Patlamış mısır tavandan kaldırmak için en iyi yolu nedir?


12

Sonradan pürüzsüz görünmesini sağlamak için patlamış mısır tavandan kaldırmak için en iyi çözüm nedir?

Düzenle : cevaplarınız için teşekkürler! Tavandaki alçıpanın değiştirilmesinin daha az iş / karışıklık olacağını ve daha iyi bir sonuç elde edeceğini tahmin eder misiniz?


3
Bu tarz beni meraklandırıyor - 20 yıl sonra tekrar bakacaklarını ve “Bu çok çılgınca, neden dünyada evlerinin böyle görünmesini isteyen birileri istedi?” Diye düşünerek ne yaparız?
Wayne Werner

2
Patlamış mısır tavanlarından kimsenin hoşlandığını sanmıyorum. Sadece inşaatçılar için daha ucuz.
Doresoom

4
Dikkat notu: Yaşlı patlamış mısır asbest içerebilir. Evinizin kaç yaşında olduğuna bağlı olarak, biraz test yaptırmak isteyebilirsiniz.
Niall C.

7
Patlamış mısır tavanları, balonlardan nefret eden insanlar tarafından icat edildi ve çocukların ellerinden kayıp patladıklarında ağlamasını izlemeyi seviyor.
Tester101

1
Patlamış mısır tavan crapola 2 pozitif özelliklere sahiptir .. yankıları azaltır ve gürültüyü azaltır ve yansıtmaz veya parlama yaratmaz.
tomjedrz

Yanıtlar:


16

Eşim ve ben bunu geçen ay yaptık. İşte aldığımız süreç:

Başlamadan önce, patlamış mısırında asbest bulunmadığından emin olun. Eviniz daha yeni bir bina ise, bu konuda endişelenmenize gerek yoktur, ancak daha büyükse, tavandan biraz sıyrılmak isteyebilirsiniz ve test için laboratuara gönder . Olumlu bir şekilde geri dönerse, profesyonellerle başa çıkmam gerekir. Aksi takdirde:

 1. İğrenç ve iğrenç olmak istemediğiniz her şeyi örtün.
 2. Işıkların kesicisini kapatın ve armatürleri çıkarın.
 3. Tavanın 5 '5' bölümlerini su ile ıslatmak için bir sprey şişesi veya bahçe spreyi kullanın. Aşırı doymamasına ve alçıpanın hasar görmemesine dikkat edin.
 4. Patlamış mısırını 6 "veya 12" bant bıçakla kazıyın, hangisini daha kolay kullanırsanız kullanın.
 5. Kaçırdığın lekeleri zımparala. (Çoğunlukla her şey düzgün çıkar.)
 6. Yaptığınız oyuklara bol miktarda çamur sürün. Gitmem gereken yerlerin çoğu alçıpanın kenarlarındaydı.
 7. Tekrar zımparalayın.
 8. Benim gibi OKB kullanıyorsanız 6 ve 7'yi tekrarlayın. Her şeyin süper yumuşak olmasını istiyorsanız, yükseltilmiş / oyulmuş alanları bulmak için bir el feneri parlatın veya tavana paralel bir çalışma lambası alın.
 9. Zımpara tozundan kurtulmak için tavanı silin.
 10. asal
 11. 2 kat tavan boyası ile boyayın.
 12. Damla bezleri atmak
 13. Yere yat ve yeni düz tavanlarına bak :)

Bir tavsiye: Sen yapacaksın ÇOK Toz, ve evinizde örtülü olmayan her şeyi ele geçirir. Tüm süreci taşınmadan önce yaptık, bu yüzden sadece duvarları ve döşemeleri silmek zorunda kaldık.

Hepiniz bittikten sonra, muhtemelen hava filtrenizi de değiştirmek isteyeceksiniz.


Bu sadece işe yarayabilir, ancak muhtemelen astarlanmış / boyanmış olmasa bile.
Eric Petroelje

1
Oh, işe yaradı. Seçme şansım olsa tekrar yapacağımdan emin değilim. Düşündüğümden daha fazla işti. Tavanımız boyanmamıştı ama patlamış mısırdı.
Doresoom

2
Evin geri kalan kısmındaki tozu tutmak için, üzerinde çalıştığım odaya giriş yol (lar) ının üzerine plastik bir tabaka bantladım, bir tür hava kilidi oluşturmak için duvarın her iki tarafına. Evin yaşanabilir olması ile yaşanmaması arasındaki farkı yaratır.
Niall C.

Daha önce hiç kimsenin patlamış mısırını su ile püskürttüğünü görmedim, ancak tozu azaltmaya yardımcı olabilir. Bunu yapmak için bir profesyonel göreceğinizi sanmıyorum, çünkü bir (daha fazla zaman alan) adım olması gerekmiyor.
Brad Gilbert

2
@Brad, bazı tavan alçıpan onarımı için çıkarmak zorunda kaldığımız patlamış mısırları ıslatmak için su kullandık - hemen hemen sıyrılıyor. Bir kazıyıcı kullandım ve patlamış mısırı yakalamak için altından bir kova tuttum. Kolların olacak yorgun olsa.
Jared Harley

5

Yeni mevcut alçıpanı doğrudan mevcut tavanın üzerine (? Altına) yerleştirdik. Çıkarmaya çalışmaktan çok daha kolay ve temizdi. Bu, bir banyoda olsa da, alan çok büyük değildi.


Tavanınız sarkıyorsa kesinlikle bunu yapmak istemezsiniz.
Brad Gilbert

4

Ne yazık ki, çıkarmak için gerçekten zor bir zaman geçireceksiniz. Genel çözüm, en yüksek noktaları kazımak için bir çiftin bir alçıpan bıçağıyla üstünden geçmesini sağlamak ve sonra tekrar düz hale getirmek için tüm tavanı kaplamaktır.


1
Tamamen katılıyorum. Patlamış mısırdan kurtulma / (Artex, UK), kendinizin / yapabileceğiniz / yapabileceğiniz işlerden biridir, ancak bir esnafın yağmalaması çok daha kolaydır. Ve kaymağını tavanlar kolay görünüyor, ama değil.
Jeremy McGee

Tavanlarımı tekrar yaptığım için bana bir tahmin yapmak için 4 kişi geldi. Onlardan biri geri aramadı.
chris

0

Patlamış mısır tavanlarını zımparalayarak söken bir iş arkadaşım vardı (alçıpan zımparası mı yoksa sadece büyük bir zımpara olup olmadığından emin değilim) ve sonra onları yeniden boyadım. Onları tamamen pürüzsüzleştirmedi, bu yüzden yeniden incelenmiş gibi görünüyorlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.