ABD'deki ıslak odalar ne kadar yaygındır?


9

Duş eklemek istediğim yarım bir banyom var. Oldukça küçük; şu anda, bulduğum en küçük duş kabı (32 "x 32") sığmayacak kadar büyük. Tüm odanın duş olduğu ve tuvalet ve diğer armatürlerin su geçirmez olduğu Avrupa'da yaptığım gibi tüm odayı 'ıslak bir odaya' dönüştürmeyi düşündüm.

Ancak, yeniden satış değerlerini göz önünde bulundurarak, bu ABD banyo tasarımında kabul gören bir yaklaşım mıdır?


Sanırım buradaki tüm cevaplar beni bunu yapmamaya ikna ediyor, çünkü havalı olmaktan daha garip görünmeyeceğini göremiyorum. Tho düşünmeye devam edeceğim, tüm girdiler için teşekkürler!
morganpdx

3
Küçük alanlar nedeniyle çok Avrupa. Temiz tutmak için cehennem.
shirlock evleri

@ shirlock Oh? Bu tür odaların dezavantajını duymak istiyorum ... onlarla çok fazla deneyimim yok.
morganpdx

3
Hiç bir tane inşa etmedim. Almanya'da konuşlandırıldığımda birçoğunu gördüm. Anahtar, tahliye için küçük bir eğimdi. Bence gerçek bir dezavantajı, sadece bir görüş, duş kullanıldığında zemin çok ıslanır olmasıdır. Birisi sadece tuvaleti ayakkabı ile kullanmak için gelirse, o zaman ıslanır ve odanın dışında izler. Terlik vb ıslak olsun. Ayrıca, duş, su, sabun, vb kullanırken oda çok küçük ise duvarlar ve diğer demirbaşlar üzerinde sıçrama eğilimindedir. Pratik olarak, kaçakları ve küfü önlemek için karo zeminin ve duvarların altında su geçirmez bir yapıştırma tabakası kullanmak önemlidir.
shirlock evleri

1
Son zamanlarda gördüğüm birinin fotoğrafını ekleyeceğimi düşündüm houzz.com/ideabooks/272504/list/Banyo Birisinin duş almasından hemen sonra tuvaleti kullanmanın ne kadar rahatsız edici olacağını anlayana kadar süper havalı olduğunu düşündüm. ıslak zemin (örneğin).
msanford

Yanıtlar:


14

Yıllarca yüklenici olarak çalıştım ve gerçekten tek bir kural var ... Yeterince beklerseniz her zaman bir alıcı vardır.

Söyledikten, 'ıslak odalar' ABD'de çok yaygın değildir. Çalıştığım 100'lü evlerde sadece 3 tanesini gördüm. Buradaki tavsiyem iki kat.

Birincisi: Yapmaya değer ve yeniden satışı düşünmüyorsanız, para kaybedebilirsiniz, ancak yaşamınızı orada yaşadığınız yıllar boyunca çok daha iyi hale getirirse, muhtemelen buna değer.

İkincisi: Bu şekilde gitmeye karar verirseniz, doğru yapın! İnsanlara göstermek için çok sayıda fotoğraf çektiğinizden, tüm izinlere sahip olduğunuzdan (ve sakladığınızdan) emin olun ve mükemmel görünmesini sağlayın. Bir 'ıslak odaya' aşina olmasalar bile satın almayı düşünen insanlar, kalitesiz veya par.


11

Eğer doğru yaparsanız ve lüks görünmesini sağlarsanız, bir satış özelliği bile olabilir. Açıkladığınız gibi, cam duvarlar veya başka bir şey olduğu sürece, muhtemelen oldukça iyi görüneceğini düşünüyordum. Google'da ilk arama, tam olarak bunun bir resmini buldu:

resim açıklamasını buraya girin

Kutulu akşam yemekleri ile tamamen katılıyorum, eğer ucuza alıyorsanız veya düzgün yapmazsanız, insanları korkutacaktır. Birisi odaya bakar ve "Tamam, ben o banyo remodel zorunda" düşünüyor sonra o kadar ödemek için istekli olmayacak.


