İçi boş çekirdekli iç kapıları sağlam çekirdekli kapılarla değiştirmeye değer mi?


9

1970 yılında hala orijinal iç kapıları olan bir ev aldım. İçi boş çekirdekli, sıkıcı, kahverengi kapılardır. Sadece beyaza boyamayı mı yoksa yeni asılı 6 panelli kapıları mı değiştirmeyi tartışıyorum.

Bu yüzden içi boş çekirdek yerine katı çekirdek kapılarla daha fazla değer eklenip eklenmeyeceğini merak ediyorum (ek masrafı haklı çıkarmak için yeterli). Eğitimsiz gözüme göre, içi boş ya da sağlam bir kapıya bakarak farkı anlayamıyorum.

İkincisi, katı çekirdekli kapıların odalar arasında yararlı olabilecek bazı ses sönümleme özelliklerine sahip olduğunu biliyorum, ancak bir koridor dolap kapısını katı çekirdekli bir şeyle değiştirmek mantıklı mı?


Bunun cevabını da bilmek istiyorum.
Matt

Hiç cevap grafik veya veri yok şaşırdım. Bana biraz veri isterdim!
nöronet

Yanıtlar:


7

Kapı tipleri arasındaki farklar kullanımda oldukça açıktır:

KATI CORE KAPILAR

  • Masif ahşap kapının görünümünü ve hissini taklit eder
  • Sesler daha iyi ses çıkarıyor
  • Daha ağır ve daha iyi çarpıyor

HOLLOW ÇEKİRDEK KAPILAR

  • Gerçek bir ahşap kapıdan daha hafif ve kullanımı daha kolay
  • Daha ucuz?

Jeld-Wen diyor ki:

İçi boş çekirdekli kapılar, dolap veya kiler gibi ses iletiminin daha az önemli olduğu alanlar için iyi bir seçimdir. Katı Çekirdekli kapılar daha ağırdır ve normal aşınmaya karşı daha dayanıklıdır. Masif çekirdek kapılar, daha fazla mahremiyetin tercih edildiği alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. İç mekan gürültüsünün azaltılması bir öncelikse, içi boş bir kapıya kıyasla ses iletimini yüzde 50'ye kadar azaltan JELD-WEN® ProCore Sessiz Kapı®'yı göz önünde bulundurun.


3

İçi boş çekirdek kapılar, masif ahşap kapılar ve masif çekirdek kapılar var. Masif iç kapılar masif ahşap kapılardan daha ağırdır, bu nedenle iç kapı için ses azaltma için en iyi seçimdir. Basit ses yalıtımı kuralı daha fazla kütledir (feet kare başına yoğun ağırlık) = daha fazla ses engellendi. Ayrıca masif ahşap kapılardan daha ucuzdur, ancak içi boş kapılardan daha ucuz değildir, ancak sağlam çekirdek kapılardan sonra ses azaltma sizin değerinizse paraya değer.


3

Diğer cevaplar doğrudan faydalardan bahsediyor. Soru, satış değeri üzerindeki etkide ek bir ilgi olduğu anlamına geliyor, bu yüzden buna odaklanmaya çalışacağım. Değeri yeniden satmanın birkaç yönü vardır.

Bunlardan biri, değerleme uzmanları ve vergi görevlileri tarafından temel piyasa değerini doğrudan etkilediği kabul edilmektedir. Bu, kare görüntüleri, farklı türdeki odaların sayısı, inşaat türü, yaş, yakındaki benzer evlerin göreceli değerlemeleri, vb. Değerlemelerde, genellikle bitirme ve malzeme kalitesi ve genel durum gibi şeyler için bir ayar vardır, ancak toplamdadır. Kapı tipi de orada gerçekten yardımcı olmaz veya zarar vermez.

Yeniden satış değeri üzerindeki bir diğer etki de "saleability" dir. Bunlar, belki de bir teklif alıp almamanızı veya kaç teklif alacağınızı etkileyerek, evi bir alıcı için cazip hale getiren niteliklerdir. Bunlar, bir alıcının ödemeye istekli olduğu konusunda ölçeğe biraz ipucu verebilir.

Büyük etkileyiciler ve küçük etkileyiciler vardır ve büyük etkileyicilerin yanından geçmedikçe küçük etkileyiciler önemli değildir. Büyük olanlar konum, kaldırım itirazları, taşınmaya ne kadar hazır olduğu ve ne kadar iyi bakıldığı gibi şeyler.

Küçük etkileyiciler harika özellikler ve işçilik ve malzeme kalitesi gibi şeyler; her şey en alt seviyedeki inşaatçı sınıfı mı yoksa daha iyi bir şey mi? Potansiyel alıcılar, daha önemli hissettikleri için iyi kapıları fark edeceklerdir. Kapılar kalite anlayışına katkıda bulunacaktır.

Ancak bir uyarı - yeniden satış değeri için önemli olmak için genellikle diğer şeylerin kalitesi ve kalitesi ile tutarlı olmaları gerekir. Basit ve sade, ucuz, çerez kesici bir ev alamazsınız, sadece oturma odasına ayrıntılı taç kalıplama yapamazsınız ve kalıplamanın fiyatı etkilemesini bekleyebilirsiniz. Malzemelerin kalitesi, yüzey kalitesi ve işçilik toplamda değerlendirilir. Diğer her şeyle tutarsız olan bir öğe bayrak gibi göze çarpıyor. Diğer her şeyle birlikte yer alan üst düzey bir ürün, ucuz görünen diğer her şeye bile dikkat çekebilir.

Bu nedenle, birçok iyileştirme gibi, iyi kapılar, evdeki diğer şeylerin kalitesiyle veya genel bir yükseltme programının bir parçasıyla tutarlıysa yeniden satış değerini olumlu etkileyebilir. Bunu bir “yatırım” olarak yapmayın, maliyetlerini yeniden satışta geri getirmelerini bekler. Bir ikame kararını, orada yaşarken size sağlayacağı faydalar ve memnuniyetler üzerine dayandırın ve satışta sadece sos üzerinde herhangi bir etkiyi göz önünde bulundurun.


2

Ev sahibi sigortanıza danışın ... Katı çekirdeğin yangınlar sırasında daha iyi / daha güvenli olması nedeniyle daha düşük bir oran aldığından eminim ... sigorta indirimi ile düşündüğünüzden daha ucuz olabilir

Evin değeri de artmalıdır.

Ve daha fazla ses azaltma istiyorsanız ... Genişleyen sprey köpüğünü biliyorsunuz -büyük bir mağazada almayın ... bir dolar mağazasından alın ... genellikle aynı tip ve marka- Duvar çıtçıtlarını bulun çok küçük bir delik açın küvet & duvarları doldurmak için yeterli. Daha iyi ses yalıtımı, daha düşük ısıtma ve soğutma maliyetleri.


Büyük farktan bahsettiği için +1 - yangın performansı.
Ecnerwal

1

Güven bana, sağlam kapılar çok daha değerlidir. Farkı ilk kapattığınızda bileceksiniz! Kısa cevap, artık söylemeye gerek yok.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.