hoparlör kablosu. Aslında hepsini 500-1000 'makaralarda satın almak, çok sayıdaki çok katlı satın almaktan daha uygun maliyetlidir. Ayrıca, müdahale bir sorun olabilir. Telefonlar için telefon ve ağ kullanımı cat 5/6'yı birleştirebilirsiniz, ancak yine de ayrı olarak satın almak daha uygun maliyetlidir.


ilginç, teşekkürler! Sanırım ekranlama teknolojisi henüz tam olarak yakalanmadı.

7

Ekranlama verilerinizi koruyacak kadar güçlü olsun ya da olmasın (duymadım) Bir çoklu kablodaki HER ŞEY'in aynı sırada A & B ile aynı sırada gitmesinin nadir olduğunu düşünürüm. Işıklar anahtardan armatüre bağlanır, elektrik prizleri bir döngü çalıştırabilirken, ağın her jakı dolaba geri alması gerekir. Bir kez seri olarak bir odaya ko-balta bağladım ve sinyal kaybı nedeniyle kablo montajcısı ile sorun yaşadım. Birleştirilmiş kablo fikri örgütsel açıdan iyi görünse de, tüm evde sadece yaklaşık 20 feet mesafe için iyi olacağını düşünüyorum. Ve bu çok pahalı.

Öte yandan, biraz organizasyonla tek yapmanız gereken güç, Cat 5/6 ve Coax. Cat 5/6 ve RJ45 teknik olarak 2 telefon hattı içerir ve hatta RJ11 uyumluluğu için Pim 4 ve 5'i hat 1 olarak bırakır. (Telefon ve veri için asla tek bir kablo kullanmamasına rağmen, zil voltajı verilerinizi öldürür.) Tüm evi Cat 5/6 ve RJ45 fişlerle bağlarsanız, herhangi bir kabloyu telefon hattı olarak RJ11'i mevcut prize takın. Çok kullanışlı.

Tüm bunlardan sonra, birkaç çoklu kablo kullanışlı olabilir. Örneğin, Komponent Video, HDMI ve birkaç ses kanalını bir araya getiren bir şey, bir dolaptaki bir A / V yığınını bir tiyatro odasına bağlamak için çok kullanışlı olabilir. Ama hala çok kısa koşulardan bahsediyorsunuz, çünkü A noktasından B noktasına tek bir bagaja ihtiyacınız olacak.


4
Cat5 / 5e / 6'da 4 çift bulunur. Bir telefon hattı 1 çift alır (böylece 4'ü çalıştırabilirsiniz), 10 / 100Mbit ethernet 2 çift alır ve Gigabit ethernet 4 çift alır (ve Cat5e veya Cat6 gerektirir). Ticari olarak yaygın bir uygulama, tüm ses / veriler için RJ45 + Cat5e / 6 kullanmaktır (bir RJ11 telefonu bir RJ45 konektörüne takılabilir) ve daha sonra bir jakı bir anahtara (ethernet için) bağlamak için bir patch panel kullanmak veya bir telefon hattı. Tekrar okumak, bence aynı şeyi kastediyordun, sadece kafa karıştırıcı bir şekilde ifade edildi.
gregmac

Bazı günler olur, özellikle ne düzeyde ayrıntı ifade etmeye çalıştığınızdan emin değilseniz. > _ <
Scivitri

3

Çoklu kabloları kullanmadım ama iyi bir fikir olduklarını düşünmüyorum çünkü birkaç yıl yol boyunca kabloların yarısını terk edeceğinizden ve başka bir tür çekmeniz gerektiğinden şüpheleniyorum kablo.

Düşük voltajlı veri / telekom / AV öğelerinizle aynı pakette ve aynı elektrik kutularına 110 AC çalıştırmak, bir girişim daveti gibi geliyor.

Elektrik sisteminizi ciddi bir şekilde aşırı mühendisleştirmediğiniz sürece, elektrik paneli ve prizleriniz / anahtarlarınız / lambalarınız arasında bir "evsel çalışma" yapılandırması ile sonuçlanmayacaksınız; Muhtemelen devre kesiciden aynı kabloda papatya dizimli birkaç çıkış veya lamba ile sonuçlanacaksınız. 110 için bu iyi; ancak bu günlerde insanlar Ethernet'i nasıl bağlamazlar ve gelecekte esnekliği en üst düzeye çıkarmak için verileriniz ve AV'niz için de "evde çalışma" veya yıldız topolojisini öneririm.

