Bir mutfak adası çevresinde ne kadar açıklık gerekir?


8

Bir mutfak adasının çevresinde en az ne kadar yer olmalı?


Adada bir ocak mı yoksa sadece bir tezgah mı olacak?
Jay Bazuzi

Kapınızı, İç Çerçeveden İç Çerçeveye ölçün .. normal geçiş için gereken minimum boyuttur. Bu yüzden adanızın etrafında uygulayın ve iyi olacaksınız .. daha az herhangi bir şey ve çok rahatsız olabilir. Özellikle büyük insanlar için.
Piotr Kula

36 "minimum, 42" konforlu

Yanıtlar:


7

İdeal olarak, adada çalışan bir kişi varken bir kişinin geçmesi için yeterli alan olmalıdır.

İki kişinin aradaki yan yana durması veya rahatça geçmesi için yeterli alan. Hareketlilik sorunları olan insanlar için yiyecek ve içecek sağlamak zorundaysanız, muhtemelen bu boşluğu, tekerlekli sandalye veya yürüyen bir çerçeve kullanan birinin ekstra genişliğini ve esneklik eksikliğini karşılamak için daha geniş hale getirmeniz gerekecektir.

Bununla birlikte, tasarımınıza bağlı olarak daha azıyla kurtulabilirsiniz - özellikle o bölgede çok az trafik olacak veya hiç trafik olmayacaksa.


Vay. ya 50 "bel büyüklüğüne sahip bir güreşçi .. ve ortağı da .. whooops
Piotr Kula

5

Sizin için neyin işe yaradığını bulmanın iyi bir yolu, ada ile kabaca aynı boyutta bir kutu bulmak (veya hurda kontrplak ve 2x4'lerden bir şeyleri bir araya toplamak) ve bunun nasıl hissettiğini görmek olabilir. 'Ada'da durun ve birisinin arkanızdaki mutfak çekmecelerini açmasını sağlayın, mutfağa doğru yürüyün ve yavaşlatmanız gerekip gerekmediğini fark edin, çünkü adayı klipsleyeceğinizi hissediyorsunuz vb.

Yeniden satış konusunda endişeleniyorsanız, kendi vücut ölçünüzü de düşünün. Küçük bir çerçeveniz varsa, daha büyük biri iyi hissettiğiniz bir alanla rahat olmayabilir.


2

42 "benim kişisel gereksinimim. Kod veya belediyenizle ilgili zor gereksinimler hakkında yorum yapamıyorum. 36" bence çok hızlı kalabalıklaşıyor. 48 "harika, ama bunun için çok az insanın yeri var. 42" mutlu bir ortam gibi görünüyor.

Orada bir ocak olsaydı, ben ada kenarlarına ocak ne kadar yakın bağlı olarak 42 leary olabilir.


1

Her iki tarafta yaklaşık 3 feet başlamak için iyi bir yerdir.


Ya! 3Foot aslında birçok ev inşa topluluğu ve düzenlemesi için gereken minimum boyuttur .. yaklaşık vücut büyüklüğü değil ...
Piotr Kula

1

Normalde alan izin veriyorsa 36 "dk ve ideal olarak 48" e kadar çekim yapıyorum. Feragatname: Ben bir mutfak tasarımcısıyım.


0

32 İnç boşluk ile büyük bir mutfak vardı ve küçük bir mutfak için iyi oldu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.