Bu harika görünüyor! Ancak, odanın boyutları 5'x4 ', bu yüzden bunu yapmak için benim nedenleri başka hiçbir duş seçeneği sığacak olmasıdır. Resme referans olarak, genişlik duş + tuvaletin büyüklüğündedir ve bu uzun kenardır. Bir kapı için boşluk ekleyin ve geleneksel bir duş için kullanılabilir alanınız yok.
morganpdx

Bence "lüks" anahtarı - gördüğüm az sayıda yükseltme olarak lanse edilmiştir. Eğer ucuz ya da kötü yapılmış olsaydı, bir yükseltme olmazdı!
Mike Powell

2
Vay be .. benim bodrum toz oda (tuvalet + lavabo) 5x5, ne için oldukça geniş .. ama ben bakmak ve gerçekten dürüst olmak gerekirse bir duş görmekte sorun yaşıyorum. Kelimenin tam anlamıyla, her şeyin üzerinde su olacak. Kesinlikle çok kolay temiz tuvalet ve lavabo - hiçbir küçük çatlaklar olsun. Aslında, yukarıdaki resimde olduğu gibi bir tuvalet gitmek için harika bir yol olabilir. Ayrıca, kapıyı su geçirmez hale getirmeye ve suyun altından çıkmasını önlemeye de dikkat etmeniz gerekir.
gregmac

5

Alanın büyüklüğüne bağlı olarak, engelli bir kişi için yararlı olabilir.


2

Birkaç düşünce ..

Öncelikle duş ve tuvaletin küçük bir alana nasıl takılacağını görmek için bazı karavanlara bir göz atın.

Daha sonra tekerlekli sandalye erişimine ihtiyacınız yoksa, suyun çıkmasını durdurmak ve / veya suyu tutmak için zemin eğimini normalden daha fazla yapmak için kapıya bir çubuk koyabilirsiniz.

Çok daha küçük duş tekneleri alabilirsiniz, bunlar İngiltere'de normaldir.

Duvara monte bir tuvalet kullanırsanız, tuvalet duş kabının üzerinden geçebilir. Kullanmadığınız zamanlarda duş kabının üzerine koyduğunuz ahşap bir "güverte" olabilir, üzerinde yürümek için daha normal bir zemin verir.

Ayrıca kendinize daha fazla yer açmak için cep kapısı kullanmayı da düşünün.


1
Tekneler, küçük alanlarla nasıl başa çıktıklarını görmek için iyi bir yer. (ve bunlar tipik karavanınızdan (Amerikalılar için bir römork veya RV) daha üst düzey olabilirler
Joe

1

Şahsen, hiç biriyle bir ev görmedim ve bir çok eve baktım. Yine de, bunun oldukça ilginç bir fikir olduğunu düşünüyorum.


1

Bir süredir İngiltere'de yaşıyordum ve içinde yaşadığım hastane konutunda hepimiz ıslak odalar vardı. Şimdi ABD'ye geri döndüm ve evimizi yeniliyoruz ve eve ıslak bir oda eklemek isterim. Ben OP ıslak bir oda olarak kullanmayı planladığı banyo yol çok küçük olduğunu düşünüyorum. Londra'da banyo normal standart banyo daha büyüktü. duş alan bir küvet büyüktü ve tuvalet duş alanının hemen yanında ve tuvaletten duş ayırmak için bir duş perdesi vardı.

Rain aldığımız zaman banyo geri kalanı hiç biraz bile hiç ıslak var. Tüm oda zemini, duş duvarlarını ve tüm zemini kaplayan bir vinil tek parça halinde kaplanmıştır.

Ben duş almak her zaman lavabo ve tuvalet kadar kurutmak zorunda düşünemiyorum.

Bunu yapmamak daha iyi olur; alanınız çok küçük.


0

DIY tavalarına uymayan duş tavaları hakkında cevap vermek için -

Temelde strafor tahliye tavaları olan, istediğiniz boyuta kesebileceğiniz, su geçirmez bir membran koyabileceğiniz ve döşeyebileceğiniz bu kitleri satıyorlar. 'Strafor duş kabı kiti' için arama yapın.

...

Ne kadar yaygın olduklarına gelince, ABD'de ıslak odalara sahip sadece bir modern (son 60 yıl içinde?) Ev gördüğümü hatırlıyorum ve daha çok gregmac'ın bağlandığı ölçekdi (ve babamın evi oldu inşa etmişti).

Onun durumunda, onları erişilebilirlik için özel olarak inşa ettirdi; birinci kattalardı, üvey annemin annesinin içeri girmesini bekliyordular. Girerken hafif bir düşüş vardı (tekerlekli sandalyeyi olumsuz yönde etkilemek için yeterli değil, suyun çıkmasını önlemek için yeterli), ve duş alanında el rayları ve yerleşik bir koltuk vardı.

