2x6'da BÜYÜK delik açmak


8

Tek başına bir çekme çubuğu yapıyorum ve 1 "galvanizli borumun (1 1'4" dış) kayması için 2x6'larda 1 1/4 "delik açtım. Sadece boru kesinlikle 1 5/16" ( teşekkür ederim, Lowes adam) ve zorlukla tüm gücümle ilk 1/2 "iplik olabilir. 3M 77 bir çizgi ile benim speedbore bit çevresinde zımpara bir sürü sarma denedim ve bu biraz çalıştı ama zımpara aşınmış beni oraya götürmek için çok hızlı.

Herkes bana bir inç benim 1/16 "vermek için deliklerin içten düzgün bir şekilde zımpara biliyor mu? Ben sadece bir boyuttan diğerine gitmek için nasıl videoları bulmak mümkün, ama nasıl bir şey Zaten biraz daha büyük bir delik var.

Yanıtlar:


13

Bir kullanabilir yarım yuvarlak törpü veya dosyayı.

resim açıklamasını buraya girin


Bunu oyluyorum ama iki soru ... kimin törpü var? ve hatta iyi bir törpü ile - diyelim ki resminizdeki en üstte - mükemmel düzgün bir daire nasıl tutuyorsunuz?
DMoore

1
@DMoore: Evet. Yapmıyorum. ;-) Açıkçası, sık sık yuvarlak bir dosya ile dikkatlice test ve bitirmek için durdurmak yardımcı olur. Eğer mükemmellik arıyorsanız, yanlış sıkılmış 2x6'ları atın ve boru için yeni bir 2x6s seti ve doğru boyutlu delik kesici satın alın (ya da tam tersi).
RedGrittyBrick

@DMoore Alet kutumda iki yuvarlak törpü ve düz bir törpü var ve bu kadar kullanışlı bir iş bile yapmıyorum.
Jason C

11

Daha büyük bir delik açmak için kullandığım genel yöntem, delikten biraz daha büyük olan bir kontrplak (1/4 "harika çalışır) veya pegboard veya benzeri bir parça almak, kelepçe / vida / yerinde tutmaktır, sonra kullanın bu ve tahtaya delmek için doğru boyutta delik testeresi Bu, delik testereyi yolun geri kalanını delmek için yerinde tutmak için yeterli başlangıç ​​sağlar.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


Bir inçin sadece 1/16 "kadarı için başka bir hile sadece normal, büyük bir matkap ucu (örn. 1/2") kullanmak ve deliğe, kesilen kenara doğru koymak ve bir karşı yönde hareket ettirmektir. saat yönünde daire.

resim açıklamasını buraya girin

Başlamadan önce, size ulaşmanız için bir hedef vermek üzere kurşun kalemle bir daire çizin. Biraz sadece oldukça büyük bir spiral olması ve keskin olması gerekir. Matkap deliğin kenarlarını tıraş edecektir.

Matkabın kaymamasına veya geri dönmemesine ve size zarar vermemesine ve çok uzun bir yerde (deliğin yuvarlak şeklini bozacak) kalmamaya dikkat edin. Hem emniyet hem de kalite için maksimum kontrole sahip olmanız için kablosuz değişken hızlı matkap kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.


1
Kontrplak üzerine iyi fikir. Daha büyük bit gitmek için en kolay yoldur ve gerçekten geri tepme ve merkezden atlayan yeni delik hakkında endişeleniyorsunuz.
DMoore

9

Anlayışınız için herkese teşekkürler! Lowes caddede hızlı bir durak yaptı ve hepiniz birkaç ucuz seçenekleri aldı. Kesinlikle benim amacım için göze çarpan biri matkap törpü oldu. Ben başlar başlamaz bunun olduğunu biliyordum.

resim açıklamasını buraya girin

Her biri etkili bir şekilde genişletmek ve şekillendirmek için yaklaşık 1-2 dakika süren 4 deliğe geri gittim. Kontrol seviyemden çok memnun kaldım.

resim açıklamasını buraya girin

İşte bitmiş çekme çubuğu. Bazı seçim hava nedeniyle bazı sıkı mahallelerde inşa etmek zorunda kaldı. Daha sonra daraltılabilir ve dar bir noktada kaydırılabilir. Harika yardımlarınız için hepinize tekrar teşekkür ederim. Bu yeni adam beklediğinden çok daha fazla geri bildirim aldı! Şerefe

resim açıklamasını buraya girin

Bu web sitesi harika.


1
Çok güzel, zarif tasarım - aslında, tam olarak inşa etmek istediğim bir kurulum. Bu alt kısımdaki naylon kayışlar mı?
Monica'yı eski durumuna döndürme - notmaynard

Artık kullanmadığım eski bir bağdan. Yarıya kadar kesildiğinde yeterince uzundu. Katladım ve her kayışın her iki ucunu yaklaşık 1/2 "yapıştırdım, daha sonra destek için birkaç sonlandırma vidası ile tüm diplere yapıştı. Kaya gibi sağlam.
Tom G.

Kullandığım dışında her şeyi açıkça görebilirsiniz: 1 "x5 'galvanizli boru, dışta 1 1/4" pvc boru ve her bağlantı arasında bir pul. Pvc'i tam olarak ne kestiğimi hatırlayamıyorum, ancak 5 'eksi (ahşap için 6 "+ 6 rondela için 3/8" + uç kapaklarının vidalanması için her iki tarafta 1/2 " Bu uç kapakları çok fazla vidalamayın, bu yüzden satın almadan önce kendinize vidalayın, ne kadar ilerlediklerini ölçün ve son ölçümünüz olarak kullanın. Ekstra gerginliğe ihtiyacınız var.Tüm süper basit tasarım ve sağlam
Tom G.

