Veranda Finişer nasıl kesilir


4

Çapraz olarak bir verandaya veranda döşemecileri döşemek istiyorum. Kaldırım makinelerini ikiye kesmek için ne tür bir alet kullanmam gerektiğini bilmek isterim. Yaklaşık 2 "kalınlıktadırlar ve Çekiç ve Keski yaklaşımını kullanmak istemiyorum, böylece temiz kenarlar alabilirim. Bu işi yapmak için daire testereye koyabileceğim belirli bir bıçak var mı? Bu veranda olduğundan 200 metrekareden fazla olacaksa, bu işte bana zaman kazandırmak için gerekirse yeni bir araç almaya hazırım.

Yanıtlar:


4

Muhtemelen yerel nalburdan böyle bir testere kiralayabilirsin.

Islak Tuğla Testere

Genellikle elmas uçlu bir duvar bıçağı olacaktır. Ayrıca ıslak bir testere olduğundan emin olmak isteyeceksiniz ya da taşları keserken ıslattığınızdan emin olun, çünkü beton kesme tozları gerçek bir karışıklık yaratabilir ve sağlığınıza zarar verebilir.

Bunun gibi bir ayırıcı da bulabilirsiniz.

Kaldırım Taşıyıcı

Ayırıcılar çok daha az toz ve gürültü üretir ve genellikle bir testereden daha ucuz bulunur (birkaç yüz dolara çevrimiçi bir çift buldum). Bununla birlikte, ayırıcılar tamamen temiz bir kesim üretmeyebilir. Bölücüler ayrıca pnömatik ve hidrolik çeşitlerde gelirler, bunları bütçeden çıkarılmış (1000,00 $ ve üstü) satın alabilirler, ancak makul bir fiyata kiralanabilirler.


Her ikisini de kullandım ve ayırıcıyı sadece tozdan kaçınmak için de tavsiye ederim. Bu, bir elmas testereyle yapacağınız gibi süper temiz bir mola elde etmeyeceğinizi söyledi.
DA01

1
Ayırma seçeneğinin testere seçeneğinden çok daha hızlı olduğunu unutmayın.
Chris Cudmore

Bazı finişer stilleri, kendilerini diğerinin bir kesim tipine ayırmaktadır. Temiz bir görünüme sahip finişerler için testere kullanmalısınız. Ayırıcı, rustik görünümlü finişerlerde kullanılmalıdır.
BD72
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.