Eğimli bir zemini nasıl düzleştirebilirim?


10

Ben bir sundurma olarak kullanılan 10x13 birinci katta oda var ama bir noktada önceki sahipleri tarafından kapatıldı ve levha muşamba kontrplak alt zemine yapıştırılmış. Ne yazık ki, kapalı olduklarında orijinal sundurmanın yerleşik eğimi için düzeltme yapmadılar, bu nedenle odanın evin dışına doğru tutarlı bir 1 inçlik eğimi var (örneğin aralıklı bir 'sarkma' 'çözgü, "veya" daldırıldığında "tüm kat nispeten eğimlidir). İşim için yer kullanacağım için parkeyi indirmek için zemini düzleştirmem gerekiyor. Sorunu 3 farklı şekilde çözmemi tavsiye ettim (3 farklı kişi tarafından):

  1. Tel örgüyü doğrudan mevcut linolyuma vidalayın ve eğim seviyesini getirmek için Kendiliğinden Yayılan Bileşeni dökün.
  2. Alt zemini ve kız kardeşi yeni 2x8'leri kirişlere çekin, ancak açılı olarak düzleştirin
  3. Alt zemini yukarı çekin ve kirişlerin üzerine yerleştirmek için onları düzleştirmek üzere özel kesilmiş kamalar takın.

Şimdi, seçenek 1, muşamba kaldırmak, alt zemini yırtmak veya tesviye işlemini gerçekleştirmek için alt zeminin herhangi bir kesimine, çivilemeye, cıvatalamaya, vidalamaya, yapıştırmaya veya değiştirilmesine gerek olmadığından belirli bir çekiciliğe sahiptir. görev. Öte yandan, umutsuzca karıştırmaya, dökmeye, tüy atmaya vb.Çok fazla miktarda kendiliğinden yayılan bileşik kuruma düşüncesi beni sinirlendiriyor (sabit bir eğime sahip 10x13 oda - böylece 130 metrekarelik zeminin tamamı , odanın bir tarafında 1 inç derinliğinde en az bir miktar SLC ile sonuçlanacak ve diğer tarafta neredeyse hiçbir şeye tüylenmeyecek). Yani sorularım şöyle:

  • Zemini düzleştirmek için önemli seçeneklerim eksik mi?
  • Yukarıdaki seçeneklerden herhangi biri gerçekçi olarak geçerli değil mi (örneğin, yukarıdaki seçeneklerden birini veya daha fazlasını önermede ne hakkında konuştuklarını bilmeyen bir arkadaşım var)
  • SLC kullanmak için gerçekten 'bir esinti' mi (söylendiği gibi), ya da 10x13 odasının tamamını iyi kurulmuş ~ 20 dakikalık ayar penceresinin içine döküp tüylendirememe korkum mu? Gönüllü yardımım olacak, ancak 'profesyonel' olmayacak, bu yüzden aslında 'esinti' değilse bu bir sorun olabilir ...
  • Hangi seçeneği seçersiniz ve neden?

Günün sözcüğü , genellikle bir çerçeveleme alıntısında arama eğiliminiz olması durumunda, genellikle yanlış yazılmış olan " aşık " dır.

Yanıtlar:


12

Sorunuz ve önerilen çözümleriniz beni gerçekten büyüledi. Bazı önerilerin bilgeliğini sorguladığınızı duyduğuma sevindim. Bir çözüm seçmeden önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır.

Ne tür parke döşeme kullanmayı düşünüyorsunuz? Çivilemek, zımbalamak, yapıştırmak veya yüzmek? Yüzen zemin dışında herhangi bir tipte SLC, çivilenmişken parçalanacak ve daha ince alanlar yapıştırıldığında alt tabakadan ayrılacakları için kesinlikle altında kullanılacak yanlış üründür. Ayrıca SLC'nin eski vinil zeminlere ve hatta kontrplak alt zemine iyi yapışmamasını bekliyorum. Kontrplak alt döşemenin herhangi bir esnekliği çatlaklara ve kırık beton parçalarına neden olacaktır.

