Alçak tavan bodrumuna nasıl aydınlatma eklemeliyim?


6

Ben yaklaşık 6'6 "yüksekliğinde bir bodrum tavana sahibim ve şu anda ışıklar standart kirişlere takılı ve böylece odadaki göz hizasında oturuyorlar. sık sık maruz ampuller içine.

Tavan boşluğundaki kirişlerin arasına bir çeşit gömme aydınlatma koymak istiyorum. 6 inçlik bir ışın derinliğine uyan ve çekici görünen gömme bir aydınlatma kabı bulamıyorum (çoğunun tavana gömülmüş olması gerekiyordu). Uzun floresan ampuller kullanmaktan kaçınmak ve standart prizlere veya bir çeşit LED ampule yapıştırmak istiyorum. CFL veya LED ampuller kullanacağım, böylece ısı ahşabın yanında sorun olmayacak. görüntü tanımını buraya girin

* Bir resimle güncellendi - Güncel ışık soketlerinin kirişlerin altına yerleştirildiğini görebilirsiniz. Asıl düşüncem onları daha yükseğe çıkarmak, daha fazla eklemek ve daha küçük CFL ampulleri koymaktı. Bodrum için daha estetik görünümlü bir fikir bulmaya çalışıyorum.


1
Bodrum tavanını bitirmek istemiyor gibisiniz; bu doğru mu?
Niall C.

Doğru, tüm düşük asılı boru ve havalandırma etrafına sığdırmak için çok fazla çalışma gerektirir. 1920'lerin evi.
XOPJ

Yanıtlar:


2

Armatürü demetin kendisinden çekip, kirişlerin arasına tutturduğumu söyleyebilirim. Ardından, yeterli ışık sağlamak için yeterince aşağıya inecek, ancak ışın çizgisinin altına düşmeyecek bir parça aydınlatma elde edebilirsiniz. Buradaki resim gibi bir şey işe yarayacak:

görüntü tanımını buraya girin


1
Ahh komik bu söz! Bu tam olarak Lowes'te bulduğum şeydi. Kirişlere bağlayarak kafa odasının içinde güzelce otururlar. Onları almadım ya da henüz kurmadım, ölçümleri yeni bitirdim. Buraya biraz fotoğraf koyacağım ve neye benzediğini gösterin.
XOPJ

5

Aydınlatma tavanda mı olmalı? Duvar aplikleri ile gitmek isteyebileceğini düşünüyorum.


3

Bu sizin durumunuza uyuyor mu bilmiyorum.

Düşük tavanlı ışıklandırma odalarına çözümler etrafında dolaylı aydınlatma kullanmak genellikle çevre oda. Birçok duvar tipi aydınlatma mevcuttur. Belki de dolaylı aydınlatma açık renkli duvarlardan sıçradı… ya da belki dağınık, ortam aydınlatması sağlamak için en üstteki duvarlar boyunca yukarı doğru yerleştirilmiş aydınlatma.

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin


Bu harika görünüyor ve bodrumdaki bu etkiyi çok isterdim ama alçak tavan sorunu nedeniyle elde edilebileceğini sanmıyorum. Daha fazla öneri için konum görselleştirmek için bu akşam bir resim ekleyeceğim. Bu olsa harika bir öneri!
XOPJ

@XOPJ: O zaman küçük, üstteki fotoğrafta önerilen aydınlatma türünü unutmayın.
Robert Cartaino

3

Ne kadar büyük bir alanı kapatmaya çalıştığınızdan ve ne kadar ışığa ihtiyacınız olduğundan emin değilim, ancak ihtiyacınız olan şeyleri yapıp yapmadıklarını görmek için ip ışıklarına ya da LED ışıklarına bakabilirsiniz.


Bu kesinlikle sıradışı bir görünüm olurdu, ama zekice bir fikir!
Şimon Rura,

3

Çekim alanımda flüoresan tüp lambaları var (düşük tavan boşluğu hakkında konuşun ..). Her biri iki ampule sahip iki adet armatür vardır, bunlar yaklaşık 20 'x 10' (ve 4 'yüksek) bir alanı yeterli şekilde aydınlatır. Onlar kirişler arasında ortalanacak şekilde monte edilirler ve ampulün ortası kirişin tam altındadır (ampul aşağıda yaklaşık 1/2 "aşağı durur).

Bunlardan biri, orayı satın aldığımda zaten vardı, yukarıdaki alt zemine vidalanmış kancalardan zincirlerle asılıyordu. Aslında diğerini haftasonuna koydum ve kirişler arasına yaymak için 2x4'lük birkaç parça kestim, onları doğru yüksekliğe monte ettim, sonra armatürü kendilerine vidaladım (her iki ucuna yerleştirilmişler) .

görüntü tanımını buraya girin

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki, taşındıktan sonra elektrik muayenesi yaptım (alüminyum kablolama nedeniyle sigorta için). Mevcut fikstürün üzerinde uzatma kablosu vardı, bu yüzden bir prize takıldı. Müfettiş bana izin verilmediğini söyledi, çünkü kalıcı bir armatürün fişi olamazdı - bu yüzden onu sabitlemek zorunda kaldım (gezinme alanının başka bir yerinde başka bir vidalı vidalı tip ampul vardı, o yüzden oraya gitti. ). Yeni koyduğum yeninin de buna bağlı olduğu belli.


2

Odaya yapışmayan tavanı satın alabilirsiniz. Buna Tavan Max adı verildiğine inanıyorum. Tavan kirişlerinin iç kısmına çiviler, bu yüzden gömme ve hiç yapışmıyor. Bodrumuma yerleştirmeyi planladığım şey bu.


1

Bodrumumda da benzer bir durum var ve yapmayı düşündüğüm şeylerden biri, döşeme kirişlerinin yan tarafına rayların yanına, dibine yakın, böylece ışıkların tamamen sönmesini sağlayacaktı. komşu kirişlerden ağır gölgeler dökmeyeceğim kadar düşük (kirişler arasına monte edilmiş flüoresan şerit ışıklarım var; doğrudan altındaki ışıklı alan ile gölgeli alan arasındaki kontrast her iki tarafa da görünmesini zorlaştırır).

Tavanı alçıpan ile bitirmeyi ya da tavan döşemeyi kurmayı da düşündüm; bu iki yoldan birini kullanarak, tavana gömülü olan ışıklar kullanabilirim.


Asma tavan koymak, odayı 6 'yüksekliğinden daha düşük seviyeye getirir, bu normalde yürümeyi sevenler için pek de kabul edilebilir değildir. sığacak kadar küçük. Bodrum katını eşit bir şekilde aydınlatmak için her kat başına bir ışık kirişi boşluğu yerleştirmeye istekli olduğumdan çok daha fazlasıyım. Asıl amacım tavan boşluğunu artırmak ve çarpışabileceğim şeyler miktarını azaltmak.
XOPJ

1

Eklemler arasındaki boşluğa sığabilecek bazı dış aydınlatma kutusu bulmaya çalışacağım ve dışına bir süs halkası koyacağım. Bunun iyi olacağını düşünüyorum.


0

Parça aydınlatması kullanıyorsanız, parçayı en yakın duvara işaret etmek yerine ışık huzmelerini geçtiğinden emin olun. Bu sayede tüm alandan daha da fazla aydınlatma elde edersiniz. Daha büyük bir alanı aydınlatmaya çalışıyorsanız, bu büyük bir fark yaratabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.