Döşememi nasıl sertleşmeyecek şekilde parke kullanarak nasıl sökebilirim?


5

Yatak odamda halı var, belirli yerlere yürürken çok fazla ses çıkarıyor. Halıyı fırlatıp parke döşemeyi bırakıyorum. 3 1/4 inç genişliğinde önceden bitmiş meşe 3/4 kullanıyorum.

Parlak yeni yerimin gıcırtılı olmasını istemiyorum. Mevcut kattaki, alt kattaki ve yeni parke döşemedeki gürültüyü gidermek için ne yapmalıyım?

Ortada 16 "ortada, üstünde 1/2 kontrplak tabakası olan ve aşağı çivilenmiş kirişler var. Bu, o zamanlar eskiden oradaki halıdan kurtuldum.

Şimdi ne yapacağım, hangi adımları atacağım, hangi malzemeler / araçlara ihtiyacım var?

EDIT: Herkese teşekkürler,% 100 vida kullanacağım ve bunları bir arada tutmak için kontrplaktaki her çivinin yanına süreceğim. sonra etrafa gidip her çiviyi iyi yere vuracağım. sonra kağıdı ekleyin ve üstüne parke yerleştirin.


Yanıtlar:


8

Kontrplak aşağı tutmak için çivi yerine vida kullanın. Yapabiliyorsanız, yalnızca mevcut zemine değil, kirişlere vidalayın. Kontrplakın hareket etmesini önlemek için kontrplak ve alt zemin arasına bir miktar yapıştırıcı koyabilirsiniz. Mümkünse, dil ve oluk kontrplak kullanın.

Eğer bu işe yaramazsa (ve bunu yapabilmelisiniz ve parke döşemeden önce hala gıcırdama olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz) alttan yukarı doğru kirişler eklemeniz veya ilave destek eklemeniz gerekebilir. Aşağıdaki tavan açıksa o kadar da zor değil, bittiğinde çok fazla iş.


4

Bu konu hakkında birkaç kez konuştuk. Mevcut alt zemini ve herhangi bir yeni alt döşemeyi kesinlikle vidalayın veya hava delici cihazınızda kaplanmış işlem görmüş tırnakları kullanın. Kirişlere vurun ve vidaları ve çivileri, derzlere ve köşelere özellikle dikkat ederek alan boyunca 10 ila 12 inç mesafede tutun. Hoş olmayan malzemelerin burkulmasına neden olabileceğinden, alt katlar arasında yapıştırıcı tavsiye etmiyorum. Yapıştırıcı yerine, ağaçların birbirine sürtünmesini engellemek için bir parça kırmızı reçine kağıdı ekleyin. Aynı yeni parke döşemeden önce de geçerlidir. Gıcırtılıların en yaygın nedeni eski büzülmüş ahşaptaki gevşek tırnaklar ve ahşap üzerine gevşek ahşaplardır. İyi şanslar.


4

Gıcırtılı zeminlere genellikle gevşek döşeme tahtaları neden olur. Üstlerinde yürürken tahtalar birbirine sürtünerek gıcırtıya neden olur.

Bu durumu düzeltmek için halıyı kaldırın ve gevşek levhaları bulun. Ardından kartı basitçe vidalayın veya çivileyin (kirişlerden geçirilebilecek boru / tellere çarpmamaya dikkat edin).

Yeni katınız için, tahtaların birbirlerine karşı hareket etmediğinden emin olmanız gerekir.


4

Halıların altına sıkışık bir zemin koydukları bir ev şovu izliyordum. Squeeek-No-More denilen başları koparan bu vidaları kullandılar . Bir tutma aparatı ve derinlik dayanağı kullanarak vidayı sürün ve ardından verilen aletle kafayı çıkarın.

Diyagram
(kaynak: squeakyfloor.com ) .

Halının altından kırılırlar, böylece çıplak ayağınız asla onu algılamaz. Bunlar zeminde, halı veya çıplak olarak çalışabilir.


Bu ürünü kullanmaya çalıştım - Squeeek No More ve doğru döşemenin tespit edilmesi için biraz tahmin gerektiriyor. Yani benim durumumda olan şey, gereğinden fazla vida kullanarak bittiğim.
abhi

2

Ayrıca, gıcırtılı alanın karşıt açılarına ("V" şeklinde) bitiş çivileri eklemek yardımcı olabilir. Karşılıklı açılarda oldukları için kendi başlarına çok kolay bir şekilde dışarı çıkamayacaklar. Gıcırtılığa genellikle çivi üzerinde hareket eden odun veya çivilerin yukarı ve aşağı hareket etmesi neden olur. Gıcırtıyı ortadan kaldırmanın bir başka yolu, zaten orada olan alt-tabandan bağlantıya vidaları eklemektir.


2

Ayrıca gıcırdamalar halinde bitişik döşeme tahtalarının dili ve oluğu arasındaki bağlantıya biraz pudra grafit koyabilirsiniz. Bir tedavi çalışır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.