Bir alt paneli müstakil binada düzgün bir şekilde nasıl topraklayabilirim?


10

Müstakil bir garaja bir alt panel monte edeceğim. Alt panel 60 amp olacaktır. Garaj, ana paneldeki kurumdan yaklaşık 30 'dir ve uygun gösterge kablolarını seçmeden önce kesin bir uzunluk elde edeceğim. Kablolama için yeraltı pvc kullanacağım. Evden garaja kadar yeraltına giden mevcut kablolar var, bunlar artık kullanılmayacak. Bu alt paneli topraklamaya gelince, ana panelden yeni alt kısma bir topraklama iletkeni mi çalıştırmalı yoksa alt topraklamayı topraklamalı mı?

Bu cevabı okumak , alt paneli ana şebekeye topraklamak zorunda kalacağım gibi geliyor, çünkü öncelikle benim durumumda bu yeni bir kurulum. Kontrol ettiğim diğer tüm değişkenler.

  • Eğer öyleyse, ana panelden subkota 4 kablo, 2 hots, 1 nötr ve 1 toprak doğru çalışır mıydım?

  • Ardından, alt panelde, topraklama barası ve nötr bara bağlanmayacak ve topraklama vidası topraklama barasından çıkartılacak mı?

  • Son olarak, ana tarafta bir GFCI Kırıcı kullanılmalıdır, değil mi? Bunun müstakil bir binadaki herhangi bir alt panel için geçerli olduğuna inanıyorum, sadece emin olmak istiyorum.


1
NEC, her iki yaklaşıma, bağımsız topraklama elektrotlarına veya besleme iletkenleriyle birlikte topraklamaya izin verir. Bağımsız topraklama ile nötr, topraklama sistemine bağlanır, besleyici ile topraklandığında değildir. Topraklama barası ne olursa olsun her zaman kasaya bağlıdır. GFCI gereksinimleri hakkında hiçbir fikrim yok, kod için güncellemeleri takip etmeyi bıraktıktan sonra bu gereksinim tanıtıldı.
bcworkz

2
@bcworkz Yeni iş, besleme ile birlikte bir topraklama iletkeni çalıştırılmasını gerektirir (bkz. 250.32 (B) (1)).
Tester101

1
Çok benzer bir projeye başlamak üzereyim. 2 Ayrı Shed'de Alt Panele 60amp besleme direği. Müfettişime göre, Alt Panel'e GFCI Ckt Kesicileri kurabilir veya yeni Yük Merkezi'nden gelen her ckt'ta ilk fiş konumunda GFCI çıkışlarını kullanmalısınız. Sadece tipik bir 20 Amp ckt çalıştırıyorsa Main'e bir GFCI Breaker kurarsınız, ancak alt panelinizi beslemek için bir 60Amp kesici takarsanız, GFCI barakadaki düşük amp ckt'leri korumak için orada çalışmaz. Soru: Hem Nötr hem de Toprak

Yanıtlar:


9
  • 4 iletken (2 topraklanmamış (sıcak), 1 topraklanmış (nötr), 1 topraklama) (250.32 (B) (1)) çekin.
  • Topraklanmış (nötr) ve topraklama barası alt panelde (250.32 (B) (1)) ayrı olmalıdır.
  • Yerel kodunuz gerektirmedikçe, ana panelde bir GFCI kesicisine gerek yoktur.
  • İkinci yapıda (250.32 (A)) bir topraklama elektrot sistemi gereklidir.

resim açıklamasını buraya girin


1
Zaten başka bir elektrot türü yoksa 2 topraklama çubuğu minumum 6 'aralıklı.
Rand

1
Kabul edilebilir topraklama elektrotlarının uzun bir listesi var.
Tester101

2
@TheEvilGreebo NO !!! Topraklama elektrodu ve topraklama iletkeni farklı amaçlara hizmet eder ve biri diğerinin yerini almaz. Topraklama iletkeni etkili bir arıza akımı yolu sağlar ve toprak arızası sırasında kesicinin açılması için gereklidir. Elektrik, toprağa değil , kaynağa dönmeye çalışıyor .
Tester101

1
@BenWelborn Çünkü o zaman topraklama iletkeninde akım olur.
Tester101

3
Eminim haklısın. Bana yazıklar olsun, ama anlamıyorum. Bu soruyu ayrı olarak sormak istiyorum ... böylece burada teğet üzerinde daha fazla yer harcamayız. Bağlantı şu şekildedir: bir servis nötral neden topraklanmış ancak alt panel nötr değil?
Ben Welborn

3

Bunu şimdi yapıyorum. Bir kulübeye basit 50 amper alt besleme. 1 "pvc'de iki hots (topraklanmamış iletken), bir nötr, bir toprak (ekipman topraklama iletkeni). Kulübede topraklama çubuğu. Basit, işte böyle yapıyorsunuz.


