Halının hareket etmesini nasıl önleyebilirim?


9

Emin değilim bu soru için doğru yer budur ama ....

15x20 feet uzunluğunda bir halım var. Benim sorunum, her üç haftada bir, üstündeki her şeyi (sehpa, kanepe bacakları, eğlence merkezi vb.) Çıkarmam ve düzeltmem gerekiyor, çünkü ya öyle bir şekilde eğilmiyor duvarlarla artık hizalayın veya belirli noktalarda ortasından demet yapın.

Hareket etmesini engellemenin bir yolunu bilen var mı? Aşağıdaki halıya yapıştırmak için kullanabileceğim bir şey var mı (halıya zarar vermeden)?


Halının üzerine bir alan halısı yerleştirdiğinizde, alt halının tahılıyla savaşırsınız. Pedler yardımcı olabilir, ancak onları sadece parke üzerinde kaymayı önlemek için kullandım. Aynı şey sandalye paspaslarında da olur.
BMitch

Yanıtlar:


4

Target and Home Depot'ta iki taraflı "halı tutucu" bant var (muhtemelen diğer mağazaların çoğunda, ancak bu ikisinin taşıdığını biliyorum).

Giriş halılarımızı karo zemine yapışmış halde tutmak için kullanıyoruz. Halıları vakumlayabileceğimiz kadar iyi duruyor.

Feragatname: Halı ile sert zemine ne kadar iyi yapışacağından emin değilim.

Alternatif olarak, alan kilimlerini halınıza tutmak için kilim pimleri / kilim çapaları kullanabilirsiniz.


13

Sadece bunun için halı yastıkları yaparlar:

Halı pedi resmi

Bunları herhangi bir büyük kutu ev geliştirme mağazasında bulabilirsiniz.


Bunlara sahibim ve yardım ediyorlar ama işler hala hareket ediyor. Yerleşik kaymaz pedli bir halım var ve gerçekten iyi duruyor.
Jay Bazuzi

1

Halının hareket etmesini önlemeye yardımcı olmak için özel çift taraflı bant vardır. Bant ile halınızın kenarı arasında iki inç boşluk kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, zamanla daha az topaklanma ve hareket sağlamak için halının stratejik alanlarının altına yerleştirebileceğiniz kaymaz pedler de vardır.


0

Halının kaymasını önlemek için halı astar veya ped kullandım. Birçok çeşit var, ancak altındaki halı ile aynı renkte olan doğal elyafı tavsiye ederim.

Bazı elyaf seçenekleri arasında keçe, at kılı ve jüt bulunur. Keçe kişisel bir favoridir. Kauçuk ve köpük diğer seçeneklerdir, ancak deneyimlerime göre bağlanırlar ve demet yaparlar ve halının altında hissedebilirsiniz. Bir halı pedi kullanırken, sıvı dökülmelerine özellikle dikkat etmeniz gerekir, çünkü ped herhangi bir nem sorununu birleştirecektir, yani ... halledilmezse çürümeyi hızlandıracaktır, ancak bu kullandığınız herhangi bir astar için geçerlidir.

Burada her biri hakkında detaylar bulabilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.