Gömme ışık fikstürümü nasıl floş edebilirim?


8

4 "yeni yapı IC muhafazasını kullanarak iki yeni gömme LED aydınlatma armatürü kurdum . Sorun, kurulumdan sonra her iki armatürün de tavana aynı hizada oturmaması, bir tarafta 1/4" daldırma şeklinde olmaları.

Yanlış bir şey mi yapıyorum? 1990'larım (Minnesota, ABD) tavan alçıpanı çok mu kalın? Farklı bir fikstüre ihtiyacım var mı? Kaset / yapıştırıcı / etc ile bir şey ayarlayacağım. Gerekirse ama demirbaşlar hoşuma gidiyor, bu yüzden onları iade etmek istemiyorum. Bu armatürleri tavan ile aynı hizada nasıl bulabilirim?

görüntü tanımını buraya girin

Armatürleri çıkarmayı ve aynı sonuçlarla yeniden yüklemeyi denedim. Muhafazalar mümkün olduğunca alçıpanlara yakındır ve tavan kirişlerinin altına ve yanlarına sabitlenir. Muhafazanın kendisi alçıpandaki deliğe yaklaşık 1/4 "kaydırır. Tahmin ediyorum ama tamamen odaya girmiyor; bunun tipik olup olmadığından emin değilim.

Armatürleri yuvaya sabitleyen mekanizma benim için benzersiz görünüyor. Yüklemek için sürtünme kullanan kliplere sahiptir, ancak armatürü çıkarmak için saat yönünde çevirirseniz çökecektir. En iyi bir görüntü ile açıklanır:

görüntü tanımını buraya girin

notlar

  • Fikstür: Ticari Elektrik 4 inç Gömme Yumuşak Beyaz LED Işık Disk 1 Bağlantı 2 Can Can
  • Kutu: Halo T24 Yeni Yapı 4 inç LED Gömme Konut Bağlantı 1

görüntü tanımını buraya girin


Yerlerine yapıştırma konusunda ters misiniz?
Lyndon White

@Oxinabox - İşe yararsa yapardım. Hangi yapıştırıcı en iyi sonucu verir ve kenarları sıkmasını ve kötü görünmesini nasıl önlerim? Armatürler LED'dir, bu yüzden 10 yıl boyunca yapıştırma konusunda endişelenmiyorum.
dpollitt

1
Onları yapıştırmazdım. Kötü soketleri ve trafoları değiştirmek için yıllar içinde bir takım gömme armatürü sökmek zorunda kaldım.
Steven

Şey, bu daha önce görmüş olsaydım, ufak bir saklama sistemi. Özellikle standart "klipsli yay" gömme aydınlatma tutucularının mevcudiyeti ve güvenilir işlevi göz önüne alındığında. Ancak yeni kutularınız klipslere sahip gibi görünmüyor, bu nedenle sadece yayları olanlara ışıkları geri getirmek sorununuzu çözmeyecek. Standart kutular ve "güçlendirme" LED'leri ile daha iyi olmuştun, sanırım, çünkü hepsinde klips ve yay var. Bunları bize gösterdiğiniz için teşekkür ederiz, onlardan sakının ve onlardan
kaçınalım

Bir sorum var: teneke kutu (kutu) kiriş boşluğuna asılarak, kiriş boşluğuna çok aşağı yerleştirilmiş olabilir mi? Resimlere bakıldığında bu durum böyle görünmüyor, ama bilmiyordum. Bunu sordum çünkü bir ışık anahtarını yeniden donattığımda bunun tam tersini yaptım ve çok uzağa koydum - düzeltmesi kolay ama büyük bir ders öğrendim. Teşekkürler.
John

Yanıtlar:


3

Gömme ışıkları ile ilgili tüm deneyimlerimdeki boşluğun belirtisi, mahfazadaki engebeli sapma odasına sahip olmuştur. Döşemeyi yerine iterken, kaba içeri giren merceğin gerilimi altında da yukarı itilir ve mercek tavana inene ve serbest kalana kadar yukarı doğru kalır. Muhafaza geri gevşer ve boşluğu yaratır.

