Gömme bir kutu için ne tür bir ampul kullanmalıyım?


5

5000P açık trim ile yeni bir Halo 5 "IC tadilat kutusu taktım. 15W R30 CFL ampul taktım ve trimin altında bir inç aşağıya asıldı.

Döşemeden aşağı sarkmayacak, ancak aynı miktarda ışık üreten bir ampul istiyorum. Bir PAR30 50W halojen hile yapacak mı?

Kaybettiğim başka bir şey var mı?


Gömülü, havalandırmasız kutulardaki CFL ampulleri balastlarını fazla ısıtır ve kısa ömürlüdür
Fiasco Labs

@ FiascoLabs: İyi nokta. Etiketi kontrol et. Bazı eski CFL'ler de tercih edilen yönelimlere sahipti ve bazları yukarı dönük olarak çalışmayı sevmediler. Hatta bazı LED ampuller bile kapalı lambalara karşı koyacak kadar hassastır - bu nedenle ofisimin dünya armatürü 75W veya 100W eşdeğeri yerine Cree 60W'ye eşdeğer bir ampul (bu sınırlamaya sahip olmayan) kullanıyor hangisini yapmak).
keshlam

Yanıtlar:


7

O kutulara sahibim ve ayarlanabilirler. Ampulü çıkarın ve kaplamayı çıkarın. İçinde iki veya üç kanatlı somun göreceksiniz. Bunları gevşetin ve taban seviyesini istenen konuma yükseltin. Taban tamamen yükseltilmişse, ampuller seçtiğiniz kesim için gerçekten çok uzundur.

Ayrıca her kesimin de farklı bir derinlik kattığını unutmayın. Göz küresi yuvaları gibi trimler çok daha derin ve probleminizi çözebilir. Sizinkinin gömme montajlı bir kapı olduğundan şüpheleniyorum ve bu nedenle tabana olan uzaklık daha kısa.


Teşekkürler, sorun olmamalı olan açık döşemeyi aldım. Ayrıca en üst pozisyon olan R30 için trim ayarını yaptım. Ampul hala süslemenin dışına sarktı ... ... ama sanırım R30'unböyle bakması gerekiyordu ... harika bir kapsama alanı verdi, görünüşünü beğenmedim.
Boden

Cevabınızı kabul edeceğim, ama işte öğrendiklerimin özellikleri. 1) Döşeme çok fark yaratır. Halo'dan gelen açık bir döşeme, bölme triminden çok daha sığdır, 2) R30, PAR30, PAR30L veya BR30'dan çok daha uzun bir ampuldür. 3) PAR30 CFL ampulleri mevcuttur, fakat düşük çıkışlıdır ve hala halojenden biraz daha büyüktür. Öyleyse, Halo open trim kullanacaksanız, ampulün trimin dışına çıkmasını istemiyorsanız halojen PAR30 ile gitmeniz gerekir. Yönlendirme kaplaması kullanacaksanız (ki bence daha iyi olduğunu düşünüyorum), bir R30 CFL uygun olacaktır.
Boden

4

Doğruyu söylemek gerekirse, kullandığınız modelden tam olarak emin değilim, ancak Halo gömme teneke kutuların bazılarının ayarlanabilir soketleri var. İçeriye bakın ve soket düzeneğinin bir kızak rayı üzerindeki birkaç başparmak vidası ile sabitlenip sabitlenmediğini belirleyin. Eğer öyleyse, onları gevşetebilir ve ampul soketini armatürün içine daha da yerleştirebilirsiniz. Genellikle bir Par 30 ampulü bu tip armatürler için idealdir. Bununla birlikte, CFL'lerin bir kısmının, özellikle de daha ucuz markaların bazılarında, uzun balast boynu nedeniyle akkor veya halojen ampullerden daha uzun olduğunu düşünüyorum. Mağazaya giderken, ampulleri paketten çıkarın ve toplam uzunluğu karşılaştırın.


Tamam, bu yüzden aradığım wattta bulduğum CFL ampullerin çoğu, çok büyük (> 5 "uzun) gibi R30'du. Biraz daha kısa PAR30 CFL'leri vardı, fakat sadece bir markadan daha uzunlardı. PAR30L halojen ampulden bugün satın almaya başladım.Tek sorun şu ki PAR30L halojen, "sel" bir lamba armatürün dışına sarkan R30 CFL ampulün yanı sıra "sel" değil ampulün alt kısmı aşağıya asıldı) Yani soru şu ki, PAR30 halojenin "atomosferini" veya R30 CFL'nin ışığını beğendim.
Boden

1

Onlar yapar daha kısa CFL'ler . Bu, CFL'lerin aşağı yönlerinden biri, sanırım birçok insanın karşılaştığı bir yer. enter image description here

Evimde birçok donanıma takıldıklarını biliyorum ve tavan vantilatörlerinde bazı eksik küreler var çünkü ampuller dünyanın takılmasına izin vermiyor. Sanırım sorunu çözmek için ampuller ölene kadar 7-10 yıl beklemem gerekecek.


yeni LCD'leri inceleyin.
shirlock homes

Daha kısa bir CFL buldum, fakat hala halojen kız kardeşinden daha uzundu. LED'ler çok küçük ama 20-40 dolar.
Boden

Dikkatli olun, bu kısa CFL'lerin bazılarını benzer bir kurulum için yalnızca talimatların kapalı ve çoğunlukla kapalı (can) kurulumlarda kullanmamalarını söylediğini bulmak için aldım. Başka yerlerde, kutulardaki CFL'lerin aşırı ısınma nedeniyle çok hızlı bir şekilde yanma eğiliminde olduğunu okudum, bu yüzden onları kurmakta tereddüt ederim.
Brian Knoblauch

1

Uygun türde akkor ampulleri arayabilirsin. Son zamanlarda fikstürlerimden birine ampuller almaya çalıştım, CFL versiyonunun çok uzun olduğunu fark ettim ve geri dönüp akkor versiyonları tamamlamam gerekti.


1
Evet, bu durumda bir halojenle gittim. Teşekkürler!
Boden

1

Birçok faydası olan LED ampullere gidebilirsiniz. LED ışıklar dayanıklılık, enerji verimliliği ve renk kalitesi açısından en iyi ışık kaynaklarıdır. Çok kompakt ve düşük profilli olduklarından durumunuza uyabilirler.


LED ampuller aynı zamanda gömme kutularda ekstra bir verimlilik avantajı sağlar; ışığın tümü, armatürün kenarlarını bir kısmını emmeden alçalır.
Zhentar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.