Büyük bir yenilemeyi görselleştirmek için hangi yazılımı kullanmalıyım?


8

Yeni dairemizde büyük değişiklikler yapacağız (duvarları kaldırın, yeni duvarlar inşa edin, yeni pencereler, yeni kapılar, yeni mutfak, yeni banyolar, boya, sahte tavan, yeni mobilyalar vb.). Değişiklikleri görselleştirmek için 3B olarak tercih edilen ve ışık ekleme olanağına sahip iyi bir yazılım nerede bulabilirim. Çizim planımız var.

Google taslak çizimine bir göz attım, ancak yeteneklerimin ötesinde görünüyor - bir olasılıkla 3D çalışmayı oluşturacak ve bana taslak dosyasını gönderecek birini bulmak olabilir. Birini nerede bulabilirim ve maliyetinin ne olmasını beklemeliyim.

Ayrıca floorplanner.com'a baktım ama değişikliklerin nasıl görüneceğine dair gerçek bir fikir vermiyor.


Yanıtlar:


5

Sketchup başlangıçta biraz korkutucu görünebilir, ancak öğrenmesi ve kullanması çok kolaydır. Çok sayıda harika öğretici video çevrimiçi var. Ayrıca mobilya, fikstür vb.Için tonlarca ücretsiz model mevcuttur.

Birkaç özel 3D ev modelleme programını denedim. Hepsinin eskizden çok daha dik bir öğrenme eğrisi vardır ve aynı zamanda genellikle daha düşük sonuçlar üretir.


Blender gibi bir şey olabilir üstün sonuçlar üretmek, ama Blender C ++, Visual Basic ne olduğunu SketchUp'a vb Blender, Maya, öğrenmek için biraz daha zor olduğunu kabul ediyorum. Programlamaya yeni başlayan insanlar VB'yi daha güçlü bulacaktır çünkü öğrenmesi ve kullanması daha kolaydır, ancak bir uzmanın elinde, C ++ daha güçlüdür.
Michael

3
Aslında Staples veya OfficeDepot'ta bulabileceğiniz çeşitli ev tasarımı programlarından bahsediyordum. Onlar maliyeti $ 30- $ 50 ve eskiz karşılaştırıldığında emmek.
Vitaliy

1

SketchUp iyidir, ancak Blender da bir olasılıktır.

Birini senin için yapmasını sağladıkça, bunun için en iyi yeri bilmem. Maliyet açısından, kişinin ne kadar iyi olduğuna ve ne kadar detay istediğinize bağlıdır. Kaba bir görselleştirme sadece biraz zaman alacaktı, ancak daha ayrıntılı şeyler biraz zaman alacaktı. Ancak küçük bir uyarı. Bir render - özellikle vasatsa - muhtemelen alanın hacmi için bir his vermeyecektir.

Bir süredir 3d iş yapmadım, ama sanırım başka bir yerde şansınız yoksa yapabilirim. Daha önce Blender ile çalışmadım, ama gerçekten sorun yaşayabileceğim tek şey render ayarlarını bulmak.


2
Blender'ı gücü için seviyorum, ama kullanmayı öğrenmeye çalışmak su altında şarkı söylemeyi öğrenmek gibi ...
Alex Feinman

1

Yenileme için Punch Home Design'ı kullanmayı denedim. Tamam, ama bir sürü ayrıntı içinde chucked zaman gerçekten yavaş.

İnşaat sektöründe olan ve yenilemesinin tüm yönlerini yöneten komşum Sketchup kullandı. Çizimlerinin kalitesini gördükten sonra kesinlikle Sketchup rotasına giderdim.

Blender'a gelince - zaten iyi bilmediğiniz sürece değil.


0

Muhtemelen Sketchup'ı denerdim, ancak birkaç yıl önce 3-B Ev Mimarı kullandım. O zamanlar daha eski daha basit bir versiyon aldım ve bitirirken bodrumumu çizmek iyi çalıştı.


0

Blophome'u deneyin . Yıllardır kullanıyorum. Çok basit ve ışıklar ekleyebilir ve projenin ortam ışığını düzenleyebilirsiniz. Çok miktarda mobilya var.resim açıklamasını buraya girin


0

SweetHome 3D ile iyi şanslar yaşadım . Bu tür bir şey için Sketchup'ın üstünde hoşuma gidiyor çünkü bir şeyi ayarlamak çok daha kolay, bir duvarı hareket ettirin 2 ". Ayrıca hızlı ve oldukça özelleştirilebilir.


0

Çeşitli yazılımları korkutmak / başlamak zor / dik bir öğrenme eğrisine sahip bulursanız, fiziksel bir model yapmak için her zaman grafik kağıdı (veya ölçek cetveli), karton ve sıcak tutkal vardır. modele doğrudan bakmaktan daha iyi "bakın" - insanlar farklılık gösterir.)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.