Ayrıca, demetin bir tür arızası / penetrasyonu olması durumunda aynı pakette 110 ve düşük voltaj kombinasyonu hakkında endişe duyarım - 110'u alçak gerilim kablolarına doğru kısaltmanız gerekebilir. düşük voltajlı (şebeke, telefon, CATV) şeylere bağladığınız güzel ekipmanın sonu. Şebeke / hoparlör kablolaması ile maymunlaşmak istediğim için elektrik devrelerini kapatmak zorunda kalmam. - Ama içinde canlı 110 bulunan bir kablo demetinde bıçak / çapraz kesiciler / vb. İle çalışmak istemezdim.

Yeni bir inşaat belirtiyor olsaydım , her odaya mavi " şirin tüp " alçak gerilim borusunun birkaç evden çalışmasını isterdim - kişisel tercihim Cat 6'yı her şey için (LAN + telefon + CCTV) kullanmaktır kesinlikle koaksiyel gerektirir, ancak büyük bir CATV / uydu gözlemcisi değilim, bu yüzden zevklerim bu konuda nispeten sofistike olmayabilir.

Akılda tutulması gereken en önemli şey, gelecekte ne isteyeceğiniz / neye ihtiyaç duyacağınızı ve teknolojinin nasıl değişeceğini tahmin etmenin imkansız olduğu, böylece duvarları yırtmadan yeni kablolar çalıştırabilmeniz için bir şeyler kurmalısınız, veya mevcut kurulumunuzun tamamını kopyalamak zorunda kalmak.


2
Bir çeşit kanal için +1 ve ağ teknolojisi hala hızla değişiyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde CATV koaksiyelini daha fazla ağ trafiği ile değiştirmeyi kolayca öngörebiliyorum, bu yüzden yeni inşa edersem, değiştirmeyi kolaylaştırmak için GERÇEKTEN çok uğraşardım.
Michael Kohne

1

Dünyanın sadece iki tip kablolamaya doğru ilerlediğini düşünün:

  • Elektrik (120VAC veya yerel standardınız ne olursa olsun)
  • Veri (Cat5e üzerinden Ethernet üzerinden IP)

IP üzerinden bir alıcıya video iletildiğinden, Coax giderek işe yaramayacaktır. Hoparlör kablosu yalnızca tek bir odada kullanılacaktır, her odanın kendi amfi ve IP tabanlı müzik alıcısı vardır. Telefonlar giderek IP tabanlıdır (ve hatta POTS telefonları ara sıra Cat5e çalışmalarını kullanabilir).

Kablolu veriler, özellikle kınamak gibi yoğun nüfuslu alanlarda kablosuz bağlantıya göre her zaman bir avantaj sağlayacaktır. Muhtemelen Cat5e'nin yerini bir şey alacaktır. Bu nedenle, daha sonra diğer kabloları güçlendirmek mümkün olacak şekilde inşa etmeye çalışın.

Sorunuzu cevaplamak için: Hayır, her odaya çok sayıda farklı fiziksel ortam çalıştırmakla uğraşmayın. Çok fazla veri ve güç ve bugün ihtiyaç duyduğunuz kadar çok şey çalıştırın. Benim bahse girerim, zaman geçtikçe daha fazlasına ihtiyacınız olmayacak , daha azına ihtiyacınız olacak.


0

Güç kablolarının 12 "içinde düşük voltajlı kablolara paralel çalışması gerekmez. Yaklaşmaları gereken tek zaman, birbirlerine doğru bir açıda (parazitleri kesmek için) geçmeleri içindir. aynı kablo kanalından geçirin veya aynı kutuda birbiriyle sonlandırın.Aksi takdirde, güç kablosu çok daha küçük veri kablosuna kısa devre yapabilir ve uzun bir ısıtma filamanına dönüşebilir.

Leviton QuickPort duvar plakaları ve ek parçaları ile evimde Cat5 ve RG6 koaksasından başka bir şey çalıştırmadım . Önünde arkada Cat5'e bağlanan hemen hemen her şeye sahip jakları var (hoparlörler için bağlantı direkleri, ses veya kompozit / komponent video için RCA jakları, S-video, RJ45, RJ11, ...) Emin değilim Yine de HDMI girişi olan bir ekran aldığımda ne yapacağım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.