Sadece 2 uçlu çıkışlı bir daire ile ne yapmalı


10

Sadece iki GFCI, biri banyoda ve biri mutfakta dışında 2 çatallı çıkışları yer boyunca bir daire (Colorado, ne yeniden kod değer) kiraladı.

0,30 $ 2-> 3 adaptörünü satın aldım ve bu uzatma metal parçasını ön plakaya vidaladım ve daha sonra prizin nasıl bağlandığını görmek için ucuz bir 'test cihazı' kullandım (3 ışık var ve kombinasyonlar halinde geliyorlar) zemin yok, sıcak yok, nötr yok vb.). Test ettiğim her çıkış 'topraklamamış', bu yüzden kutular aslında topraklanmamış.

Ev sahibine bunu sordum ve 'Home Depot'a sorduk ve büyük bir şey olmadığını söylediler, sadece bir dalgalanma koruyucusu kullanın' dediler. Kablolama / devreler vb. Hakkında fazla bir şey bilmiyorum, ancak ev sahibinin ilgisini yeniden sarmak için göz önüne alındığında bu gölgeli tavsiye gibi görünüyor. Takarken 3 uçlu çıkışların kullanılmasını isteyen pahalı donanımlara sahip profesyonel bir programcıyım.

Sorum: Cihazımla 'yanlış' topraklanmış 3 uçlu fiş kullanmanın (kendim ve ekipmanım için) potansiyel tehlikeleri nelerdir? Bu, kod sorunları için ev sahibine basmam gereken bir şey mi? (Büyükbabası olabilir, bina eski ama yakın zamanda yeniden yapılmıştır).

Herhangi bir bilgi ve tavsiye için teşekkürler.


Bu cevap yardımcı olabilir.
Tester101

Yanıtlar:


7

Birincil endişem GFCI'lu devrelerle güvenliğinizdir. Sadece bu iki devrenin bir modelde topraklanmış kabloya yükseltileceğine inanmakta zorlanıyorum ve bir GFCI'nin topraklanmamış kablo ile çalışabileceği hiçbir şekilde göremiyorum. GFCI'lerin kendi başlarına doğru çalışıp çalışmadığını test edin. Priz test cihazınızın bir GFCI test fonksiyonu da var mı? Öyleyse, GFCI'larda da kullanın.

Topraklanmamışlarsa iki uçlu çıkışlara sahip olmak sorun değildir: daha fazla bilgi için bu önceki soruya verilen bu cevaba bakın , ancak bir dalgalanma koruyucusu, akım gerilimindeki ani değişikliklerin koruduğu ekipmana ulaşmasını önler, canlı, nötr olsun veya öğütülmüş; daha önce var olmayan iyi, istikrarlı bir zemin seviyesi sağlamak için hiçbir şey yapmaz.

Elektronik ekipman genellikle referans noktası olarak sabit bir zemin seviyesine sahip olmayı sever. Normal şartlar altında, NM kablosundaki toprak iletkeni herhangi bir akım taşımamaktadır, bu yüzden bunların hepsi binanızın dışındaki toprak yükselişi ile aynı elektrik potansiyelinde olur. Bu kararlı seviye olmadan, bir ekipmanın iç "zemini" değişebilir. Bu genellikle tek bir ekipmanın içinde dahili olarak bir problem değildir, ancak iki ekipmanın parçası arasında elektrik sinyalleri paylaşılırsa sorunlara neden olabilir: hi-fi sistemlerindeki şebeke uğultusu buna bir örnek olacaktır. Aralarındaki elektrik teli miktarını en aza indirmek için (aynı dubleks prize takmak gibi) ilgili ekipmanı birbirine yakın tutarak etkileri hafifletebilirsiniz, ancak tam olarak hangi donanıma sahip olduğunuza bağlı olarak hala sorun yaşayabilirsiniz.

Kod uyumluluğuna gelince, izin başvuruları ve denetim sonuçları bir kamu kaydı meselesi olabilir (bunlar benim yerimdedir), bu nedenle bu yeniden modelleme sırasında yapılanlar hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz.


