Küvet çevresindeki kalafattaki küçük delikler / ayırma nasıl düzeltilir?


11

Eminim bu nispeten basit bir görevdir ama daha önce hiç yapmadım ve doğru yaptığımdan emin olmak istiyorum. Küvet ve etrafındaki duvar arasındaki kalafatta bazı delikler / ayırmalar var. Burada bir resim var:

kalafat delikleri

Bunu düzeltmenin en uygun yolu ne olurdu? Delikleri kalafatla "yamalayabilir miyim" ya da şimdi orada olanları kaldırıp yeniden uygulayabilmem gerekir mi? Ne tür kalağa ihtiyacım var? Nemin kapalı olmadığından nasıl emin olabilirim? Ayrıca, küvet / duş alanının içindeki duvarı kaplayan bu tür malzemenin adı nedir? İnce ve plastik gibi hissediyor. Birine anlatmaya çalıştım ve ne dediğini bilmediğimi fark ettim.


1
Güzel fotoğraf düzenleme. Kenarın etrafında "L" şeklinde plastik bir bant var mı?
getterdun

Teşekkürler ve evet böyle görünüyor (Bunu başlangıçta
Joe

Yanıtlar:


4

Bu, yeniden dizilmiş küvetlerden biri gibi görünüyor. Bunu en kısa sürede doldurun. Alarmist olmak istemiyorum, ama yan duvarların küvetin kenarından değil, küvetin üst kenarının arkasına yerleştirildiğinden şaşırıyorum. Bunun şu andaki şekli, suyu hapsedileceği astarın altındaki gerçek küpten uzak tutmak için kalafatın bütünlüğüne dayanmaktadır.

Küvet alanının yeniden yapılması mümkün müdür?

Bu mümkün değilse, neredeyse büyük veya küçük herhangi bir donanım mağazasında, acil problemle ilgilenecek küf dayanıklı bir kalafat olacaktır. Plastik küveti veya duvar astarını çizmeden daha büyük açıklıkları dikkatlice keserek eski kalağı çıkarmayın.


Teşekkürler! Her şeyi yeniden yapmaktan emin değilim ... kesinlikle DIY yeteneklerimin dışında ama belki de en iyi fikir özellikle nem kalafattaki deliklere girmişse .. bu konuda başka ne yapabilirim emin değilim ...
Joe M.

7

Bir şey daha, kalafat kuruyuncaya kadar kalafat ettiğinizde suyu küvette tutmaktır. Bu şekilde çalışmak bir acıdır, ancak içinde ağırlık olduğunda küvetin altındaki zeminde bükülürse, küvette ağırlık olmadan kalafat edildiğinde zaman içinde kalafatta bir boşluk açmaya yardımcı olabilir. Kalafatınızın kritik bir iş yaptığı göz önüne alındığında, bunun yapılması gerekmez, bir numarayı kaçırmak istemediğiniz anlamına gelir. Kesinlikle küvetin arkasında veya altında su almak istemiyorum. Küf ve çürüme için mükemmel bir doğal yaşam alanı oluşturur. Uzun vadede, teknenin dudağına doğru şekilde binen bir tüp surround (veya eşdeğeri) kurmak en iyisi olacaktır.


Küveti doldurma hakkında çok iyi bir nokta, küvetin içindeki sudan gelen basınç kritik alanları bozabilir.
Jack

Cevabınız için teşekkürler! Küveti doldurma fikrini aklımda tutacağım.
Joe

Geçenlerde benzer bir deneyim oldu - küvet yepyeni bir kurulum olduğu bir yere taşındı. Kalafat iki aydan kısa bir süre sonra dağıldı. Ben küvet yeniden kalafat ve "küvet doldurun" yöntemi kullanılır ve o zamandan beri her şey iyi oldu. Kredi almak istiyorum ama kesinlikle profesyonel değilim. Yönteme inanıyorum.
Mat D

4

Jack ve Ecnerwal, duvarın küvete binmesi gerektiği için haklılar. Kalafatınız muhtemelen aşırı akış nedeniyle erken başarısız oldu (ve kötü bir kalafat işi).

Ne yapardım? Tüm kalafatý soy. Sonra duvar ve küvet arasındaki boşluğu Silikon ile doldurduğumdan emin olun. Silikonu dudak dudağında düzleştirirdim. Sonra silikonun üzerine küf dayanıklı bir kalafat kullanarak recaulk olurdu. Kalafat, resminizde gösterildiği gibi yüksek (kalın) uygulanmamalıdır veya sürmez.


Cevabınız için teşekkürler! Silikon, kalafattaki deliklere nem girmiş olsa bile yardımcı olur mu? Nemi dışarı atmak için başka bir şey yapmalı mıyım?
Joe

@JoeM. - silikon temel olarak iki şey yapar. Küveti ve duvarı esnek bir şekilde yapıştırın. Ve sonra gösteren kalafat başarısız olursa, ikinci bir savunma hattı olarak da hareket eder.
DMoore

3

Duvar kaplamasının tam olarak ne olduğu net değil, ancak yanlış takıldığı çok açık (duvar malzemesi, küvetin kenarından, arkasında değil, bu yüzden su yönlendirme işi kalaka bağlı değildir).

Bununla birlikte, en iyi sonuçların yeniden inşası, önce eski doldurmayı kaldırmak ve tüm işi yeniden yapmaktan kaynaklanıyorsa.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.