Döşeme tavanı bulduktan hemen sonra hafifçe bükerek boşluğu en aza indirmede bazı başarılar elde ettim. Gerginlik parmaklarını mercek üzerinde tutacak yönde çevirin. Yanlış yön, germe parmaklarının sökülmek üzere çökmesine neden olabilir ve tekrar kare birine dönersiniz.

Bu sizin memnuniyetiniz için işe yaramazsa, kaba alçıpanın altına yapıştırdım, bu yüzden döşemeyi yerleştirirken yükselmemeye yetecek kadar stabil.

Mavi bant bitmiş alçıpan kullanmayı seçtiğiniz yapıştırıcı uzak tutmak için, pratik olarak her şey olabilir. Inşaat yapıştırıcı veya ressamlar kalafat seçimim olur. Üst alçıpan yüzeyinde mümkünse açıklığı ve dudakta pürüzlülüğü ortaya çıkarmak için kaba bastırın. Uzayda bir sürü tüp enjekte edin, dağınık olacak, yerde kağıt var. Kaba arkaya inin, daha fazla sızabilir, temiz bantı çıkarın ve bir süre kurumasını bekleyin. Bir veya iki gün çalışacak, daha iyi, daha sonra yeniden yüklemeyi deneyin.


Sorunumu çoğunlukla çözdüğümü bildirmek isterim. Kullandığım konut her bir kirişin içine iki kez sağlam bir şekilde takılıp çivilenmişti, bu yüzden bu çözümden biraz şüphelendim. Ben esasen sadece armatürü yuvaya sert bir şekilde birkaç kez sert bir şekilde dolana kadar sertçe soktum. Bunu kabul edilen cevap olarak seçiyorum çünkü haklı olduğunuzu düşünüyorum ve bu muhtemelen benim sorunumdu.
dpollitt

1
Ne tesadüf. Kuzenlerimin banyosunu yenilediğimde ışık takma zamanı geldiğinde beşte birinin aynı sorunu yaptı. Açılışta bir yapıştırıcı olarak gerçekten iyi tutan bir ressam kalabalığı ile boşluk enjekte ettim. 2 gündür ayar yapıyor ve düzeltmenin nasıl yapıldığını göreceğiz. Sıkı olmana sevindim.
Jack,

3

Jack'in cevabında açıkladığı gibi, problem trimini içeri iterken pürüzlülüğün yukarı doğru sapması ve trimin yerleştirilmesinden sonra dinlenme pozisyonuna geri dönmesi gibi görünüyor .

Hile kabadayı yukarı doğru hareket etmekten korumaktır.

Alt dudağın üstünde bir inç ve pürüzün ters taraflarında iki küçük delik açmayı düşünün. Bu deliklerin her birinden sac metal vidalar kullanarak sekiz inçlik esnek şerit şeridi veya benzeri bir şey (düz, güçlü ve gerilmeye yatkın) takın. Askıların sarkmasına izin ver.

Kurulum iki kişilik bir iş olacaktır. Birinin, pürüzleri en alt noktasında tutması için bu kayışları aşağı ve sonra dışarı doğru çekmesini sağlayın. Ardından, yardımcınız gerilimi korurken trim takımını içeri itin. Döşeme yerine oturduğunda ve kayışlar serbest bırakıldığında pürüz biraz daha yukarı kayabilir ve trimi sıkıca çekerek alabilir. Daha sonra bir yardımcı bıçakla yapışan kayış parçalarını kesebilirsiniz.

Kayışları yerinde tutmak için tavan alçı paneline iki çapa koymak için istekli iseniz, bunu bir kişi işi yapabilirsiniz. Döşeme yerleştirildikten sonra, tutturucular çıkarılabilir ve delikler doldurulur ve boyaya dokunulur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.