Bir darbe sürücüsü ile bir darbe anahtarı arasındaki fark nedir?


9

Açıkçası darbe sürücüleri ve darbe anahtarları farklı amaçlar için tasarlanmıştır, ancak her ikisi de aynı prensipte çalıştıkları için bazı çakışmalar var mı? Küçük bir kablosuz darbeli anahtar, 1/4 "altıgen sürücü yerine 1/4" kare sürücülü, kablosuz darbeli sürücünün hafifçe büyütülmüş bir versiyonudur veya başka farklar var mı? Ara sıra diğerini kullanmak için adaptör satın alabilir miyim, eğer öyleyse dezavantajları ne olur? Birkaç dezavantajı tahmin edebiliyorum: bir sürücü olarak kullanıldığında anahtar ağır ve büyük olurdu, bu yüzden kol uzunluğunda veya dar alanlarda uygun değil; sürücüye gerçekten ağır hizmet tipi anahtarlama için yeterli güç verilmeyecek; İngiliz anahtarı, kafaları vidalarınızdan hemen bükmemek için biraz dikkat gerektirebilir. Bundan daha fazlası var mı?


Sorunuzu netleştirmek için bazı örnek ürünler gönderebilir misiniz?
Jay Bazuzi

Yanıtlar:


8

Çoğu sürücü biti seti 1/4 "kare sürücü adaptörüyle birlikte gelir (benim küçük Milwaukee setim de 3/8" sürücü ile birlikte geldi, ancak bunun yaygın olup olmadığını bilmiyorum). Bu bir bit ile, sürücünüz hemen hemen 1/4 "darbeli anahtarla hemen hemen aynıdır. Düşündüğünüz modellerin karşılaştırılabilir olup olmadığını görmek için tork özelliklerine bakmanız gerekir, ancak bahse girerim. az etkili sürücüler uzun bir yol kat etti - pil ömrü harika ve torka inanmak zor.

Daha ağır otomotiv (veya diğer mekanik) kullanım için sadece kare tahrikli bir darbeli anahtar ve sadece 1/2 "gibi daha büyük bir boyutta düşünürüm, böylece zor bağlantıların çıkarılmasında gerçek bir yardım sağlayabilir.


7

Darbe sürücüleri ve darbeli anahtarlar oldukça farklıdır. Tork değerlerine bakın ve bunu neden söylediğimi göreceksiniz.

18V impact drivers: 1300-1400 in-lbs of torque
18V impact wrenches: 3800-5800 in-lbs of torque

Sadece burada tahmin ediyorum, ama anahtarların bu ekstra torka sahip olduklarını söyleyebilirim çünkü daha düşük RPM ve IPM (dakika başına etki.) Varlar. çok tork.


2
Küçük takımlar için torkta çok daha az fark var gibi görünüyor. Örneğin, Milwaukee'nin 12V M12 hattı ile: 2450-22 darbe sürücüsünün 850in-lbs; 2451-22 3/8 "darbeli anahtar 1000 in-lbs'dir. 18V satırlarında yazdıklarınıza benzer çok daha büyük farklılıklar vardır.
Lev Bishop

1

İki farklı araç için kullanılan darbe sürücüsü teriminden kaynaklanan bazı karışıklıklar.

Manuel darbeli sürücüler ve elektrikli darbeli sürücüler vardır. Manuel darbeli sürücüler daha özel araçlardır ve bir çekiçle vurulması ve philips vidalarının çıkarılması için kullanılan ağır silindirli kamlı bir uç tutucusuna sahiptir. Kam hareketi, vida başından dışarı kamın takılma ve sıyırma olasılığını en aza indirmek için darbe hareketini bir döner ve aşağı eksenel hareket kombinasyonuna dönüştürür.

Elektrikli darbe sürücüleri çoğu insanın bildiği sürücülerdir ve daha küçük somun ve cıvata bağlantı elemanlarını sürmek için tasarlanmış küçük 1/4 "uçları kabul eder.


-2

Darbe sürücüleri aşağıya doğru bir kuvvet ve dönme kuvveti sağlar, bu nedenle kamları azaltmak / ortadan kaldırmak için phillips gibi vida kafaları için daha uygundur.


3
Darbe sürücüleri eksenel kuvvet uygulamamaktadır. Artan tork için dönme impulsları kullanırlar. Darbeli matkaplar eksenel kuvvet uygular. İşte bir darbe sürücüsünün içlerine iyi bir bakış - örsleri için eksenel bir bileşenleri yoktur. toolguyd.com/…
Doresoom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.