0

Topraklama, kendi içinde kısa devre yapan ve her zaman ekipmana bağlı bir toprağa sahip olmalı ve daha sonra toprağa topraklanmış bir topraklama çubuğuna gitmelidir. Toprak her zaman, canlı bir telin, zemine bağlı olması gereken herhangi bir metale temas etme potansiyeli olan herhangi bir yere bağlanmalıdır, böylece akım, bir kutu veya ekipmanı kaplayan herhangi birine değil, toprak telinden aşağıya dünyaya seyahat eder veya hafifçe kısa ama dokunulduğunda birisini incitecek cihaz. Toprak arızası koruma cihazları var, ancak bazen arızalanıyor. Bir devre uygulandığında ve akım aktığında voltaj, sıcaktan zemine olduğu gibi voltajın sıcaktan zemine okunacağı için tüm toprakların herhangi bir nötr ile bağlanması gerekmediğini hissediyorum ve bu, sayacınızı akım kullandığından daha fazla çalıştıracaktır. Dünya.


-8

Yüz feet veya iki yüz feet koştunuz. Çoğu ana 200 amper hizmet nötr ve topraklar bir arada. gfci bir 110 üzerinde çalışırsanız, ayrı çubuk vidalarında üç tel çalıştırırsınız. Zeminlerinizin ve neturallarınızın birbirine bağlı olması da önemli değil. Tüm evler kodlanacak şekilde topraklanmıştır. İki on kırıcı çalıştırmak çift kutuplu yapar, çünkü iki hotsunuz var. Ac akımı dc akımı değil. Bu şekilde bakıyorum, voltaj düşüşü olmadan 120 yapmak için sıcak ve nötr bir ihtiyacınız var. 120 var. İki sıcak voltaj gerilimi olmadan 240 var. Çoğu adam 110 iyi bir voltaj düşüşü olduğunu söylüyor. Yükü doğru taşımak için iki eşit boyutta kablo gerekir. Nötr ve sıcak 110'da bir garaja her zaman 220 getirin veya ihtiyacınız olduğunda ne olursa olsun döken. Dört çift boyutlu tel. Bu, voltajınızı dengeli bir barakadaki priz kutusunu tutar veya başınızın üzerinden geçmediğiniz sürece bir garaj teline ihtiyaç duymaz. Zemin çubukları için aydınlatma budur. Aydınlatma, pvc veya cam gibi iletken olmayan şeylere çarpmaz. Kısa yoldan gidecek, bu yüzden kutuptaki transformatörünüz topraklanmış. Ve her ihtimale karşı ev. Ama otuz yıl evim çalışıyor ve tüm kırıcılar seyahat edecek. Ben kutup kısa devre sıcak vardı bir gece kutup bir tarafı tarafından evin gelip kapalı aşağı gitti benim ana gerilim teller toprak altında gelen bir sıcak tutmak cuttin açık ve kapalı kontrol. Umarım bu transformatör olmuştur. Birinin öldüğü için kıçını yere üç doğrudan gömmek olduğu ortaya çıktı. Sıcak vuruşlar doğrudan toprak kısa. Bir topraklama çubuğu hiçbir şey yapmaz. Benim garaj 15 yıl 4 teller evinizdeki tel çıkışları gibi ana kırıcıya, garajın yakınında büyük çubuklar kullanmayın. Kutu içeride ahşap bir garaj vurmak ve yanma şansı daha iyi bir yalıtkan olduğunu. Yarısının kodları hiçbir şey değildir. Hala aydınlatmak için garajıma geçici olarak bağlandığım topraklanmamış bir uzatma kablosu yapıyorlar ve elektrikli el aletleri kullanıyorlar ve ışıklar bağlanıyor ve topraklama kablosu kullanmıyor ve kesiciler gerektiğinde garajda yolculuk yapıyorlar. Im 6nn dört dört telli toprak altında eve geri dönmek için hazırım 150 feet 220 split iki yol ben ne istersen koş. Ben öleceğim tek yol. Her zaman bir yüzme havuzuna gitmek ve sıcak ve nötr görülen yere düşmek bu sebeple yapılan falt satış yerleri başarısız olur ve insanlar bu şekilde öldürülür. Im bir jambon operatörü gördüm aydınlatma grev yere reklam geri gel bu yalan yok tüm grev yere ne kadar aletleri öldürmek için geri gelir. Amy anten 48 ayak uzunluğunda 58 metre kapalı yirmi yıl anten için 175 metre koaksiyelim her şeyi kaybetmek için çok para bağlı tutmak. Yıldırım asla uzun bir yol izlemedi.


8
Deneyiminiz dünyanın geri kalanını aşağıdaki kodlardan muaf tutmaz.
longneck
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.