Bir çamaşır makinesi tahliye hattını bu kutuya nasıl bağlarım?


10

Bir tesisatçı çıkıp bir tahliye hattı taktım ve bir çamaşır makinesi için besleme suyunu bağladım. Projeden ayrıldığı durum bu: resim açıklamasını buraya girin

Atık hattını nasıl bağlarım? O merkez deliği açmam gerekir mi?


1
İlginç kutu; Bunu daha önce görmedim. Sıcak ve soğuk su bağlantılarından herhangi bir potansiyel sızıntıyı yakalama amacı mı var, yoksa bu sadece duvar kaplamasının arkasına güzel kurulum yapılmasına izin vermek için mi tasarlandı?
keshlam

5
Duvarın arkasında güzel kurulum.
Adam Davis

1
Bir yan sorun olarak, tesisatçı sıcak ve soğuk malzemeler üzerine gösterilen bağlantı noktalarının yukarısına herhangi bir kapama valfi taktı mı?
DJohnM

3
@ User58220 Ürün bilgi sayfasında, orada kapanmalar olmalı, bu fotoğrafın açısı nedeniyle görünmüyorlar gibi görünüyor.
kimse

1
Umarım su borularının arkasındaki kanaldaki kablolardan yalıtımı eritmez. Bakır ve boru zamanla birbirlerini aşındıracakları için dokunmamalıdır.

Yanıtlar:


10

Nakavt olmalı, yani sert bir darbe patlayacak. Tesisatçı, tahliye hattını yerine yapıştırmadan önce bunu yapmalıydı, çünkü şimdi dışarı atmak, tapanın tahliyeye düşmesine neden olabilir. Bu, tuzak yapıştırıldığı ve sökülemeyeceği için gelecekte tıkanmalara neden olabilir.

Düz uçlu bir tornavidanın ucunu nakavtın üzerine koyun ve tornavidanın arkasına elinizle veya bir çekiçle dokunun. Nakavtın sadece bir kısmının serbest kalması için almaya çalışın. Ardından gevşetilmiş diski bir pense ile tutup serbestçe bükün. Kanalizasyona düşürmemeye çok dikkat edin.

Delik açıldıktan sonra, çamaşır makinelerinin atık hattını deliğe asmanız yeterlidir. Yıkayıcı, atık hattında kanca yapmak için kullanılan bir plastik parçası ile birlikte gelmelidir. Bunu takın ve atık hattını deliğe asın.


2
Kutunun teknik özellik sayfasında "Büyük boyutlu KO'lar boşaltılamaz" iddia edilir. Aslında burada nasıl çalıştığını bilmiyorum.
kimse

4
Nakavt bandını, bandın altında bir tel veya tel ile kaplayabilirsiniz. Bu, gidere düşerse nakavtı almanızı sağlar.
David Wilkins

@AndrewMedico Evet, bu durumda kesinlikle büyük boy görünmüyor . Bununla birlikte, bunun GuestPost'un cevabı ile ilgisi olabilir - kutu baş aşağı görünüyor ve alttaki bağlantı noktası (şimdi üstte) daha büyük görünüyor ve potansiyel olarak daha büyük bir KO'ya sahip olabilir. Sadece benim en iyi tahminim.
thanby

Bu yazı ile pastırmamı kurtardım. İçeri düşmesini önlemek için içine bir tahta vida sürdüm ve biraz sicim üste, diğer ucunu başparmağımla bağladım. Tornavida ile kenar sıkıştı, çıkardı, bitti.
tobybot

2

Damlalık muhafazası üstte göründüğü için kutunun baş aşağı olabileceğini söyleyebilirim. Ancak, genellikle her iki şekilde de kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yine de, evet, nakavt olmalı. Tesisatçı, yıkayıcıyı takmak için beklerken kanalizasyon gazının geri gelme olasılığını istemiyordu, bu yüzden nakavtı bıraktı. .

Ve yukarıda bir yerlerde kapatma vanaları olduğu konusunda hemfikirim. Tesisatçı bu alanı hava çekiçli tutucular için kullandı.


1
Kapatma valfi kolunun ucunu her açık dişli bağlantının solunda zar zor görebilirsiniz. Armatürün ayrılmaz bir parçasıdır.
Timbo

2
Ben iki taraflı ve baş aşağı değil söyleyebilirim. Sadece bu fişi patlat ve hortumu oraya as. Su çekiç redüktörleri kurulu olan hoş bir dokunuş. Onları bende de var.
2014

2

Şimdi bunu okuyan biri için basitleştirmeye / açıklığa kavuşmaya çalışalım.

