Tavan arasındaki bir hayvanla nasıl başa çıkmalıyım?


10

Kiracılarım tavan arasında bir hayvan (muhtemelen bir rakun) duyduklarını söylüyorlar. Bu düz bir çatı ve oldukça düşük (ortalama 2 ft ortalama, belki) tavan ile eski (1880'ler) üç katlı sıra evdir. Ev 10 yıl önce tamamen yenilenmiştir ve tavan arası duruma veya hayvanın tavan arasına girmiş olabileceğine pek aşina değilim.

Bana en azından birkaç nispeten büyük hayvanın tavan arasında koştuğunu ve bazen de hırıltılı sesler çıkardığını söyledi. Sabahları en çok 5 ila 7 arasında aktif görünüyorlar ve genellikle gün boyunca onları duymuyorum (belki geceleri veya belki de gün boyunca evde değilim). 

Durumla nasıl başa çıkabilirim?

Edit: Tamam, DIY ilkesine ihanet ve bir profesyonel tuttu. Sincap dışkısı ve rakun ya da başka bir hayvan kanıtı bulmadı. İki wholes buldu ve bunları vidalar ve Sıvı Çivilerle tutturulmuş metal ekranlarla doldurdu. Ayrıca bir tuzak kurdu ve birkaç gün içinde kontrol edecek. Maliyet oldukça dik: toplam 395 $. Bir dahaki sefere bunu kendim yapabilirim. Her ne kadar dürüst olmak gerekirse, özellikle alanın dar olduğu köşelerden birinde onun için kolay bir iş değildi. Ayrıca, toz, dışkılar ve cam elyafı izolasyonu bu işi tatsız kılar.


1
Soru şu ki, durumla nasıl başa çıkıyorsunuz. Yayını düzenledi.
Victor


2
Evin perili olmadığından emin misin?
Ron

2
@Ron: Perili mi? Ciddi anlamda? O beni güldürdü! @ Tester101: Silah mı? Ciddi anlamda? Kahkahalarımı dondu.
Victor

1
Rakunlara karşı sincap: bir tavan arasındaki (hatta bir çatıda) küçük hayvanlar genellikle olduklarından çok daha büyük gelebilir.
Peter LeFanu Lumsdaine

Yanıtlar:


9

Evin nerede olduğunu bilmemek tavsiyeyi sınırlar. Ancak düz bir çatısı olduğundan, çok fazla kar yağdığı bir yerde olmadığını varsayacağım.

Birkaç nedenden dolayı bir profesyonel almanız gerekir.

  1. Çoğu eyalette, bir ev sahibi olarak, bir şey yapmanız gerekir ve böyle bir şeyle ilgili titizliği göstermenin tek yolu mahkeme bir profesyonel kiralamaktır.
  2. Hayvanlar sadece kuduz değil, çok kötü şeyler taşırlar (sanki yeterince kötü değiller). Eğer tuzağa düşürürseniz yaralanma riski vardır, eğer zehirlerseniz bir noktada karkayı çıkarmanız ve ... kaba olmanız gerekir.
  3. Uzman, belirsiz durum ne olursa olsun ve yerel yasalar hayvanın çıkarılmasını etkiler.

En önemlisi, eğer profesyonel kuduz alırsa, sorun değil.

Edit: Evet, ben bunu bir Do-It-Yourself sitesi biliyorum, ama bazen doğru tavsiye "Do-It-Yourself" olduğunu


2
Evet, bir dahaki sefere bunu kendim yapmayı düşünebileceğim halde, sonuçta bunu yaptım.
Victor

1
Muhtemelen uzun vadede biraz para biriktirmişsinizdir. Bir zamanlar bazı yaratıkları öldürmek için zehir kullandıkları bir dairede yaşadım - kalıntıları kaldırmak için 2. kattaki tüm alçıpanı çıkarmak zorunda kaldılar. Bu, evinizde gerçekten istemediğiniz bir koku.
chris

6

Sadece bir noktadan giriyorlarsa, tek yönlü bir kapı alabilirsiniz :

Tek yönlü yaratık kapısı resmi

Çatı katından çıkabilirler, ancak içeri giremezler.

Rakun çiftleşme mevsimi kabaca Ocak-Nisan'dır, bu yüzden henüz orada bir bebek olmamalıdır.


6

Nerede bulunduğunuzu bilmiyorum, ama burada Massachusetts'te herkesin sorunlu bir hayvanı tuzağa düşürmesi ve diğer kamu veya özel mülklerde serbest bırakılması için hareket ettirmesi yasadışı. Girmesini rakun önlemek ediyoruz mümkün sen sürece (onlar orada bebekler var önce aksi halde olacak bir yolu geri bulmak), bunu yakalamak ve bırakın ya gerekir sitesinde ya da öldürtmeye. Mülk sahibi olarak lisanslı bir sorun hayvan kontrol (PAC) ajanının izin verdiği her şeyi yapmanıza izin verildiğini düşünüyorum.

Ayrıca, rakun av sezonu 31 Ocak'ta sona eriyor, ancak onları tavan arasına vurmak belki de söz konusu değil. :)


5

Şahsen yerel hayvan kontrol bürosunu arayarak başladım (şehrinizin / ilçenizin / şehrinizin / hükümetin düzenlediği her şeye bağlı olarak yerel sağlık departmanının bir parçası olabilir)

Bölgenizde aktivite düzenine uyan yılın bu zamanında nelerin yeni ev arayabileceğini ve tuzak / öldürme / vb. İçin yasaların neler olduğunu söyleyebilirler.


4

Bu problemi Gürcistan'daki evimde bir dizi hayvanla yaşadım, çözmek için kedimi bir hafta kadar günde birkaç saat tavan arasına koydum (genellikle zaten oradayken). Kedi hiçbir şeyi öldürmedi, (bildiklerime göre) ama kedinin kokusu hayvanları iyilik için dışarı çıkardı. Bu çözümü basit, ucuz ve etkili buldum. Ayrıca köpeklerle de çalışır.


1

Çatı katında bir rakun vardı ve onu kaldırmak için bir haşere şirketi tuttuk. 3 girişi mühürledi ve 4. girişi tek yönlü bir kapı ile örttü. Rakun bizim tavan arasında bir aile yoktu şanslıyız. Bu durumda yaptıkları şey, yetişkinleri tek yönlü kapı ile dışarı çıkarmak ve daha sonra bebekleri getirmek için tavan arasına gitmek. Önemli olan, bebekleri rakun tarafından kullanılan son çıkış noktasına koymaktır, eğer bu çatıdaki tek yönlü kapının yanındaysa, o zaman yapılması gereken şey budur .. rakun bebekleriyle tekrar birleşemezse, çatı tahtaları geri almak için kapalı. Çatı işi söz konusu olduğunda, ben bir profesyonel tercih.


Ayrıca rakunlar için bahsetmeye değer: sizi hasta edebilir ve yeri temizlemek için tüm yalıtımın yırtılmasını gerektirebilir . DIY'yi denemeden
Joe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.