7
GFCI topraklanmamış kablo olmadan çalışır, çünkü amacı topraklama gücünü değil, devreyi açarak bir toprak arızasını kesmektir. İçeri ve dışarı akışı ölçer ve delta bir sınırı aştığında, akım akışını tamamen durdurmak için devreyi açar. Varsayım, eksik akımın kalbinize yönlendirildiğidir ve başka bir gün yaşamayı takdir edersiniz.
Jeremy

2
Onlar her ne kadar GFCI, topraklama gerektirmez, JeremyW.Sherman @ seconding olan bir etiket okuma olması gerekiyordu "Hayır Ekipmanları Toprak."
Craig

@ JeremyW.Sherman "GFCI topraklı kablo olmadan çalışıyor " mu demek istediniz ?
ijoseph

@ljoseph: Evet, "topraklanmamış" ve "topraklanmamış" arasında tereddüt ettiğimden emin oldum. GFCI çalışacak, topraklanacak veya çalışmayacak.
Jeremy W. Sherman

2

Profesyonel bir elektrikçi değilim ve üçüncü telin işe yaramaz olduğunu veya böyle bir şey olduğunu asla iddia etmeyeceğim, ancak yaşadığım yerde iki yönlü prizler, belki de 1980'den önce inşa edilen evlerde tek seçenek ve ben böyle yaşıyorum yıllardır evlerde yaşıyor ve bu tür evlerde yaşayan onlarca insan tanıyorum ve iki uçlu bir priz kullanması nedeniyle özel olarak herhangi bir donanımın öldüğünü hiç duymadım. Bir şey bozulduğunda, sahibi bu üniteyi bir servis mağazasına getirir ve servis mağazasının "oh, iki yönlü bir priz kullandınız, garantiyi geçersiz kılar, hoşçakal" ama bunun asla gerçekleşmediğini unutmayın.

Birincil endişeniz kendi güvenliğiniz olmalıdır - tıpkı yalıtım bir yere zarar verirse ve hasarlı üniteyi bir elinizle tutarsanız ve başka bir çelik su borusuna dokunursanız.


Aslında, ağabeyime (50'lerin sonu) göre, bu günlerde bir şey kırıldığında, onu 'lanet' edersiniz, yani çöp kutusunun üzerinde tutmak, üzüntüyle "Lanet olsun!" sonra bırakmak. Hatta bulabilirseniz "tamir atölyesi" almak için yakıt daha az maliyeti. Çok sayıda kapalı elektronik tamir atölyesi görüyorum. Yerel Radio Shack bile gitti. Kahretsin!

@nocomprende Garanti hala geçerliyken değil.
sharptooth

1

Muhtemelen ekipmanınız için tehlike yoktur, ancak ciddi kişisel tehlike vardır. Ayrı bir toprak yolu (üçüncü çatal) olmadan, ekipmanın çerçevesine veya şasisine enerji verilmesine (canlı) neden olan herhangi bir ekipman arızası, üniteye dokunan herkes için ölümcül bir şok tehlikesi oluşturabilir. Bu akım kaçağı bir kesiciyi açmak için yeterli olmayabilir ve sadece kuruduğunuzda, kauçuk tabanlı ayakkabı giydiğinizde ve ahşap üzerinde durduğunuzda ekipmana dokunduğunuzda bir “gıdıklama” verebilir. Ancak duştan yeni çıkıp çıplak ayaklarınızdayken aynı ekipmana dokunun ve istatistik olabilirsiniz.

Bir dalgalanma koruyucusunun topraklama ile ilgisi yoktur. Şebeke sorunları veya yıldırım düşmesi nedeniyle önceden belirlenmiş bir seviyenin üzerine çıkarsa hat voltajını sıkıştırır. Bilgisayarlar, TV'ler gibi tüm hassas elektronik ekipmanlarda daima aşırı gerilim korumasına sahip olmalısınız.


4
Bu kısmen doğrudur. Şok olabilmek için, bir birim ile topraklanmış bir şey arasında iletken olmak gerekir. Bu yüzden sadece kuru zeminde durursanız ve su borusu gibi bir şeye dokunmazsanız, çoğu zaman şok olmazsınız. Bu, insanların iki yönlü çıkışları olan evlerde onlarca yıl nasıl yaşadıklarını ve asla şok olmadıklarını açıklıyor (arka plan için cevabım bakın).
sharptooth

Başka bir deyişle, bir dalgalanma koruyucusu cihazlarınızı hasar ve arızalardan koruyacaktır. Sizi korumaz - bu topraklama ve GFI'lerin işidir.
user149408

Günümüzde pek çok tüketici ekipmanı bu gün için açıkta metal içermeyen plastik kaplıdır. Bir duvar anahtarında, yalnızca kapak plakalarını tutan vidalar topraklanır (veya edilmez) ve isterseniz bunun için plastik vidalar kullanabilirsiniz.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.