5

Bence en iyi seçim, deliği açmak için bir zımparalama işlemi kullanmak. Biraz zaman alabilir ama sonunda sizi oraya götürmelidir. Benzer bir problemim olduğunda 1/2 inç çapında huş dübel çubuğunu (yaklaşık dokuz inç uzunluğunda) bir parça aldım ve ucunda bir yuva kestim. Daha sonra, iki taraflı kanat zımpara yapmak için katlanmış bir zımpara kağıdı üzerine yerleştirilir. Elektrikli bir matkaba tutturulmuş olan, deliğin içini kolayca zımparalayabilir.

Her kanadın arka tarafını kullanmak için yuvadaki zımpara kağıdını ters çevirin veya sadece matkap dönüş yönünü tersine çevirin.

Zımpara parçası için en uygun boyutu elde etmek için biraz deneme yapmanız gerekecektir. Aslında gerekli olan boyutun iki katıdır ve daha sonra dübelin yuvasına yerleştirilmeden önce kağıt tarafına kağıt tarafına katlanır.

Kağıdı gerektiği kadar değiştirin.

İşte nasıl göründüğü hakkında bir fikir vermek için çevrimiçi bir resim. Bazen bez destekli zımpara kağıdı kullanmak, bu tekniğe sahipseniz, biraz daha uzun sürebilir.

resim açıklamasını buraya girin

Sizin durumunuzda, dübeldeki yuvayı yaklaşık 1.25 inç derinliğinde yapacağım ve zımpara parçasını bu resimde gösterildiği gibi yarıya kadar asmak yerine tamamen yuvaya kaydırırım.


1
Ahşap törpü matkap uçlarını bulmak zor değildir ve işi yapacak: google.com/… ancak bir çubuktaki bu zımpara kağıdı, işleri yuvarlak tutmak için daha az incelik gerektirebilir. İstediğiniz son çapta deliğin etrafına bir daire çizmeye yardımcı olur. Bu, asimetrik gittiğinizde görmenizi kolaylaştırır.
Wayfaring Stranger

4

Aklıma gelen üç yöntem var.

Sürtünme ile büyütme Ucu zımpara kağıdına sarma fikriniz bile kötü değil. Bunu yapmanın tek "doğru" yolu farklı bir parçadır ve bu bile işe yaramaz.

Muhtemelen yanlış zımpara kağıdını kullandınız. Yaklaşık 80 tane kum deneyin ve kabaca her yarım inçte bir geri ve ileri desende gittiğinizden emin olun.

Davul törpüsü adı verilen bir araç da var. Durumunuza yardımcı olabilir.

Kesici ile büyütme GERÇEKTEN bu MÜKEMMEL yapmak istiyorsanız, bir yönlendirici kullanabilirsiniz. 3/8 kılavuz burcu ve 1/2 "biti ile bir tarafını çıkarın, sonra 1/2" burcu koyun ve diğer tarafı yapın.

Bir izleme yönlendirici biti bile kullanabilirsiniz. Hemen hemen aynı çapa sahip rulmanlar ve bıçaklar var, ancak bıçak neredeyse her zaman rulmandan daha geniş. Bir seferde yaklaşık 1/128 inçlik bir alan çıkarır, bu nedenle böyle küçük bir malzemeyi çıkarmak için deliğinizin etrafında yaklaşık 20 kez izlemeniz gerekir.

resim açıklamasını buraya girin

Zorla Yaptır

Borunun da mükemmel şekilde yuvarlak olmadığını ve deliğinizin biraz da olabileceğini unutmayın. Gerçekten ihtiyacınız olan şeylerin yarısını çıkarsanız bile, ahşap esner ve borunuza karşı boşluk bırakmaz. Boru düşündüğünüzden daha büyük olabilir, delik düşündüğünüzden daha küçük olabilir. Her ikisine de toleranslar aslında oldukça güzel.

Bunun yerine boruyu daraltmayı daha kolay bulabilirsiniz. Metal zımpara kağıdını ahşap kadar kolay tutmaz.

İsterseniz, biraz zımparaladıktan sonra, sadece zorlayın. Deliğin üstüne bir parça kurban odun koyun, bir çekiç alın ve boruyu oraya vurun. 1/16 0,0625 ... Bundan daha geniş tırnaklar var ve bir çekiçle çakılabilirler. Bu her iki tarafta sadece 31 BİN inç.


3

Bu yolun en iyisi olduğunu ya da üst düzey yüzeylerde tavsiye edilmediğini söylemiyorum, ancak daha büyük olana kadar delik etrafındaki mevcut biti manevra ediyorum. Bu yöntemle hızlı bir şekilde 1/16 "elde edersiniz. Daha etkili hale getirmek için biraz tahtaya her zaman dik tutun ve kenarlara bir ton kuvvet koymayın. Matkabı tersine de koyacağım Köylü olduğunu biliyorum ama çoğu durumda kolay ve işe yarıyor.


2
hillbilly - :-)
Michael Karas

1

Bir parça hurdaya istenen boyutta bir delik delebilir, hurdadaki deliğin büyütmeye çalıştığınız küçük deliğe ortalandığı yere kelepçeleyebilir, ardından yeni deliği delikteki delikle delebilirsiniz. uç / delik testereyi bulmak için kılavuz görevi gören hurda.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.