Yuvarlak HVAC kanal parçalarının birbirine uyması için bir hile var mı?


6

Tadilat projesinin bir parçası olarak bazı temel HVAC kanalı çalışmaları yapıyorum ve büyük miktarda dirsek yağı olmadan ve uçları tutmadan parçaları bir araya getiremiyorum. Kaybettiğim ve kolaylaştıracak bir numara var mı? 6 inç ve 7 inç sac kanal ve havalandırma botları ile birlikte bazı esnek kanallarla çalışıyorum.

Yanıtlar:


10

Bir kanal parçasının ucunun çapını azaltmak için bunun gibi bir kanal kıvırıcısına ihtiyacınız vardır :

görüntü tanımını buraya girin

Birden fazla paralel kıvrımınız olması için aleti kanalın ucunda çalıştırın. Bu parça sıkıştırılmamış parçanın içine doğru kayarak size bantla güvenli bir bağlantı sağlamanız gerekir.

Özel bir alet için bahar yapmak istemiyorsanız, insanların kıvrım yapmak için iğneli pense kullandıkları yeri gördüm .


2
Bunun işleyişinin nedeni kıvrımların borunun bir kısmını içeri katlayarak etkili yarıçapı küçültmesi ve kıvrılmış ucunun kıvrılmamış ucuna kaydırılmasını mümkün kılmasıdır. (İğne-burun hilesini yağmur oluklarında kullandım.)
keshlam

3

Uçlar zaten fabrikada kıvrılmışsa, kanalınızı hizada olmaya, yani bir diğerinden sadece biraz açılı olacak şekilde yaklaştırın. Bu, kıvrılmış ucun bir kısmının zorlanmaya başlayana kadar 1/4 inçten daha fazla gitmemesini sağlar. Kanalın sabit kalması için bir yer bulun (genellikle onu tutmak için kanalı sıkıca çekerim) son kenarı geçmesi için genellikle, her iki elinizi de alır, kullanım sırasında kıvrılmış ucun son kısmını itmek için başparmağınızı kullanarak, bunu hayal edebilirseniz, kıvrılmamış turu tutmaya yardımcı olacak serbest parmakları veya en azından deforme olmasını engellemek için, metalin çiftleşme parçasına yakalanmasının sebebi, onu içeri sokmak için aşağı bastırdığınızda, diğer parça da onu takip etmeye çalışacaktır. bu sorun, ancak başparmaklar, parçaları sıraya sokmak için içeri itme işleminin çoğunu yapar. O zaman yine bir tutam içinde bir kıvırıcı ya da iğne burunlu pense kullanabilirsiniz ...


1

Kanal hatlarını büyük kutudan aldığımda, sonunda bir silindire bağlamak zorunda olduğunuz tabakalar halinde gelirler. İlk ben yaratıyorum. Sonra ikinciyi sadece alt ya da iki ayağa bağlarım. Anlamı üst hala şekil değil - bu yüzden eğilir. Bu, alt kısmın hafifçe sıkışmasına neden olur. İlk kanala itiyorum, sonra bağlamayı bitiriyorum ... vb.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.