Ancak, Avrupa'da bazı küçük ıslak odalarda oldum . En küçük (5'x3 'den az?) Venedik'te bir otelde, bir güçlendirme olarak - banyoya girdiğinizde, solda küçük bir lavabo ve sağda küçük bir tuvalet (tankless model, veya tank duvardaydı, İtalya'da nasıl yaptıklarından emin değilim); kapı açıldı ve ikisi arasında durmak için neredeyse hiç yer yoktu. Tüm oda duş olduğu gibi katta bir kauçuk drenaj ızgara oldu. (tuvalet kağıdı rulosu, duş spreyinin üstüne daha yükseğe monte edildi ve kendiliğinden kapanan koruyucu plastik bir kapağa sahipti). Yaratıcılık için bazı puanlar alabilirsiniz, ancak muhtemelen sadece yarım banyo olarak reklam verirdim ve insanların duvarda bir dizi kontrol ve tavanda bir duş başlığı olduğunu fark edip etmediklerini görüyorum.

Ayrıca, tuvalette bir tankınız varsa, lavabonun hemen üstüne monte edilmiş bazı yaratıcı lavabo montajı gördüm (ancak tuvalet tankının önünden geçtiği kadar çıkmadı).

Dikkate alınması gereken diğer şeyler kapılardır - Amerikan evlerinin neden her zaman banyo kapılarının açıldığını bilmiyorum, ama dışarı sallanabiliyorsanız, çok daha geniş hissedeceksiniz; Eğer bunu yapamayacağınız nedenleriniz varsa, bir cep kapısı deneyin.

Ve ıslak odalar gördüğüm diğer yerler (pençe ayak küvetli eski evler dışında), daha endüstriyel / ticari - gittiğim barlardan biri gibi. İnce - neredeyse dokunan bir duş başlığı ile yüksek bir tavan ve yanında 'Budweiser, Durulama, Tekrar' yazan bir işaret vardı. Yıllardır düzenli olan insanlar bunu fark etmemişlerdi bile. Joan'ın belirttiği gibi hastaneler oldukça yaygındır veya 'engelli odası' bulunan otellerdir. Spor salonlarındaki veya okullardaki soyunma odaları başka bir yer.

Ve ben gregmac katılıyorum - üzerinde ucuz gitmeyin, ya da insanlar benzin istasyonu banyo ile karşılaştırabilirsiniz.


0

Onun seslerinden, çok küçük bir odanız var. Eğer ben olsaydım ve gerçekten tam bir banyo isteseydim, bir tür çılgın çözüm bulmaya çalışırdım. İşte bir fikir: duş sırasında tuvaleti koruyacak, ancak tuvaletin kolayca açılmasına ve kullanılmasına izin verecek hareketli bir panel.

Duş Kullanımı:

...................Shower
.........................
.........................
D........................
...D.....................
......D..................
Toilet...................

Tuvalet Kullanımı (kapı yukarı kayar):

D..................Shower
D........................
D........................
D........................
.........................
.........................
Toilet...................

Kayar panel, motorlu bir kasnak tarafından hareket ettirilen bir ray üzerinde olacaktır. İşte böyle görünecektir:

P........................
T..................Shower
T........................
T........................
T........................
..T......................
.....T...................
Toilet...................

Doğru şekilde tasarlanırsa, parça tamamen gizlenebilir. Motorlu kasnak dışında hareketli parça gerekmez.

Hatta duşun bir duvarını, kullanımda değilken duşun içinde kalan, ya da gerektiğinde dışarı çekilecek olan geri çekilebilir bir lavaboya dönüştürebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu tür şeyler için yetkin bir tasarımcı çıkardı. Sorunları çözme yeteneğinize çok güvenmiyorsanız, diğer seçenekleri düşünürüm. Bununla birlikte, ezici bir şekilde yapışkan olmadan yapılabileceğini düşünüyorum.


0

Bir kez biz avantajları anladım biz birkaç dairelerde ıslak oda duş Norveç'te kullanarak ekledi. Tüm duş alanı dışında kiremit veya taş zeminler ısıtılmış, bu yüzden herhangi bir su çok hızlı bir şekilde kurutulur (genellikle 10 dakikadan az bir sürede). Ayrıca, banyo zemini her zaman çok temiz görünüyordu!


0

Kişisel tepki, bunların her zaman benim için biraz kurumsal hissettikleri - her şey üzerinde bir kova dezenfektanı hızlı bir şekilde temizlemek için çok net bir şekilde optimize edildi. Evin geri kalanı "endüstriyel modern (veya postmodern?) Tarzı olmadığı sürece, biraz sarsıcı bulurdum.

Ben (eğer belirtildiği gibi inşa edilmiş ve kusursuz muhafaza) değer aşağı sürücü düşünmüyorum. Ben de değer katacağını sanmıyorum - evin kendi zevk geliştirmek dışında.

Özürlü bireyler için olası avantajlar üzereyiz düşünme sen ise yapmak çok (vb kaymaz zemin, tutamak,) ergonomi ve güvenlik kontrol ediniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.