Alt ucu bir inç yukarı kaldırma olasılığını keşfederdim. Bu, elbette, hangi tavanın üzerine oturduğuna, mevcut tavanın şimdi düz olması durumunda çatı yapısına veya aynı inç'i eğimli hale getirmesine ve son olarak yan duvarlarda pencere varsa, çünkü kriko halinde olanların seviyesini de etkiler.

Krikonun bir seçenek olmadığı varsayılarak, bir sonraki en kolay yol, azalan kalınlıkta zeminin ortasına her 12 ila 16 inçte bir "aşık" veya yüzey şim levhaları monte etmek ve bunların üzerine yeni bir 3/4 inç alt zemin monte etmek olacaktır. Eski kata kadar.

En iyi iş, ancak başarılı yöntem eski zemini tamamen kaldırmak ve orijinal zemin kirişlerini kız kardeşi olmaktır. Tam boy kardeş kirişlerin kullanılması gerekli değildir. 2X4'ler veya 2X6'lar, mevcut 2X8'lere iyi bir bağ korunduğu sürece iyi olur. Özel kama fikri iyi çalışır, ancak her kiriş için uzun uzunlukları kopyalamak ve hepsini iyi bir ripping şablonu olmadan tutarlı hale getirmek potansiyel olarak zordur, ancak biraz önceden düşünülmüş ve akıllı bir rip kılavuzu ile yapılabilir.


Evet, kurduğumuz şey yüzen bir zemin çözümüdür. Projeye hazırlanmak için hazırlanmadığım bazı büyük işler olmadan yapıyı kaldırmak bir seçenek değil. Yüzen bir zemin koymayı planladığımızı bilerek, bu SLC kullanma hakkındaki fikrinizi değiştiriyor mu, yoksa yine de buna karşı tavsiye eder misiniz?
Jay Lance Fotoğraf

Birisi aslında tanımladığınız 'inci' yöntemini de önerdi (bunun da denildiğini bilmiyordum ... Çok şey öğrendim!) Ve bu kulağa nispeten kolay geliyor, ancak yaşadığım şey 'zihnimi sarmak' 3/4 kontrplak + döşeme eklemek zorunda kalırsam, odayı bitişik odalarda yerden bir inç daha yüksek yapmaz mı? Düşünceler?
Jay Lance Fotoğraf

2
Evet, kat yüksekliğine ek 3/4 inç ekleyecek. Daha önce hiç SLC hayranı olmadım. Çok fazla bir tedavi olarak puan. Alt döşemeniz iyi kalitede bir dış tutkal kontrplak değilse, SLC ayrıca iç sınıf kontrplakları de-lamine edebilir ve sunta ve OSB'yi tamamen yok edebilir. aklınızda bulundurun, ahşaba su bazlı bir ürün koyuyorsunuz ve tamamen iyileşene kadar orada oturmasını istiyorsunuz. Hala ince zeminin kırılmasından ve yeni zemininizin altında sorunlara neden olacağından endişeliyim. Orada çakıl gibi ses çıkarmaya başlayabilirdi.
shirlock evleri

Bence son çiviyi SLC tabutuna koydun. :-) Açıkladığınız 'inci' seçeneğe yaslanmaya başlıyorum ve sanırım açıklamanıza göre anladım, ama süper görsel bir adamım ... Bazı resimler bulmaya çalışıyorum sürecin referans olarak kullanılması ve 'inci' kelimesi ile arama yapan hiçbir şey bulamıyorum. Aradığım başka bir kelime veya cümle var mı? Çok fazla soru sorduğum için üzgünüm ... Ben çok şeyim, ama 'doğal olarak kullanışlı' aslında onlardan biri değil. :-) Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi gerçekten takdir ediyorum ...
Jay Lance Fotoğraf

Şu anda vaktiniz yok, ama bu akşam ileride size detaylı bir açıklama yapacağım. Güven bana, bu çok kolay.
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.