İki hortum kullanmak daha fazla su verebilir mi?


5

Bir havuzu dolduruyorum ve süreci hızlandırmak istiyorum. İki hortum önlüğüm var ve her ikisini de kullanarak gerçekten bir şey kazanıp kazanmadığımı merak ediyorum

Ev 3/4 "'lik bir hatla beslenir. Bu, her biri bir hortum hortumuna giden iki adet 1/2 "'lik hatlara bölünür.

Bir hortumla 1/2 "borunun sağladığı hacmi alacağımı düşünüyorum. İkinci hortumu eklemek akışı iki katına çıkarmaz, ancak yalnızca 3 / 10'luk tek bir hortum besleniyormuş gibi yapması gerekir. 4 "boru.

Sezgim doğru mu?


2
3/4 "borunun 1/2" boru akış hızının 2 katı olacağına inanıyorum. Test etmek için en iyisi. 5 galonluk bir kovayı 1 ve ardından 2 hortumla doldurmanın ne kadar zaman aldığı.
OrganicLawnDIY

Birçok yer, içine hortum koymak yerine, havuzunuzu doldurmak için itfaiyeyi aramanızı tercih eder. Yerel yasalar ve gelenekler elbette değişecektir.
Ecnerwal

3
Ayrıca, bunu ne sıklıkta yapacağınıza bağlı olarak, su faturalarınızın gerçekte bir su faturası + bir kanalizasyon faturası olduğuna dikkat edin. Kanalizasyon faturası aslında çok daha yüksektir ve eğer bu su kanalizasyona ulaşmazsa bir hidrant sayacı kiralamak mümkün olabilir. Örneğin. : wsscwater.com/file/CustomerCare/FHMR.pdf
Aaron

1
Buralarda hidrant yok. Sanırım itfaiye, yangınlara marshmallow ve sosisli sandviç getiriyor.
Tester101

@Ecnerwal Ciddi misiniz ??? :) Bunun kabul edilebilir olduğuna dair resmi bir referansınız var mı? Havuzumu doldurmak için vergi mükelleflerinin parası ile finanse edilen bir hizmet sağlayıcıyı şahsen kullanabileceğime inanmakta zorlanıyorum.
Markus A.

Yanıtlar:


7

Çok düşük su basıncınız olmadığı sürece daha fazla su akmasını beklerim. Bir 3/4 "hattınız ve bir belediye su sisteminin veya bir su pompasının tüm su basıncına sahipsiniz. Bir basınç düşüşü olduğundan, iki hatta ayrılması akış hızını iki katına çıkarmaz, ancak toplam debiyi arttırması gerekir. önemli oranda oy verin, neredeyse iki katına çıkmasını beklerdim ama tam olarak değil.

Boş bir kova ile test etmek kolay olacaktır. Kepçeyi bir hortumla ve ardından her ikisiyle de doldurmanın ne kadar zaman aldığı.


1
Zihni sorgulamak bilmek ister, bu nedenle testler iyi, ancak iki hortum kesinlikle süreci yavaşlatmayacak. Zaten yeterince hortumunuz varsayalım, ben sadece devam edip ikisini kullanırdım. Muhtemel yardımdan çok daha fazlası olacak, en kötü durumda hiçbir fark yaratmayacak. Her iki şekilde de uzun zaman alacak, hidrant kullanma önerilerini beğendim.
bcworkz

Ana su hattımda bir debimetre var ve ikinci bir hortumun eklenmesi 6.3gpm'den 9.4gpm'ye gitti.
bridiver
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.