Hamamböceği sorunu için kalıcı çözüm


5

Evde çok fazla hamamböceği var. Ve birçok seçenek denedik (Hit, Raid, yerel sprey -endosulfan) ama geri gelmeye devam ediyorlar. Bunun için kalıcı bir çözüm var mı?


Giriş noktaları ve su kaynakları etrafındaki borik asit onları öldürür.
ajeh

Yanıtlar:


5

Tezgah ürünleri üzerinde kullanmayı bırakın. Gerçekten çalışmıyorlar. İçerideki hamam böceklerinden kurtulmanın kesin yolları var. Tabii ki bu sadece ılımlı istilalar içindir. Küçük çocuklarınız varsa, tavsiye ettiğim yaklaşımı kabul edemeyebilirsiniz. Haşereyle mücadele ürünlerindeki tüm uyarıları, özellikle de kuş veya küçük evcil hayvanlarınız varsa okuyun. Aşağıda sunduğum öneriler, Florida'da birkaç yıl boş kalan bir ev satın aldıktan sonra miras aldığım ılımlı bir roach problemi (ve büyük karınca problemi) ile araştırma ve uğraşma deneyimimden geliyor.

  1. Her şeyi temizle. Dağınıklığı giderin, birikintileri temizleyin. Clutter bir hamamböceği en iyi arkadaşıdır. Bulundukları her yeri temizlemek için hafif bir temizleyici kullanın. Hamamböceği kendileri süpürebiliyorsan, bu harika.

  2. Giriş noktalarının etrafına bir engel yerleştirin. Bariyer, böceklerin içinden geçerken topladıkları ve sonunda öldükleri bir zehirdir. Pencerenin dışındaki toz çıkıntıları Delta tozu . İhtiyacınız olacak silgi (Ucu kullanın: pompalamadan önce tüm kabı sallamanız gerekir). İsterseniz evin dışına zemine bariyer sprey püskürtün. Bonus: toz eşekarısı gibi uçan böceklerde daha iyi çalışır.

  3. Yuvaları bulabilecek misin bir bak. Yaygın saklanma yerleri buzdolaplarında, bulaşık makinelerinde, ocaklarda ve elektrik kutularında, arkasında ve altındadır. Gevşek kağıtlarda, bazı duvar kağıtlarının arkasında vb. Yuvalamayı severler. Yuvaları bulabilirseniz. Onlara tozla vur. Bir yuva olduğunu düşünmese bile, cihazların altında bir miktar toz kullanın.

  4. Hamam böceklerini yem. Tozlar ve bariyer spreyleri iyidir, ancak çoğu öldürme yemle yapılır. Yerleştirdiğimde deli / kötü bir böcek kötüsü gibi davranıyorum. Yemler, hamam böceklerini zehiri yuvaya geri getirmelerini sağlar. Kullandım Dupont Advion ve MaxForce (Fipronil) başarıyla. Yemin küçük damlacıklarını köşelere ve süpürgeliklere koyun. Hamam böcekleri de dahil olmak üzere her yerde hamamböceği seyahat edebilir. Lekelenmeyi önlemek için yemi küçük kağıt parçalarına koyun. Nereye koyduğunuza toz veya sprey sıkmayın. Çocuğunuz varsa, bir yem tuzağı asgari önlem olarak kullanmak isteyeceksiniz.

Yukarıdakileri yaparsanız, hamam böcekleri hepsi birkaç hafta içinde olacak ama hepsi olacak. Bu, aşırı şartlar olmadığı sürece, bitişikteki bir belediyenin evindeki istifçi gibi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.