A. Kutu ters DEĞİLDİR. Yukarıdan veya aşağıdan su temini sağlamak için üst ve altta özdeş KNOCKOUT'lar vardır. Tahliye sadece alt tarafta olabilir, ancak bunu yapmanın yolu budur.

B. Nakavt kanalını boşaltmadan boşaltmanın çeşitli yolları. Tornavida ile (önerildiği gibi) çalın, sonra kaldırın ve pense ile kavrayın. Bir delik delme delebilir ve zip kravat veya dize vb.

C. Kesinlikle kapatma vanaları vardır. Kırmızı sapı solda, mavi sapı sağda gördüğüme inanıyorum. Bunlar 90 derece küresel vanalardır.

D. Su darbesi tutucuları baş aşağı DEĞİLDİR ve iyi çalışır. MFgr web sitesi başına "herhangi bir açıda" kurulabilirler:

http://www.ipscorp.com/plumbing/watertite/protectivesystem/hammerarresters

Mekanik - hava dolu bir mesane ve yay dahil, inanıyorum.

E. Tuzağın yapıştırıldığını unutmayın. Yıkayıcı drenlerin kendiliğinden kendi kendini temizlediği için bu iyi olmalıdır. (Evet, tuzak kanalizasyon gazlarını engellemek için var. Sadece su ile dolduğunda çalışır.

** Bodrumlarda / hizmet odalarında yer süzgeçleri olanlara bir dipnot. Arada bir kaç bardak su dökmeniz gerekir. Bu, tozu / kiri temizler, ancak en önemlisi suyu düz tutar. Suyun oldukça hızlı buharlaşabileceği kuru iklimlerde özellikle önemlidir.


0

Su darbesi cihazları, su darbesini durdurmak için havayı tutacak şekilde tasarlanmıştır. Vanalarınız baş aşağıdır ve su darbesini durdurmaz. Su darbesi bir sorun değilse, plastiği çıkarabilir veya delebilirsiniz. Montajdan önce çıkıntıyı çıkarmış olmalısınız, çünkü çıkardığınızda parça bloke eden tahliye içine düşebilir. Tahliyeyi temizlemek için kolayca çıkarılamayan bir "S" tuzağı taktınız. Çıkarılabilir hale getirmek için PVC bağlantı parçaları mevcuttur. Mevcut borunun kesilmesi, kolay temizlenebilmesi için çıkarılabilir bir "S" kapanı için dişli kapaklı bir süpürme "Y" takılması tavsiye edilebilir. Yapıştırıcıyı yapmak için yeterli alana sahip olmak için kutudaki PVC'yi yeterince bıraktığınızdan emin olun. Tahliye borusunu yapmadan önce tahliye deliğini çıkartın.


1
Bu bir "S" tuzağı değil, bir "P" tuzağı.
Tester101

0

Tapa, tahliye hattının basınç testini basitleştirmek için vardır. Bu, yeni bir sıhhi tesisat sistemi kurulduğunda veya değiştirildiğinde (bazı sıhhi tesisat ekleyen bir modelde olduğu gibi), pnömatik bir tapa (veya Home Depot'ta ) yerleştirilerek, sistemi şişirerek ve suyla doldurularak yapılır.

resim açıklamasını buraya girin

Tesisat müfettişi, boruların birkaç dakika sabit su seviyesini koruduğunu doğruladıktan sonra (tesisat sızıntısı olmadığını gösterir), sistem boşaltılabilir ve daha sonra nakavt (ahem) çıkarılabilir.

Nakavttan delen tornavidayı delmek için keskin bir flatblade tornavida ve bir çekiç kullanardım ve sonra kaldırın.


0

Hemen bir çamaşır makinesini bağlamış olsaydınız, tesisatçı da onu devirmiş olabilir. Değilse, kanalizasyon gazlarının eve geri dönmesini önlemek için iyi bıraktı.


1
Alttaki tuzak, kanalizasyon gazlarının eve geri dönmesini önler.
mmathis

1
@mmathis tuzakta su yoksa gazı dışarıda tutmaz.
mlapaglia
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.