Bir granit tezgah üstü kesin


Yanıtlar:


15

Bunu, 12 x 12 inç (30x30 cm) ve 18 x 26 inç (45x65 cm) olmak üzere iki farklı boyutta granit döşemeyle yaptım. Tam bir levha değil, fakat temelde aynı şekilde çalışması gerekir.

Araçlar

İki göreviniz var: kesme ve kenarları yumuşatma / parlatma.

Hem kesme hem de cilalama için açılı taşlama makinesi kullandım. Benim durumumda, bunun gibi 4-1 / 2 inçlik bir öğütücü satın aldım, bir indirim aracı ithalat deposundan ucuza aldım (yaklaşık 20 ABD Doları; harika çalışıyor).

açılı taşlama

Düz kesimler için bir elmas bıçak (elmas talaşlarıyla gömülü metal bıçak) kullandım.

elmas bıçak

Bir kılavuz ray veya çit olarak kullanmak için bir tahtayı granite sıkıştırdım ve öğütücüyü aşağıdaki gibi bir koruyucu kullanarak koştum:

açılı taşlama koruması

Yuvarlak lavabo açıklığı için, büyük kısmını elmas bıçağı kullanarak (istenen çizgimin içinde) bir dizi düz kesim ile kestim ve ardından açılı taşlamada bir duvar taşlama çarkı kullanarak eğriyi düzeltti.

Bir gaz maskesi taktım ve mümkün olduğunca fazla toz toplamak için keserken dükkânı boşalttım.

Kenarları pürüzsüzleştirmek ve cilalamak için açılı taşlamada taş ve duvarcılık için tasarlanmış parlatma / "yüzey temizleme diskleri" kullandım. Kabadan inceya kadar çeşitli tahıllar halinde gelirler. Zımparalama gibi, kaba ile başlayın ve para cezasına kadar ilerleyin.

taş parlatma diskleri

Yukarıdaki parçaların tümü kuru yapıldı; Su dahil değil.

Süngerimsi lastik tutucular üzerine monte edilmiş bazı elmas parlatma pedleri ile elle bitirdim. Bunlar ıslak yapılır; İşlemi yağlamak için su kullanmak ve bunu yaparken kumları yıkamak. Eski bir plastik süt kabı kullandım ve tabana yakın tarafta bir delik açtım ve parlatırken sürekli olarak suyu damlatmasına izin verdim.

elmas el parlatma pedleri

Sonuç olarak, kolay ve ucuz olduğunu söyleyebilirim; sadece zaman aldı ve çok fazla toz oluşturdu. Uygun bir maske yüz maskesi edinin ve bu küçük kağıt maskelerini kullanmayın; sinüsleriniz ve akciğerleriniz uygun korumaya değer.

Solunum yüz maskesi

Öğütücü ve kesim / taşlama / parlatma malzemeleri için 100 ABD Dolarından daha az harcadığımdan eminim. Solunum cihazım zaten vardı ama onlar da pahalı değil.

12 inç fayanslarda, küçük bir masa testeresi gibi inşa edilmiş küçük bir fayans ıslak testeresi kullandım. Güzel ve temiz kesimler üretti, ancak bu, fayansların testere üzerine taşınmasını gerektirdiğinden, 26 inç fayanslarda işe yaramadı ve levha için de işe yaramadı.

Sonuçlar

Mutfak ve banyo tezgahı için granit fayans kullandım. Ben mutfağa yaptığım zaman, burada 12 inç gibi küçük boyutlarda kare granit fayansların farkındaydım. Daha sonra banyoyu yaptığımda, büyük bir fayansı keşfettim, bu da tam bir karoyu arkadan ön kenarlara koyacak kadar büyüktü. Bu 5 ayak genişliğindeki sayaç, ana yüzey için yalnızca dört karodur.

İşte 12 inç granit fayanslı mutfak:

mutfak tezgahı granit fayans

granit fayans

granit fayans

Ve 18 ila 26 inç granit fayanslı banyo:

granit fayans, 26 inç


2
Nihai sonucun bir resmini yayınlama şansın var mı? Adlandırılmamış Amerikan indirim araçlarını kullanan ve iyi sonuçlar elde eden birine hayranım . : D
Freiheit

İzlemiş olduğunuz sürecin olağanüstü illüstrasyonu ve açıklaması. Birçok kişiye yardımcı olmalı.
getterdun

1
Tamam, sonuçların fotoğrafları eklendi.
Grunthos

1
Kaliteye karşı takım maliyeti genellikle çekişmeli duygusal bir tartışma olabilir. Benim için basit - Ben genellikle 2'ye 1'e 4'e 1 oranla bir kumar gibi ucuz araçlar satın alırım. Bazıları çöp, bazıları mükemmel, çoğu arada. Bana marka markasının bir kısmına mal olan bir takımı tamir etmek ya da düzeltmek istemiyorum. Diğer Bir marka aracıyla atıyorum ve değiştiriyorum. Açı öğütücü gibi diğerleri sadece çalışır, çalışır ve çalışır. İlginç konu: garagejournal.com/forum/showthread.php?t=67850
Grunthos

Sonunda bu yeniden modele geri dönme: D Hangi kapsamda büyüdü. Bu cevabı kazıyorum ve mutfak genişlememi bitirmek için beni sıktı!
RLZaleski,

0

Kendi Quartz tezgahımı kendim ürettim. Düz kesimler yaptım Elmas bıçaklı daire testere kullanarak, elmas bıçaklı açılı taşlama ile detaylı kesimler ve pürüzsüzleştirme yaptım. youtube'da "Thrifty Tani" kelimesini aratın. Nasıl yaptığımla ilgili bir videom var. Videoya bir link veriyor: https://www.youtube.com/watch?v=XlXId-YhEv0&t=29s

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.